Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Centrální inteligence | Central Intelligence | 2016
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 17.06.2016
CZ premiéra: 16.06.2016
režie: Rawson Marshall Thurber
hrají: Dwayne Johnson, Kevin Hart, Aaron Paul, Amy Ryan, Brett Azar

Centrální inteligence: Recenze


ikona
Mr. Hlad
Jak se povedla akční komedie s Dwaynem Johnsonem a Kevinem Hartem?  

V Hollywoodu asi v současné době není pracovitější herec než Dwayne Johnson, který už párkrát ukázal, že má trochu víc hereckého talentu než jiní svalovci. Kevin Hart, ačkoliv ho u nás moc lidí nezná, zase patří nejvýraznějším nastupujícím hvězdám, takže když ti dva spojili síly, bylo jasné, že by tu někdo chtěl pořádně vydělat. A tak nějak jsme tušili, že kvalita jejich spolupráce bude až druhořadá. A tak to i dopadlo. 

 

Akční komedie Centrální inteligence totiž není extra dobrý film, ale pokud nehledáte nic víc než průměrně zábavnou blbinu, co vám zkrátí odpoledne, tak možná budete spokojeni. Jde o klasickou buddy komedii, jakých už jsme viděli desítky a pár jich nejspíš ještě vznikne. Dva hrdinové, kteří si na první pohled nemají moc co říct, jsou okolnostmi donuceni spolupracovat a je u toho legrace a občas akce. Přesně tohle platí i o Centrální inteligenci. Johnson je velký a prohazuje lidi oknem, Hart malý a rychle mluví a překvapivě jsou společně fajn. Bohužel pouze oni.

 

Ve všech ostatních ohledech dostaneme u téhle akční komedie přinejlepším průměr. Zápletka je až bolestivě jednoduchá a dojde na úplně všechna klišé, která si u příběhu o špiónovi, jenž spolu s nešikovým účetním zachraňuje svět, dovedete představit. A občas je docela unavující se na to dívat, naneštěstí nikde jinde než přes humor film kladné body nabrat nemůže. Akce by byla ostudná i v televizních seriálech a camea jsou fajn, ale určitě by je šlo prodatlépe. Tak nějak jsem žil v představě, že režisér Vybíjené a Millerových na tripu zvládne buddy komedii se dvěma bez přehánění ideálními hvězdami o něco lépe.

 


Přehrajte si trailer
A právě díky těm hvězdá si občas řeknete, že to není úplně špatné a občas se budete i regulérně bavit. Johnson hraje tentokrát mnohem víc dobromyslného troubu než drsňáka do morku kostí a celkem mu to jde, příjemným překvapením je však hlavně Hart. U toho jsme zvyklí, že rychle mluví a jeho vtipy se ve většině případů točí okolo jeho barvy kůže a faktu, že jako černoch nekouká na filmy jako Šestnáct svíček. To dělá samozřejmě i tady, jeho hrdina ovšem tentokrát neníjen upištěný blbeček jako třeba v Jízdě švárů, ale spíš obyčejný chlap, který fakt nechce, aby po něm šla CIA a najatí zabijáci. Harta jsem měl vždycky spíš za nového Martina Lawrence než dalšího Eddieho Murphyho, ale právě tady jsem v něm toho Murphyho poprvé viděl. A docela mě bavil.

Ale dva sympaťáci v hlavních rolích jednoduše nezvládnou dotáhnout film do nadprůměru, když je znuděně natočený, napsaný a vymyšlený a těch pár světlých momentů to nezachrání. Běžte radši na Správný chlapy Shanea Blacka. A když potkáte tvůrce Centrální inteligence, vezměte je s sebou, ono jim to prospěje. 

Verdikt

avatar5/10

Mr. HladHodnocení redakce

 • avatar6/10

  Rimsy


Hodnocení čtenářů

 • avatar5/10

  Revan

 • avatar4/10

  Cross

 • avatar8/10

  crimson_moon

 • avatar3/10

  The Joker

 • avatar4/10

  Ragnarok

 • avatar6/10

  Herkulesss

 • avatar5/10

  Nexus6

 • avatar7/10

  Virusbacilus

 • avatar7/10

  Spiker

 • avatar5/10

  Dataminer

 • avatar6/10

  malylada

 • avatar5/10

  pytlak15

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
 1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
 2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
 3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
 4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace