Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
DOA: Na život a na smrt | DOA: Dead or Alive | 2006
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 15.06.2007
CZ premiéra: nestanovena
režie: Corey Yuen
hrají: Jaime Pressly, Holly Valance, Devon Aoki, Sarah Carter, Ngai Sing, Kane Kosugi

DOA: Na život a na smrt: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Polonahé ženštiny si svoji agresivitu málem neměly kde vybít. Zatímco u nás se před několika dny konečně prokopaly na trh s DVD, za mořem se svůdná (svůdně blbá?) adaptace videoherní mlátičky chystá teprve do kin. Materiál překypující vyrýsovanými těly se tak definitivně dočkal uspokojivého trailerového overalu, z něhož občas vyskočí našponovaná podprda, přestylizovaná akční scéna (Corey má rád Hrdinu) nebo jednoduchý vtípek. Akční řežby si rády vytahují do zvukové složky bubínky. Asijská bojová škola uměla rytmické kuropění vždycky pořádně vyždímat a i v tomto případě se všechno to hopsání, běhání, skákání, mlácení, sekání a zapínání podprsenek stmeluje v příjemně adrenalinovou koláž. Soudě z imfovy recenze bude lepší si americký trailer napevno navařit do přehrávače a pouštět si jej v pravidelných intervalech místo filmu (výrazně pozitivnější protirecenze Mr.Hlada se už asi nedočkáte – maximálně rovnou v DVD rubrice), zariskovat a vybrat si v půjčovně pořádně blbou řežbu pro hochy před první ejakulací, ale není po zhlédnutí téhle upoutávky zrovna složité.

DOA: Na život a na smrt: International Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
imf

Holky už to konečně rozbalily i v angličtině a tam kde se daly kýč a klišé v německé verzi pouze tušit, na nás Corey Yuen útočí v plné polní. Dead or Alive zjevně bude šílenou verzí Mortal Kombatu, která se nezastaví před ničím. Eric Roberts s vážným výrazem cituje absurdní pravidla turnaje, Devon Aoki na hadraplánu chytá "pozvánku" a holkám to hrozně, ale opravdu hrozně sluší. Pro někoho smrtící kombinace, pro jiného ujetost prvního řádu. Akční scény pak vypadají nadrátovaně a vcelku učesaně, jak už jsme několikrát zmiňovali, v obsazení je řada dobře trénovaných borců. Když se začnete nudit, zahrajete si volejbal, nebo se necháte uvěznit ve virtuálním světě pomocí obřího červeného paprskometu. Dobře, dobře... je to celé hrozně absurdní a virtuální realita je tu zřejmě jen proto, aby Corey mohl trumfnout Yuena Woo-Pinga v bitce s co možná největším počtem stejně oblečených lidí, ale... proč vlastně ne? Alespoň že předem víte, do čeho jdete.

DOA: Na život a na smrt: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
imf

Jenže... o čem byste tak natočili film podle hry, ve které se řeže navzájem parta pohledných holek? Corey Yuen tuhle záhadu řešil přibližně dvě vteřiny a pak odjel do Pekingu, aby tu hollywoodským mladicím sdělil, že si ze všeho hodlá udělat slušnou pr... tedy srandu. Bruslení na hraně nadsázky ho ostatně už několikrát zachránilo od solidního průšvihu a když uslyšíte tu nesourodou partičku Barbínek (ale co naplat, jsou celkem podobné těm ze hry a to jsou body k dobru) hláškovat, možná vám ani nedojde, že triky vypadají jako v Elektře a holky se občas trochu ukopnou. Ale opravdu jen občas, Corey totiž opět dokázal uplatnit metodu "oživlého dřeva", díky které on i jeho kamarád Yuen Woo-Ping dokázali (nejen) z hollywoodských, bojovými uměními nepostižených celebrit udělat smrtící mlátičky s duševní silou mistra Shaolinu. A pokud tyhle mladé slečny v pravý okamžik podrží Robin Shou (Mortal Kombat), Ngai Sing (Matrix Reloaded), Kane Kosugi (vida ho) nebo Kevin Nash (Kat) a povede se udržet tón nastolený krátkým teaserem, nemuselo by to nakonec být úplně marné. Nikdo nezastírá, že DoA bude velká ptákovina, jenže Corey už několikrát dokázal, že když všechno trochu přeženete a uděláte to stylově, projdou vám nevídané věci. Uvidíme, s jakým gustem se bude v létě 2006 lámat chleba.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace