Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Constantine | 2005
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 18.02.2005
CZ premiéra: 07.04.2005
režie: Francis Lawrence
hrají: Keanu Reeves, Rachel Weisz, Djimon Hounsou

Constantine: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
imf

O Constatineovi, adaptaci comicsového Hellblazera, jsme dlouho neslyšeli z prozaického důvodu. Už v popisu minulé ukázky jsem se pozastavoval nad podezřelou přístupností od 13 let. Constantine v předloze totiž chlastá, kouří, kleje a vůbec se kolem něj dějí dost zneklidňující věci, nevhodné pro duše teenagerů. Tvůrci však na svém PG-13 trvali a hojně se kvůli tomu přetáčelo. Ve finále tak Constantine alias Keanu Reeves kouří, pije, dějí se kolem něho zneklidňující věci, ale už tolik nekleje (vrcholem je "Go to hell"). Známé pravidlo "zabíjení lidí je v pořádku, pokud se při něm mluví slušně" se zas jednou odhalilo v celé své zrůdnosti. Kromě téhle smutné stránky je však trailer rozhodně pokrokem, zejména v odhalování příběhu. Dozvíte se, že po Zemi se potulují démoni a andělé a že Nebe s Peklem uzavřelo sázku o to, kdo polapí víc duší. Ani jedna ze stran se nesmí vměšovat, smí se jen naznačovat. O Angelu Dodson (Rachel Weisz) se však mocnosti pekelné zajímají trochu nad plán a tak jí musí Constantine pomoct. Ke slovu při tom přijdou posvěcené kulomety, různé artefakty (proti jejichž palebné síle vypadá armádní plamenomet jako neškodná prskavka) a efektíky. Constantine to nebude mít lehké. Jak praví trailer - Peklo si ho žádá, do Nebe ho nevpustí, ale Země ho potřebuje. Potřebují i diváci přidušenou verzi temného comicsu s příliš slušňácky vyhlížejícím Reevesem v hlavní roli? A co teprve ty slabé triky, probleskující v rychle stříhaných kolážích? Nejsem si jist, zda je tohle ta nejlepší cesta.

Constantine: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
imf

Warneři po dlouhém přemítání posunuli film až na únor příštího roku a hodlají z něj udělat velkou hitovku. Mají Reevese, mají kvalitní předlohu, ale bude to stačit? Tenhle comics je podobně jako Hellboy spíš záležitostí několika hardcore fandů a i když Keanu Reeves je teď na výsluní popularity, nemuselo by to stačit. Možná právě proto vychází první ukázka (něco mezi trailerem a teaserem) téměř třičtvrtě roku před premiérou a je patřičně úderná. Reeves se sice jen tak nezbaví Neovy masky, ale je opět cool a když vytahuje zpod kabátu "svaté" zbraně je v tom jistá poetika, stejně tak Rachel Weisz vypadá pořád k světu a na to, že Warneři chtějí mířit na přístupnost od třinácti let, je tu až nebezpečně moc děsivých záběrů (pokud máte rychlou ruku, protože střih je doslova pekelný). Zatím si netroufnu říct, jak moc by to mohlo být dobré, protože kvalitní ukázku měl i Punisher, který nedopadl tak úplně jak se čekalo (no to je hodně slabé označení ;). Finální záběr průletu budovou však vypadá "mňamózně" jak naznačil jeden kolega. Víc takových scén.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace