Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Cizinec | The Tourist | 2010
csfd  imdb
US premiéra: 10.12.2010
CZ premiéra: 27.01.2011
režie: Florian Henckel von Donnersmarck
hrají: Johnny Depp, Angelina Jolie, Paul Bettany, Rufus Sewell, Timothy Dalton

Cizinec: DVD


ikona
Mr. Hlad
Johnny Depp a Angelina Jolie přichází na DVD. A potleskem je nevítáme.  

Už pár let se říká, že filmové hvězdy jsou minulostí. Dnes by se herci a herečky, kteří dokáží svým jménem utáhnout film, dali spočítat na prstech jedné ruky. Člověk by tedy čekal, že když se na plátně sejdou hned dvě opravdové hvězdy, bude na co koukat. V případě Cizince to ale nedopadlo.

Johnny Depp a Angelina Jolie sice možná vypadají dobře na plakátech nebo když se o jejich filmu píše v novinách, ale samotný Cizinec je něco, o čem by se v dobré společnosti mluvit nemělo. Režisér Florian Henckel von Donnersmarck prý chtěl natočit elegantní a vtipný film starosvětského střihu, v němž by se napětí mísilo s humorem, romantikou a stylovostí. Ve výsledku ale majitel nejnebezpečnějšího jména na světě natočil jen nejdražší reklamu na Benátky na světě.

Pokud zapojíte mozek, pointu odhadnete asi tak hodinu před koncem.Sto milionů dolarů je hodně peněz, zvlášť, když se člověk pořádně podívá na to, co mladí a talentovaní režiséři dokáží natočit za desetinu nebo třeba i dvacetinu téhle sumy. A někdy i za setinu. V případě Cizince dostanete jedině prvotřídní hotely, luxusní večeře, kvalitní šampaňské a dvě herecké hvězdy. Problém je v tom, že v těch hotelech nemůžete bydlet, ty večeře nesmíte jíst a na šáňo si můžete také nechat zajít chuť. To všechno je tu pro Johnnyho Deppa a Angelinu Jolie a popravdě - nezaslouží si to. Chemie mezi nimi je veskrze nulová.


Přehrajte si trailer
Angelina Jolie je možná největší sexsymbol současnosti, ale už při její první scéně se člověku začne v hlavě klubat myšlenka, že vypadá buď na výrazně víc než na pětatřicet, nebo že nějak hodně ošklivě naštvala maskéra. Její jedinou úlohou v Cizinci je být přitažlivá, a to se bohužel nedaří. Pořád ale dopadla lépe než Johnny Depp, jenž hraje nesympatického a otravného troubu, jemuž budete přát, aby spadl do některého z benátských kanálů a aby mu tam nějaký ten motorový člun lehce prohrábl idiotský úsměv. Vedle těch dvou a nesmyslného luxusu je tu ještě nezajímavá zápletka o honu na jakéhosi zloděje, o něhož mají zájem jak hodní hoši z Interpolu, tak nebezpeční gangsteři. Pokud zapojíte mozek, pointu odhadnete asi tak hodinu před koncem. Pokud ne, tak čtvrt hodiny. Na akci, napětí, romantiku nebo vtip zapomeňte.

Cizinec je prostě špatný film ve všech ohledech a možná by nebylo od věci, kdyby se někdo podíval na účetnictví producentů, kteří do téhle nudy nacpali sto milionů. Pokud si obě herecké hvězdy nevzaly po pětačtyřiceti, tak fakt netuším kam se ty peníze mohly ztratit. Ale vy po tom ve vlastním zájmu nepátrejte. 3/10.

Pokud se vám však DVD dostane přeci jenom do ruky, pár bonusů, u kterých se můžete trápit a přemýšlet, proč ten film vlastně existuje, najdete. Jsou tu nepovedené záběry (těžko se dají odlišit od samotného filmu), alternativní začátek, komentář režiséra, sedmiminutový dokument o scéně z plesu nebo devítiminutový film o tom, jak je v Cizincovi všechno krásné a jak jsou všichni elegantní.

Obraz: 1.85:1
Zvuk: DD 5.1 – anglicky, česky
Titulky: české...
Datum vydání: 2.5.2011
Cena: 349,-

© copyright 2000 - 2023.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace