Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Den nezávislosti | Independence Day | 1996
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: nestanovena
CZ premiéra: nestanovena
režie: Roland Emmerich
hrají: Will Smith, Jeff Goldblum, Bill Pullman

Den nezávislosti: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

To byl jinej Emmerich! Ale pořád platilo, že když film vyroste v jedinečný event, který naservíruje něco, co jsme do té doby ještě neviděli, je z toho obří událost přesahující rámec běžného letního blockbusteru. Byl to ale právě Den nezávisloti, který letní měsíce na dlouhé roky dopředu definitivně zabetonoval jako ideální čas pro velké hlučné popcornovky, kde se servírují atrakce, triková megalomanie a sympatičtí herci frkající úderné one-linery. Funguje to dodnes, protože tyhle destruktivní výjevy prostě chcete vidět na pořádném plátně nebo obrazovce a limity tehdejších technologií dovolí, aby každá ta exploze a akční manévry vyzněly jaksepatří efektně - a nezanikaly ve změti nekonečného proudu levněji pořízených pixelů. Den nezávislosti je devadesátková blockbusterová esence, a i když druhý trailer (o pár cenťáků níž) mám přeci jen radši, působivost téhle ukázce není těžké přiznat ani trochu. 

Den nezávislosti: Trailer 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
imf

Ukázka začíná nevinně, sledujeme Willa Smithe při jeho každodenním rituálu, aby to na nás Emmerich "nečekaně" rozbalil s hořícími nebesy a monumentálním hudebním podkresem. Pobíhající davy, explodující Empire State (Bílý dům v traileru není, ten si Emmerich schoval pro televizní spoty ;), obrovské kolosy na obloze a spousta hrdinských nápisů. Trailer na Den nezávislosti je dokonalou přehlídkou gradace a patosu, obojí tu pracuje na plné obrátky, s přesností švýcarských hodinek, až znovu uslyšíte Pullmanův prezidentský proslov, budete to chtít tomu šmejdu z vesmíru nandat, i když ho v traileru vlastně, až na krátký záblesk, ani pořádně neuvidíte. Je také docela zajímavé sledovat úroveň počítačových triků - i o dekádu později vypadá Den nezávislosti skvěle, i když některé z použitých efektů dnes najdeme v každé druhé počítačové hře, evoluce je zkrátka potvora. Emmerichův film každopádně nestál jen na propracované trikové stránce, což vám trailer s přehledem dokáže. Takové to jemné mrazení a nutkání sáhnout do poličky (nevymlouvejte se, někde tam tu kazetu nebo DVDčko (s director´s cutem) určitě máte), to vyvolávají jen filmy, u kterých jste se kdysi bavili. A v případě Dne nezávislosti jdou chloupky po celém těle poslušně nahoru.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace