Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Čarodějův učeň | The Sorcerer´s Apprentice | 2010
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 16.07.2010
CZ premiéra: 19.08.2010
režie: Jon Turteltaub
hrají: Nicolas Cage, Jay Baruchel, Monica Bellucci, Teresa Palmer, Alfred Molina

Čarodějův učeň: Character Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Ještě jeden trailer, než rádoby-následník Harryho Pottera prohučí i českými kiny. Tahle ukázka by vás možná i donutila pochybovat o neblahém komerčním osudu filmu. Najednou se odtajňuje tolik trikových záběrů, že Turteltaubův blockbuster vypadá o stupeň atraktivněji... a opravdu už jako blockbuster! Sice pořád sterilní, ale zároveň jako zábavná fantasy blbina, v níž se spoustu infantilních nápadů daří otiskovat na plátno. Není v tom kdovíjaké umění, jen prostý fakt, že strejda Jerry platí a nedělá mu problém sehnat 150 milionů dolarů, aby bylo dost volných počítačů na modelování ohňů, jiskřiček, bájných potvor a nějakých dalších samoúčelných skoro-zbytečností. Klip zaměřený na představení jednotlivých postav každopádně propaguje výrazně barvitější a v jistém směru i velkolepější film. Když se zohlední Baruchelovo hláškování o Merlinovi a Depeche Mode, pak výměna „this is crazy“ - „but it is fun“ padne docela přesně. Učeň měl dopadnout jako neškodná svižná popcornovka a nastartovat sérii. Škoda ho.

Čarodějův učeň: Trailer 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Mr. Hlad

Jerry Bruckheimer teď nejspíš není moc šťastný z toho, jak si vede Princ z Persie v kasách kin a aby nepřišel o miliony, na které je zvyklý, hodlá si pojistit úspěch Čarodějova učně třetím trailerem. Tentokrát je tedy hláškující Nicolas Cage přesunut do pozadí a jeho místo zabraly výbuchy ohně a jakési plasmové energie, kovoví ptáci, bronzoví býci, efektní změny vozového parku a draci prožírající se domem. Něco z toho už známe, něco je nové, ale pořád je to fajn. Efekty by sice ještě potřebovaly celkem zásadně poštelovat, ale celkově má tahle ukázka až překvapivě příjemný drive. Vtipy s baseballovým outfitem a kouzelnickým uklízením sice potvrzují, že spíš než dospělou fantasy máme čekat konkurenci pro Harryho Pottera nebo Percyho Jacksona, ale v zásadě to zase až tak moc nevadí. Je tu sympatický záporák Alfred Molina, ta divná hudba z předchozích upoutávek stále funguje velmi dobře a celé se to tváří jako ideální rodinná podívaná. A konec konců, proč ne.

Titulky ke stažení ZDE.

Čarodějův učeň: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
duro

Někdo tady s Nicolasem Cagem pěkně vy*ebává. Nejdřív mu na neurčito odsunuli americkou premiéru Doby čarodějnic, teď ho nutí nosit nepadnoucí klobouk, hníst si ohnivé koule a promlouvat přihřátým hlasem, vedle kterého pozdější projev Alfreda Moliny zní jako hlas Boží, hřímající z nebes v den posledního soudu. Ani jinak se nic nezměnilo. Samotný sestřih má standardní švih a hudba (ta samá jako minule) se tomu snaží dodat alespoň trochu moderní feeling. Ukázka to potřebuje jako sůl, protože jinak film vypadá jako ryzí osmdesátkový oldschool. Ti z nás, kteří vyrůstali na Pyramidě hrůzy, Zlatém dítěti či Velkých problémech v Malé Číně, se neubrání příjemné nostalgii. Problém je v tom, že tenkrát nám bohatě stačilo, aby se filmem mihl jeden drak a jeden oživlý gryfoidní chrlič a aby na hrdinu udělal bu-bu-bu nějaký počmáraný kungfista. Jak chce ale něco takového oslovit dnešní publikum, to mi zůstává záhadou. Není to totiž cíleno na dětské publikum a bojím se, že na světě nežije jediný teenager, který touží vidět Jaye Baruchela napodobňovat bradavické kejkle a bojovat v ulicích New Yorku s trikově i jinak zastaralou fantasy havětí. Ne, Jerry Bruckheimer nám letos radost nedělá. Obávám se, že ani jeho nepotěší hlášení z pokladen kin. Nebo si snad někdo myslí, že má tento film šanci na vyšší tržby než podezřele podobný Percy Jackson?

Čarodějův učeň: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Wow, Jerry a Nic jsou zpátky! Čekali jste od Čarodějova učně barvami hýřící Disneyovku s čím dál tím trapnějším Cagem? Tak to vás čeká velké překvapení. Jeden z největších outsiderů příštího léta totiž tasí úderný teaser, po jehož zhlédnutí vám nikdo nenamluví, že jste právě proseděli dvě a půl minuty. Bruckheimerovi stříhací poskoci velice pečlivě vysbírali ty nejvíc cool záběry, jaké ve filmu zřejmě uvidíme, a seskládali z nich překvapivě temnou představovačku novodobé čarodějnické story. Nicolas je tu zas jednou za borce (minimálně do chvíle, kdy se objeví s čapkou), trikoví draci vypadají skvěle už 8 měsíců před premiérou a celé se to člověku snaží důrazně vysvětlit, že je Turteltaubovo velkorozpočtové neumětelství tatam. Sice tomu pořád úplně nevěřím, ale díky tomuhle parádně ozvučenému lákadlu jsem se na učně začal těšit víc, než na vyjukané princátko. Neříkejte mi, že vám ten konec nevykouzlil úsměv na tváři.

Titulky ke stažení ZDE.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace