Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Cesta do Ameriky 2 | Coming 2 America | 2020
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 05.03.2021
CZ premiéra: 05.03.2021
režie: Craig Brewer
hrají: Eddie Murphy, Arsenio Hall, Shari Headley, James Earl Jones, Wesley Snipes

Cesta do Ameriky 2: Super Bowl Spot


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
TedGeorge

Přiznám se, že jsem se po oznámení sequelu Cesty do Ameriky docela těšil, ale poslední trailer a teď i Super Bowl spot mě z toho těšení dokonale vyléčily. Z upoutávek to bohužel vypadá, že se návštěva New Yorku odbyde v prvních 30 minutách a prim bude hrát infantilními poddanými zalidněná Zamunda, kterou bude ohrožovat Wesley „Kazisvět“ Snipes. Ne, vůbec mě to nebaví a při představě, že bych měl s princem Akeemem strávit dvě hodiny, mě jímá hrůza. Hůř ta kampaň předcházející uvedení filmu asi dopadnout nemohla a je to strašná škoda. Murphy by si na stará kolena ještě aspoň jednu pecku zasloužil, ale tady se jí bohužel nedočkáme.

 

Cesta do Ameriky 2: Trailer 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Ach jo, to je tak trapný. Tak trapný až to bolí. Bohužel. Nebudu zapírat, že v redakci jsem byl od prvopočátku v pozici skeptika, protože příliš mnoho nepovedených návratů ke klasikám mně naznačilo, že tudy cesta v devadesáti procentech případů nevede. Eddie Murphy navíc za posledních třicet let natočil asi jen tři dobré filmy a už teaser a jeho norbitovské finále naznačovaly, že na sofistikovaný ani stylový humor se tu davy hrnout nebudou. A trailer to podtrhuje. Protože jde zjevně o buranskou čenošskou komedii, kterou táhně hlavně slavná značka a nostalgie po Murphyho komedianství, které se ale i tady drží častěji v intencích zoufalých sequelů Zamilovaného profesora, než v mezích cool zábavy. Přidejte k tomu divné estrádní výjevy, umělohmotné digitální momenty a defilé spousty žen, dívek i starých afroamerických hvězd a máte bolavě podprůměrný výsledek. 

Cesta do Ameriky 2: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Spooner

Ale proč ne. Dvojky Cesty do Ameriky se malinko obávám v podstatě už od jejího ohlášení, a i když první upoutávka není kdovíjakým zázrakem, jako pohodová upomínka ukazující známé tváře vlastně svůj účel naprosto splňuje. Tedy aspoň do chvíle, než dojde na klasickou (a skoro pokaždé nevtipnou) Murphyho úchylku a společně s Arsenio Hallem se objeví asi v tisícovce dalších postav. Ano, hrozba naprosté zbytečností a pád parádní komedie na úroveň těch nejstupidnějších Murphyho kousků tu je pořád nemalá. Tvůrcům se jí ovšem daří hezky maskovat sázkou na nostalgii a návrat hlavní hvězdy do jedné z jejích ikonických rolí. A já pořád doufám, že i další Akeemova cesta do daleké Ameriky skončí minimálně sympatickou jednohubkou.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace