Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Divoké vlny | Surf´s up | 2007
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 08.06.2007
CZ premiéra: 09.08.2007
režie: Ash Brannon, Chris Buck
hrají: Jeff Bridges, Shia LaBeouf, Zooey Deschanel, James Woods, Jon Heder

Divoké vlny: DVD


ikona
Cival
 

 Co se animáků týče, nezřídka se svými spokojenějšími kolegy nesouhlasím. V případě Divokých vln ale půjdu rád s davem, lépe řečeno se Shushikovou recenzí. Od jeho hodnocení bych sice jednu hvězdu ubral a postěžoval si, že pitvořivé kreslené postavičky.mě při svém roztomilém blbnutí občas iritovaly a že jim v tom měl zabránit právě koncept fiktivního dokumentu (stejně tak bychom se obešli bez klasických morálním ponaučení). Divoké vlny ale vlily do předvídatelného žánru alespoň trochu čerstvé šťávy. Parádní je už úvodní shrnutí surfingové historie, výborně funguje i chemie mezi mladým Codym a jeho obtloustlým mentorem a dokonce i samotné sportovní klání je napínavější, než bych předpokládal. Divoké vlny táhne ale hlavně precizní audiovizuální provedení. Pečlivá hudební dramaturgie dokonale vyzní díky úchvatné animaci, která drze prohání i Pixarovky. Záběry z vody jsou N E U V Ě Ř I T E L N É, až se člověku při tučňáčích průjezdech pod vlnami tají dech. Nejen že sport s klouzajícím prkýnkem vypadá ještě líp než v nejlepším dokumentárním videu, surfující opeřenci vypadají jako skuteční závodníci, bažící po oslavách na Eurosportu. Budete je žrát. (7/10)

DVD je pro animák s takovými proporcemi jako stvořený, obrazové parádičky si v něm totiž vychutnáte opravdu až do mrtě. U Sony se doslova předvádějí, takže všechny ty odlesky zapadajícího slunce a rockové vypalovačky vám pořádně rozparádí smysly. Bonusy naštěstí nejsou tolik cíleny na nejmenšího diváka, takže se i něco málo dozvíte. Samozřejmě hlavně o animaci. Na ní se soustředí hlavně audiokomentář tvůrců a samozřejmě i k tomu určený featurette. Produkce se navíc nespokojí jen se sypáním informací, občas se vytasí s nějakým koncepčně odvážným řešením. Naopak ryzím standardem jsou třeba vynechané scény, hudební video a různé výplňové pitominky, které učiní každý disk pestřejším a barevnějším místem. Perličkou na závěr – znovu v rámci žánru už víceméně tradiční – je kraťas, v němž potvůrky zvané Chubbchubbs zachraňují Vánoce. Na těchhle mrškách si Sony kdysi testovalo svoje animátorské kapacity, a to tak úspěšně, že z toho vylezl Oscar za rok 2002. Novinku na rozdíl od původního kraťase na Youtube nenajdete, DVDčko si kvůli ní ale kupovat nemusíte, protože kdovíjak kvalitní není (i když všechno lepší než sračkoidní Shrekoleda). Každopádně velmi dobrý disk s velmi dobrým bijákem. 

Obraz: 1,78:1
Zvuk: Dolby Digital 5.1 - anglicky a česky
Titulky: české...
Datum vydání: . 10. 12. 2007
Cena: 499,-

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace