Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Dostaňte agenta Smarta | Get Smart | 2008
csfd  imdb
US premiéra: 20.06.2008
CZ premiéra: 10.07.2008
režie: Peter Segal
hrají: Steve Carell, Anne Hathaway, The Rock, Alan Arkin, Terence Stamp

Dostaňte agenta Smarta: DVD


ikona
k0C0UR
 

Remaky starší filmů či rovnou seriálů se už staly svébytnou součástí hollywoodské mašinérie. Není se čemu divit – diváky často táhne do kin pouhé srovnání s originálem a film si na sebe velmi pravděpodobně dříve či později vydělá. Nejinak tomu je i zatím poslední taškařice jednoho z nejvýraznějších obličejů Hollywoodu, Steve Carella. Agent Smart seriálový byl zbrklý agent, který i přes dobrý úmysl často došel k výsledku naprosto bizarní cestou. Agent Smart v podání Steve Carella je typickou postavičkou ušitou Carellovi na komediální míru – kromě slušivého saka jde o chlapíka, co divně pokřikuje a stávají se mu zvláštní věci, které by se běžným agentům asi stávat neměly. Kromě toho je však překvapivě schopný a leckterou situaci vyřeší stylem, který by mu mohl závidět i slovutný Agent 007. Z tohoto důvodu tu chybějí popisná slova jako trotl či hlupák – Smart je prostě střídavě inteligentní elegán a střídavě carellovský nešika, přesně podle toho, jak to aktuálně vyžaduje situace. A to je asi tak jediný výraznější problém (zatím) prvního filmového dobrodružství Agenta Smarta pro nové milénium – ujasnění si, čím má Smart vlastně být, aby se mohl zařadit do nějaké škatulky. Jinak je tenhle celovečerák bezproblémovou zábavou toho typu, kdy mozek můžete v klidu odložit na nějakém klidném a bezpečném místě a nechat se unášet proudy lehce nadstandardní zábavy s dobrými herci a kupou hlášek a vtipných situací navrch. Režisér Peter Segal už sice zažil lepší časy (se Sandlerem mu to jde o chlup líp), ale nijak nepodskakuje svoji obvyklou řemeslnou laťku. Pro film o zmatkaři bránícímu totálnímu KAOSu, který stejně nakonec dorazí do cíle včas (a možná mu spadne do klína i fešná partnerka-agentka) a všichni to dobře vědí, je to verdikt zcela dostatečný. A na DVD jde rozhodně o potravu takřka ideální a opakovaně konzumovatelnou (7/10).

Společnost Magicbox (pravděpodobně z finančních důvodů) usoudila, že dvojdiskové edice, kterou můžete sehnat jinde po Evropě, nejsme hodni. Naštěstí mezi bonusy edice jednodiskové zůstala možnost pustit si film rovnou s vystřiženými a alternativními scénami. To poněkud prodlužuje zážitek ze samotného filmu a jde o možnost efektnější než konzumovat jednotlivé scény bez kontextu ve zvláštní sekci. Kromě toho tu najdete i poskrovnu záběru nepovedených a v samém závěru celkem obstojný (i když krátký) lingvistický koutek se Stevem Carellem, který pochopitelně všechno účelově stylizuje, aby to byla co největší „prča“.

Zvuk: Dolby Digital 5.1 - anglicky, česky, maďarsky
Titulky: české, anglické...
Datum vydání: 10. 11. 2008
Cena: 399,-

© copyright 2000 - 2020.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se na MovieZone zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace