Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Do noci | To the Night | 2018
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: nestanovena
CZ premiéra: nestanovena
režie: Peter Brunner
hrají: Caleb Landry Jones, Eleonore Hendricks, Abbey Lee, Jana McKinnon, Alan Rowe Kelly

Do noci: Recenze


ikona
Rimsy
caleb landry jonesdo nocipeter brunner
Ve Varech o fyzicky nepříjemné filmy není nouze. A když už je třeba nemůžete vidět, proč si o nich aspoň nepřečíst, že? 

Jméno Peter Brunner nejspíš neznáte (ostatně já taky ne), ale před třemi lety se mu podařilo zhnusit karlovarské publikum snímkem Má křídla, kdo končí pádem. Zjevně se jednalo o symbolický a živelný úlet, který většina diváků nepobrala. No a po třech letech máme rakouského tvůrce zpátky, tentokrát rovnou s americkou koprodukcí a výraznou skorohvězdou v hlavní roli. Diváci ale budou trpět i tentokrát.

Caleb Landry Jones do toho v poslední době šlape, a tak jste ho nejspíš zaregistrovali ve Třech billboardech, loňském Twin Peaks nebo několika dalších úchylných roličkách. Výrazný Texasan si zde užívá titulní úlohu Normana, kterého tragédie v dětství připravila o oba rodiče. Norman se s tím nikdy nevyrovnal a žije posttraumatickou stresovou poruchou par excellence. Návaly úzkosti, sebevražedné pokusy, nekonzistentní a nepředvídatelné chování. Tento vážný syndrom se může projevovat jakkoli, čili Brunner si v tomto ohledu mohl vymyslet skoro cokoli. A zpátky se rozhodně nedržel.

Norman by rád měl normální život s přítelkyní a malým synem, ale prostě toho není schopen. Brunner se zjevně rád vyžívá v nedořečenosti a nechává nás často na pochybách, co se vlastně děje. Sledujeme Normanovu vzpomínku, sen, nebo skutečnost? Interpretaci nezlehčuje ani výběr hereček, jelikož všechny tři ženy, které se v podstatnějších rolích objeví, si jsou dost podobné. Nemluvě o tom, že se dočkáme i několika explicitních a ne zrovna pěkných výjevů. Leckdo bude jistě zhnusený, já se na tento depresivní, syrový styl docela naladil. Ale rozhodně se jedná o jeden z nejtemnějších kousků, co jsem letos ve Varech viděl.

Komentáře

  • Do této diskuze ještě nikdo nepřispěl, buďte první.
VSTOUPIT

Verdikt

avatar6/10

Rimsy

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace