Control | 2007
csfd  imdb
US premiéra: 10.10.2007
CZ premiéra: 13.03.2008
režie: Anton Corbijn
hrají: Sam Riley, Samantha Morton, Joe Anderson, Craig Parkinson
 

V KOSTCE

Portrét umělce jako obyčejného mladého muže schovává rafinovanější pokus o zbožštění, než kdyby ho od začátku do konce prezentoval jako geniální rockovou hvězdu. Ve skutečnosti na filmu nic není opravdu civilní: Kamera se nechává fascinovat krásně trpitelským výrazem herce Sama Rileyho, přítomnost poezie dělá z Curtise div ne prokletého básníka a černobílá škála všemu dodává jen další estetickou stylizaci.

CELÁ RECENZE ZDE

FOTOGALERIE

O FILMU

Nedávné průzkumy prokázaly, že lidé pod třicítkou umírají mnohem častěji, pokud jsou superhvězdy. Ona sláva totiž není jen o penězích a střídání partnerek jak o závod. Většinou je také o chlastu, drogách, v případě Iana Curtise i o rock&rolu, ale také depresích a sebevražedných sklonech. Curtis byl rocková hvězdička přelomu sedmdesátých a osmdesátých let. V Anglii v sedmasedmdesátém založil skupinu Joy Division, která začala velmi rychle slavit úspěch. Slávu si ale moc dlouho neužíval, ačkoliv ta krátká doba mu zjevně stačila - 18. května 1980 spáchal sebevraždu oběšením. Fanoušci rádi dodávají, že si před samotnou smrtí pustil německý film Stroszek a poslechl "The Idiot" od Iggyho Popa. Mnohem víc než co poslouchal před smrtí ale svět zajímaly příčiny sebevraždy. Co k ní Curtise vedlo, jaké měl v osobním životě problémy? Některé jeho pocity se odrážely v samotné hudbě, jiné byste museli hledat někde jinde. Control vám v tom hledání pomůže a tu nejdramatičtější část Curtisova života na chvíli opět oživí. Tedy alespoň to je záměr legendárního fotografa Antona Corbijna, jehož režijní portfolio se zatím může chlubit pouze nějakým tím hudebním videem (pro velmi slavné skupiny, nutno dodat). Control už sklidil nějakou tu festivalovou cenu, čímž se také chlubí v traileru.

© copyright 2000 - 2018.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se na MovieZone zaregistrovali.

Přihlášení

Zapomenuté heslo
Přihlašte se jedním kliknutím přes facebook:

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získate možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Vytvářet filmové blogy
  4. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  5. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry
registrovat se