Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Divoké vlny | Surf´s up | 2007
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 08.06.2007
CZ premiéra: 09.08.2007
režie: Ash Brannon, Chris Buck
hrají: Jeff Bridges, Shia LaBeouf, Zooey Deschanel, James Woods, Jon Heder

Divoké vlny: International Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
k0C0UR

Naproti rekordním teplotám a vzduchu, který by se dal krájet, přichází gigantická ledová vlna a splachuje vše živé i se surfujícím tučňákem na palubě. Že už jste skoro zapomněli? Velká chyba! Premiéra je za dveřmi a tak se sluší a patří ještě jednou evropského diváka cvrnknout do nosu a nabídnout mu pohled za oponu animáku, který si v Americe sice v kdovíjakém finančním blahu nerochní, zato ale víme, že lidem se líbí. Dokumentární nádech neopouštíme ani dnes a opět se odpíchneme od toho, že Codyho tatínka sežrala velká ryba a tak se upnul ke svižnému prknu a momentálně trénuje na šampionát. Nechybí zhulená slepice, co to „cítí v nugetách“, ani povinná dávka malých tučňáčích mláďat s pisklavými hlasy, bez nichž by trailer na Surf’s Up nemohl existovat. Má to švih, má to říz a kytarová muzika tomu sluší. A hlavně, i když už potolikáte na jedno téma, Cody pořád baví a není trapný. Suma sumárum z jeho milé prezentace leze velmi příjemná letní ukázka zakotvená někde mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami, která nevtíravým způsobem ilustruje, že všechny dnešní animáky nemusí být nutně otravné a na jedno brdo. A protože na teploměru se skví 34,3 stupňů ve stínu, už jen pro tu spoustu vody budeme hodní a vyšplháme se přes útes průměru k číslu 4. Příjemnou zábavu.

Divoké vlny: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Divoké vlny se nám zase rozdivočily, snad aby se na ně v animované záplavě nezapomnělo. Možná jsme tenhle trailer ani nepotřebovali... Z nostalgického teaseru se dá žít celé měsíce, protože pořád zvládne zpomalit srdeční tep a přidává živiny: něco na způsob kapaček pro opravdové fajnšmekry. Tučňáci v něm neprdí, ani smutně nekoulí očka, doprovázejíc to řečí batolat. Nálada smutné dokumentární retrospektivy se ale zprotivila tvůrcům samotným. Ti namísto laskomin tasí beztvaré nic, v němž haleká středoškolská kytarovka a úsměvně štěbetá jedna postavička za druhou. Možná jsem na to žvatlání už moc přezrálý ročník, ale střídačka deseti různě hovořících bytostí (od tučňáčího Hagrida až po prcka Binka) mi vtipně napsané situace nahradit nedokáže. Nemusíme se tahat o kvalitu technického provedení: V podstatě není o co, protože vlny šplouchají s příslovečnou (nebo spíš pixarovskou) precizností. Opadlé nadšení z toho, že si někdo dovolí být mezi trojrozměnými animáky koncepčně neotřelý, by se ale v boji o metály mělo zmizíkovat gagy, a ne jen slaboduchými řečičkami s trojicí zcela neoriginálních fórů.

Divoké vlny: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Jeden nenápadný teaser a jak dokáže znevážit všechnu skepsi, která ve vztahu k budoucnosti žánru poletuje po mém obydlí! Jakmile se za morálním ponaučením neběží jen ze ZOO do divoké přírody, ale hledají se originální příběhové rámce (v tomhle ostatně stále vidím velké rezervy adorovaných Aut), dá se i s tučňákem ostříhaným na 101. způsob sehrát velká show. Stepující, zpívající a tancující zvířenu z Happy Feet nová krev deklasuje stylem k.o. Koncepční originalita je totiž příjemnější než masáž od polonahých Havajanek, což se projevuje už od mytologizujícího prologu, který malinko připomíná Ženu ve vodě i režijní styl Michaela Moorea, jenž tak rád skládá sebrané záběry za zvuků nápodobné hudby, a tím vyvolává na zádech svého publika „zimomriavky“. Ani styčné plochy s Legendami z Dogtownu se o sebe zřejmě neotírají úplnou náhodou, k čemuž odkazuje i nadstandardní výskyt písmene Z, jež si vetkli do názvu právě skateboardoví Z Boys srocení okolo Heatha Ledgera. A abychom byli ve výčtu podobných filmů kompletní, sluší se určitě připomenout i záhy premiérované Extrémní svahy, mezi jejichž dějinné vsuvky by zářivý teaser zapadl bez jediné připomínky. Vytříbenou úroveň animace, kterou bych v High Definition preferoval i před muchlovačkou s Rosario Dawson (kecám), už radši analyzovat nebudu. Rok před premiérou a definitivním pilováním nezbývá než sklapnout a kochat se...

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace