Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Čarodějka | Wicked - Part One | 2024
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 27.11.2024
CZ premiéra: 28.11.2024
režie: Jon M. Chu
hrají: Michelle Yeoh, Jeff Goldblum, Cynthia Erivo, Jonathan Bailey, Ariana Grande

Čarodějka: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Mr. Hlad

No ježišmankote, to je humus. Wicked je slavný muzikál se slavnou čarodějnicí inspirovaný slavným filmem. Slavný za mořem. U nás? Těžko říct, ale já osobně se rozhodně nezačnu shánět po lístcích a popravdě ani do toho kina se zrovna nepoženu, protože trailer vypadá jako dost nesympatický brajgl. Výprava je sice velkolepá, zároveň však všechny ty barvičky, opulentní kostýmy, balóny, plesy a vlaky působí uměle a studiově. Do jaké míry jde o cílenou stylizaci vycházející z muzikálu, neodhadnu, ale hnusné to bude, i kdyby to bylo předloze věrné, takže na tom příliš nezáleží. Ačkoliv dorazí mluvící kozel a Cynthia Erivo umí hrát dost dobře na to, aby zvládla i zelenou čarodějnici, tenhle film jakoby dělal úplně všechno pro to, aby mě obešel velkým obloukem. Takže pokud vás moje dvě hvězdy urazí a máte pocit, že jsem to celé nepochopil a nevidím v tom genialitu popkulturního fenoménu, nejspíš budete mít pravdu. Ošklivé a nezajímavé to však bude i tak. Jo a Ariana Grande tu lidskou bytost příliš nepřipomíná.  

Čarodějka: Super Bowl Spot


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
TedGeorge

Hollywood se nás asi před Vánoci bude snažit zabít, jinak si moc nedovedu vysvětlit, že ten stejný víkend na konci listopadu půjde do kin narychlo spíchnutá Moana 2 (původně se mělo jednat o minisérii pro Disney+) a první polovina muzikálového Wicked. Prequel Čaroděje ze země Oz se na Broadwayi dočkal více než 7500 repríz a tak se dá pochopit, že Universal zkouší vábit fanoušky divadelního představení i do kina. Co se moc nedá pochopit je všeobjímající digibordel a kýčovitý vizuál, který mi připomněl maximálně průměrného Louskáčka s Keirou Knightley. Zaslepení fanoušci divadelního fenoménu si jistě pochutnají a budou si nadšeně odškrtávat jednu známou písničku za druhou. Mě však spolehlivě odradila už tahle minuta a na konci listopadu půjdu do kina maximálně na Gladiatora 2. Uvidíme, jestli studio, cálující podle IMDb 145(!) mega, nezachrání Amerika. Skoro bych si však tipnul, že bublina okolo Ariany Grande na podzim rychle splaskne i v zámoří.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace