Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Cesta domů | 2021
csfd  
US premiéra: nestanovena
CZ premiéra: 09.09.2021
režie: Tomáš Vorel st.
hrají: Milan Šteindler, Isabela Moravcová, Tomáš Hanák, Bolek Polívka, Eva Holubová

Cesta domů: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Jsem rád, že to Vorel dotlačil až do finiše. I když to trvalo a přestože mě svého času první Cesta z města docela iritovala. Jenže od té doby jsem trochu vyrostl a pochopil, že navzdory jisté přežitosti Vorlovy poetiky, která už ztratila jasně čitelného nepřítele, je jeho styl furt cennou součástí české kinematografie. Cestu do lesa jsem si loupl o víkendu na Netflixu a její upřímnost a místy až naivita mi vlastně hezky sedla, takže se na finále téhle mohutné trilogie docela těším, přestože její ideová východiska odečtete v podstatě komplet už z traileru a po formální stránce asi taky nepůjde o víc než jen další nášup k už zajetým dvěma filmům. Vorel je ale prostě neco jako AC/DC - svým příznivcům jednoduše jednou za čas dá to, co chtějí, a nepotřebuje přitom měnit svůj naturel, ani se výrazně posouvat.

Cesta domů: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
k0C0UR

Česká kinematografie nemá zdaleka tak silnou tradici filmových trilogií jako jiné státy - o něčem velmi smutném ostatně vypovídá, že přeborníkem přes ně se stal Zdeněk Troška, který po Slunce, seno dotáhl na triptychy i Kameňák a Babovřesky. Díky existenci Bastardů nebo Fontány pre Zuzanu můžeme směle říct, že Vorlova rurální trilogie se bude řadit k těm lepším trilogiím, co vznikly. I když rozhodně nepatří k vrcholný dílům režiséra a spíš ukazují jistou vyvanutost jeho rukopisu, kterému svědčí opravdu silný ideový nepřítel, svoje publikum si zjevně najít zvládne. A tenhle jemný teaser, shrnující víc jak dvě dekády jeho vábení za Tomášem Hanákem na vesnici, to neškodně podtrhuje.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace