Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Chudáčci | Poor Things | 2023
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 08.09.2023
CZ premiéra: 25.01.2024
režie: Yorgos Lanthimos
hrají: Emma Stone, Willem Dafoe, Mark Ruffalo, Ramy Youssef, Jerrod Carmichael

Chudáčci: Trailer 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Spooner

Americká premiéra jednoho z nejlépe hodnocených filmů roku je za dveřmi (ta česká bohužel stále docela daleko), a tak studio láká v nejnovějším traileru na všechny silné aspekty Lanthimosova vychvalovaného díla. I když má ukázka jen kratičkou minutu, více atmosféricky už Chudáčky snad ani prodávat nemůže. Upoutávka dokáže uhranout neskutečně vtahujícím vizuálem, vypiplanými záběry i výrazným režijním stylem. A do toho láká na klasickou porci Lanthimosova citu pro bizarnost, šílený humor a v neposlední řadě na Emmu Stone a Marka Ruffala, kteří zde budou evidentně v top herecké formě. Materiál zkrátka vypadá lahůdkově, a i když mohla být upoutávka klidně delší a ještě o něco údernější, vychvalované trumfy filmu dokáže prodat poměrně okouzlujícím způsobem.

Chudáčci: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Rimsy

Trochu Frankenstein, trochu Pygmalion, hodně Lanthimos. Jádrem plnohodnotné ukázky je znetvořený Willem Dafoe vyprávějící o svém experimentu s (notně upravenou) tváří Emmy Stone, a to ve střídajícím se černobílém i barevném vizuálu, místy s kakofonickou hudbou a mixem komediálních, melodramatických i zjevně satirických momentů. Naštěstí stále není jasné, kam se bude vyprávění ubírat, takže další várka záběrů hlavně láká na bizarní atmosféru, což jsme ale už viděli v prvnímu teaseru. Ten navíc také končil fackou uštědřenou Marku Ruffalovi, takže nelze říct, že by si tu někdo lámal hlavu s dynamicky se vyvíjející marketingovou kampaní; ale to bychom od Lanthimosovy novinky snad ani nechtěli. Takže nezbývá než si na výsledek ještě pár měsíců počkat.

Komentáře

  • Do této diskuze ještě nikdo nepřispěl, buďte první.
VSTOUPIT

Chudáčci: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Rimsy

Takovýhle teaser bychom vlastně ani moc nepotřebovali. Snad každému je totiž jasné, že další film Jorgose Lanthimose bude surrealistický bizár, navíc velmi lákavě obsazený a s vizuálně opojnou výpravou. A všechno tohle nabízí i půlminutový ochutnávka ze světa Poor Things, údajně sci-fi romantické komedie, v níž budou Emmě Stone sekundovat třeba Mark Ruffalo či Willem Dafoe. Ukázka obsahuje několik neotřelých výtvarných řešení, rychlý střih však neumožňuje, abychom skutečně nasáli atmosféru, jakou dílo ve výsledku bude mít. Komu jinému však svěřit nové pojetí frankensteinovského motivu s příměsí společenské kritiky než právě Lanthimosovi?

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace