Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Domino | 2005
csfd  imdb
US premiéra: 14.10.2005
CZ premiéra: 19.01.2006
režie: Tony Scott
hrají: Keira Knightley, Mickey Rourke, Christopher Walken

Domino: DVD


ikona
Shushika
 

Jak ten čas letí. Pamatujete si ještě na to, že se v našich kinech objevil film Domino? Je to jen devět měsíců, ale každý správný filmový fanoušek za tu dobu stihl několik stovek snímků, což mohlo vzpomínky poněkud rozostřit. Napoprvé jsem Domino označil za zklamání roku (a to jsem ještě neviděl World Trade Center...ehm, jak krátkozraké) a vizuální blivajz. Z jakéhosi podivného důvodu jsem však snímku dal ještě jednu šanci a při pozorném sledování se přede mnou otevřelo úžasné experimentální (a v podstatě nezávislé) dílo, kde má každý záběr své přesné místo a příběh zdaleka není tak nesmyslný, jak se na první pohled zdá. Napotřetí už mám dokonce jistotu, že dříve nebo později ho budou Scottovi epigoni vykrádat. Je tedy dobré vědět, co bylo na počátku a kdo s tím přišel. (8/10)

Bonusů není mnoho, ale vzhledem k faktu, že Domino našimi kiny prohučelo rychleji než TGV na trati Paříž-Lyon, buďme rádi i za to. Prvním bonusem je trailer, který tu na MZ dostal pořadové číslo dvě. Dále tu máme skoro 10 minut vymazaných scén, které jsou vzaty pěkně chronologicky od začátku filmu a dodávají postavě Domino Harvey další črty. Všechny mají naštěstí prvotřídní obrazovou kvalitu a jsou navíc otitulkovány. Posunujeme se dál k film o filmu, který krátce ukazuje, jak vznikla všechna ta divoká vizuální kouzla. Pokud Tony Scott říká, že Domino prověřuje jeho rokenrollového ducha, nelze než mu dát za pravdu. Pokud jste začínající režiséři moderního střihu nebo na filmová studia aspirujete, je pro vás tenhle desetiminutový filmík (bez obligátních ukázek z filmu!), jenž ukazuje provázanost Domina s BMW reklamou Beat the Devil a ostatními Scottovými komerčními záležitostmi z poslední doby, povinností. Navíc je na disku pár trailerů – ať už jde o Zkrocenou horu, Nepohodlný a První po Bohu, které vám začnou hrát po vložení disku do mechaniky – a nebo Prime, Tygr a sníh, Lemra líná, jež distributor umístil do zvláštní sekce. A co dál? Ukázky z komediálního Supernáhradníka a Angely-A od Luca Bessona v sekci filmů uváděných do kin zpečetí vše, co vám disk Domino může nabídnout. Vyjádřeno hvězdičkami – 7/10.

P.S. Dabing raději vypusťte. Hlavní magnet Domino aka Keira Knightley je nadabována příšerně. V hlase jí naprosto chybí potřebná frackovitost. Ostatní postavy ujdou.

P.S.S. Nějak nechápu, proč je ořez filmu 1,85:1 (podle nedávné diskuze na okoun.cz jde o jeden z možných ořezů, na němž je ve skutečnosti více obrazové informace než v kinoverzi 2,35:1), leč titulky naběhnou s ořezem 2,35:1.

Obraz: 1,85:1
Zvuk: Dolby Digital 5.1 - anglicky a česky; DTS - anglicky
Titulky: české
Cena: 499,-
K mání od: 7. 9. 2006

© copyright 2000 - 2018.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se na MovieZone zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace