Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Captain America: První Avenger | Captain America: The First Avenger | 2011
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 22.07.2011
CZ premiéra: 04.08.2011
režie: Joe Johnston
hrají: Chris Evans, Hugo Weaving, Tommy Lee Jones, Sebastian Stan, Neal McDonough

Captain America: První Avenger: Blu-ray trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Je lepší Kapitán Amerika nebo Thor? Tahle otázka padá v posledních týdnech až překvapivě často. A odpověď, zdá se, není příliš jednoznačná. Některým víc imponuje drzý Bůh, který porcuje ledové obry kladivem a nechává na sebe řvát Anthonyho Hopkinse. No a někdo se kloní na stranu indianajonesovského dobrodružství s obřím tankem a hláškujícím Tommy Lee Jonesem. Patříte ke druhé skupině? Tak to si Kapa možná pořídíte i domů, za což budete odměněni kupou slušně vypadajících bonusů, návštěvou na natáčení Avengers (snad zažene zklamání z minidokumentu u Thora) a také novým kraťasem s agentem Coulsonem. Ten už z pár vteřin vypadá jako o řád zábavněji než ten minulý (Furyho pravá ruka konečně v akci!) a vedle záblesků z placu Whedonovy monstrcomicsárny je highlightem jinak veleprůměrného blu-ray traileru, kterému by určitě prospělo přidání pár hlášek z filmu a prostříhání Huga Weavinga. Na druhou stranu, informační hodnota je stejně jako u thorovské upoutávky příjemně vysoká.

Captain America: První Avenger: Trailer 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Tak fajn. Pozvolna se hrnoucí kytarová linka tlačí Kapitána Ameriku pěkně dopředu a vybarvuje ho do hodně vděčných comicsových barev. Musíme kvitovat, že tenhle marvelovský origin se od svých souputníků liší, a to veskrze zábavnějším směrem. Holky tomu možná nebudou rozumět, ale každý, kdo hltal hrdinské comicsy, šestákové romány nebo cokoliv, co se naturelem jen trochu blíží Indiana Jonesovi, musí mít z tohohle uvolněného přívalu dobrodružství radost. Kapitán Amerika se doslova chlubí svými brakovými parametry a už vůbec se nestydí občas tahat z klobouku triky, na jejichž dokonalé vyznění by bylo potřeba ještě větší rozpočet. Momentálním výsledkem je hodně pestré video s akcí na souši, ve vodě i ve vzduchu a šmak jízdy, kterou hlavně malí kluci z Ameriky budou muset milovat. Podle upoutávek by ale neměl být problém, aby se k nim přidali i starší diváci, a to z obou stran Atlantiku…

Captain America: První Avenger: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
st39.6

Proč se s tím párat: první trailer na Kapitána Ameriku je nudný a většinu z vás dost pravděpodobně zklame. Má ukrutně pomalý rozjezd, nic se v něm neděje a co je nejhorší - nemá čím překvapit nebo alespoň potěšit. Je skoro až obdivuhodné, že Johnston téměř dva měsíce po SuperBowl spotu nepřišel s prakticky žádnými novými záběry a hlavně nevytasil jednu jedinou scénu, která by měla člověka přesvědčit, že nebude Kapitán Amerika naprostý propadák. Jestli další marvelácký počin po svižném TV spotu vypadal nadějně, teď je to s ním hodně špatné. Veskrze průměrný trailer jako by neměl s čím pracovat, všechno natahuje a když už dojde na to minimum akce, kterou má k dispozici, ututlá jí rychlými prolínačkami. Za normálních okolností by se dalo argumentovat třeba tím, že si Johnston to nejlepší schovává až do filmu samotného. Tak se ale dnešní blockbustery prodávají jen v případě, že se jmenujete J.J. Abrams. Pořád tam vidím potenciál: až Chris Evans dostane prostor k hláškování, určitě to bude jiné kafe, to samé platí o prostoru pro záporáka - přiznat geniálního Weavinga jen v jednom záběru je skoro až sprosté. Něco málo tedy Johnston v rukávu možná skrývá, v plnohodnotné eso ale popravdě už ani nedoufám. Protože Kapitán Amerika vypadá lacině.

Titulky ke stažení ZDE.

Captain America: První Avenger: ET First Look


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Neradujte se předčasně. Velký trailer Kapitána Ameriky je pořád těsně před námi, v Entertainment Tonight se ale objevila celá minuta stopáže. Není sice v božském HD a doprovází ji zbytečný komentář, přesto je to dost materiálu na to, abychom si troufli ji hodit do profilu. V klipech jsme přeci jenom topili včerejší minipreview (nově tam najdete i krátký klip) a dnes se nám poprvé nabízí nadmíru solidní pohled na to, co Joe Johnston ukuchtil. Další kus Kapova originu pořád udivuje triky, které z Chrise Evanse vyrobily ultimátní vyžli, a jeho následná impozantní figura si nezadá s nabušenou postavou jeho "božské konkurence". Zatímco ta v trailerech vrhá kladivem, Kapitán Amerika dává podobně pocítit nepřátelům svůj štít, což zatím vypadá zatraceně cool. Ve zbytku stopáže pak najdete třeba první záběr s mladým Howardem Starkem (hraje ho Dominic Cooper) a několik mile přepálených momentek (polibek v autě), stále ale platí, že je dnešní zážitek z Kapa pořád ještě poloviční. Teprve až naplno zazní trailerová hudba a Marvel nám regulérně uzme 150 vteřin života, bude hvězdičkování spravedlivé a úsudek více směrodatný. Z téhle minutky každopádně všechno vypadá, jak má, takže neutrální tři hvězdy. A ať už je tu krucinál ten dlouho odkládaný trailer!

Captain America: První Avenger: SuperBowl TV Spot


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Mr. Hlad

A jde to i jinak. V Marvelu nejspíš pochopili, že superhrdina oblečený v americké vlajce a máchající okolo sebe štítem není zrovna velké lákadlo pro evropské a asijské trhy. A tak je třeba dát tomu trochu sebeparodickou šťávu. Captain America samozřejmě nevypadá jako komedie, ale blíž než ke klasickým comicsovkám má podle prvních záběrů k filmům jako Liga výjimečných. To znamená hodně triků, hodně divných strojů, ne zcela seriózní přístup filmařů a celkově hodně retro feeling. A je to fajn. Chris Evans je nabouchaný jako zvíře, ale trikaři z něj alespoň na pár vteřin udělají člověka, který vypadá, jako kdyby trpěl bulimií, Hugo Weaving si strhává obličej a všude létají podivná letadla a náckové machrují s plamenomety. Celé to navíc na téhle krátké ploše působí přirozeně a nenuceně a zdá se, že se to nebere moc vážně, což je po Thorovi celkem příjemné překvapení. První dojem je tedy rozhodně pozitivní.

MZ SKALPEL KAPITÁNA AMERIKY

Titulky ke stažení ZDE.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace