Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Doba ledová: Mamutí drcnutí | Ice Age: Collision Course | 2016
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: nestanovena
CZ premiéra: 14.07.2016
režie: Mike Thurmeier
hrají: John Leguizamo, Denis Leary, Queen Latifah, Ray Romano, Wanda Sykes

Doba ledová: Mamutí drcnutí: Recenze


ikona
Mr. Hlad
Jak se povedl návrat pravěkých hrdinů v jejich pátém filmu? Má Doba ledová ještě co nabídnout, nebo by to měla zabalit?  

Letošní rok nám dal luxusní Zootropolis a poctivý pixarovský sequel Hledá se Dory, k němuž možná výhrady mám, ale rozhodně jde o dobrý film. A teď se vrací i pravěká tlupa z Doby ledové. Má co nabídnout? 

Ne. Píšu to hned sem na začátek, ať nemusíte zbytečně číst dál, pokud se vám nechce, ale pro těch šest lidí, co zbylo, se zkusím trošku rozkecat. Doba ledová: Mamutí drcnutí už jednoduše vaří z vody. Jednička si vystačila s trojicí sympatických hrdinů, kteří zachraňovali dítě a učili se být kámoši. V pátém díle je bohužel vedle lenochoda Sida, mamuta Mannyho a šavlozubého tygra Diega dalších asi patnáct zvířat a pokud vás děcka doma nenutí pouštět si starší díly třikrát do týdne, u většiny z nich nebudete mít ani to nejmenší tušení, co jsou zač. A i když tvůrci půlku z nich po pár minutách uklidí, pořád se tu řeší spoooousta naprosto bezvýznamných volovin.

 

Mamutí máma s tátou zkouší ukecat dceru, aby se od nich nestěhovala. Šavlozubý pár je nervózní z toho, že se jich všichni bojí a Sid si chce konečně štrejchnout. Všechno to jsou banality a věci, okolo nichž jde postavit jeden, dva vtipy, celý film ale ani náhodou. Bohužel ono v tom filmu nic jiného není. Hrdinové jdou někam do hajzlu, aby odvrátili zkázu světa a mezi tím mluví o ničem a pokouší se stát lepšími zvířaty. Hlavní trojice charakterů se však stihla vyčerpat někdy v půlce trojky a nikdo další není ani trochu zábavný a na páté Době ledové je vidět, že tenhle smutný fakt nejspíš došel i tvůrcům. 

 


Přehrajte si trailer
Jakoby se na to všichni vykašlali. Humor tu není. Tady se fakt jen jde, občas někam spadne a dvě vačice si vesele mlátí po kebulích. Není to legrační. Je to rozcapené a zoufalé. V kině sedělo i nějakých deset dětí a slyšel jsem dvě pousmání. Doba ledová 5 se ani o ten humor nesnaží, je na ní evidentní únava materiálu a někdo v Hollywoodu si prostě řekl, že to s ní ještě zkusí, protože kdysi to byl hit a lidem se to líbilo. Nestačí však vytáhnout ze šuplíku dřív slavné hrdiny, ne v době, kdy se animáky příběhově posouvají dál a „hodinu a půl někam půjdeme a budeme se tvářit roztomile“ už je prostě málo.

A ani ten Scrat už není moc vtipný. Popravdě neviděl jsem před projekcí ani jeden trailer a ani jsem nenarazil na nikoho, koho by film zajímal. A Mamutí drcnutí vypadá, jako že o něj neměli zájem ani tvůrci. Výsledek je neambiciózní unylá podívaná bez nápadů, s vyšeptalým vizuálem a hrdiny, kteří jsou dnes už akorát otravní. Jako celý film. Děti si to budou asi chtít vybulet, ale buďte tvrdí. Tohle za to fakt nestojí. 

Verdikt

avatar4/10

Mr. HladHodnocení redakce

 • avatar3/10

  Rimsy


Hodnocení čtenářů

 • avatar4/10

  acheron

 • avatar7/10

  Snura

 • avatar3/10

  Ragnarok

 • avatar2/10

  Halebopp

 • avatar5/10

  Nexus6

 • avatar4/10

  harsesis

 • avatar5/10

  Milda99

 • avatar5/10

  Spiker

 • avatar6/10

  Dataminer

 • avatar4/10

  malylada

 • avatar2/10

  pytlak15

 • avatar5/10

  Masarka14

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
 1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
 2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
 3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
 4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace