Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Čertoviny | 2017
csfd  
US premiéra: nestanovena
CZ premiéra: 04.01.2018
režie: Zdeněk Troška
hrají: Jakub Prachař, Dominick Benedikt, Karel Dobrý, Sara Sandeva, Richard Jaroslav Müller

Čertoviny: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Mr. Hlad

Je tam všechno. Jižní Čechy, nelegračně legrační čerti, přepálené kostýmy a jednoduchý a totálně předvídatelný příběh. Prostě to, co by člověk čekal od pohádky Zdeňka Trošky. Na druhou stranu netvrdím, že to musí být nutně problém. Tenhle režisér si jede celé roky na svojí vlně, má dost fandů, kteří ho plácají po zádech a popravdě jeho pohádky, jakkoliv často balancují na hraně nevkusnosti, jsou o dost menší zlo než Kameňáky a Babovřesky. A dětem by se to líbit mohlo, i když spíš těm menším. Vzhledem k tomu, že do našich kin čím dál tím častěji míří animované pohádky, jejichž jediný kladem je pouze to, že jsou animované, fakt mi Čertoviny nepřipadají jako vyložené zlo. To ale samozřejmě neznamená, že bych je nějak zvlášť potřeboval nebo chtěl vidět, když ovšem přehlédnu záběr, v němž hlavní hrdinka evidentně zpívá, ale nic neslyšíme, vychází mi z toho film, který by měl být pro cílovku ideální. A nebylo by úplně fér ho poplivat za to, že v té cílovce nejsem.  

Čertoviny: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
k0C0UR

Vybavuju si imfovo filozofování nad filmografií Zdeňka Trošky u Nejkrásnější hádanky, které zakončil tvrzením, že právě v tomhle pohádkovém rajónu je král domácího komediálního nevkusu nejbezpečnější. Že v pohádkách nepáchá tolik škod jako třeba v Kameňácích. Teaser to totiž hned připomíná, protože vás nestihne otrávit pitvořením, naopak naservíruje peklo s nadstandardní výpravou a líbivé záběry na malebnou českou krajinu. K tomu jeden celkem neškodný fórek, u něhož sice nebudete úplně chápat, proč herci jako Prachař lezou do troškovin, ale... je to prostě víceméně tolerovatelné avízo.

 

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace