Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Bumblebee | 2018
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 21.12.2018
CZ premiéra: 27.12.2018
režie: Travis Knight
hrají: Hailee Steinfeld, John Cena, Kenneth Choi, Pamela Adlon, Abby Quinn

Bumblebee: Ruský trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Mektá se tam rusky, takže vás trailer logicky nemůže úplně strhnout, protože mu stoprocentně neporozumíte. Na druhou stranu asi tam nebudou padat filosofická moudra, ani vám neuteče vybroušená dialogová krmě. Bumblebee totiž vypadá jako šestka Transformers, a to značně generická a vizuálně nevýrazná. Odsun od Michaela Baye bohužel nepřinesl nějakou působivou změnu koncepce, ale jen vizuální zklidnění a ztuctovatění - a všechno to vypadá o level fádněji a trikově výrazně méně podmanivě a nablýskaně, než když se s roboty mazlí Bay. Je to takové zaměnitelné hračkářství, a i když bude drahé a vlastně dost velkolepé, kulervoucí blockbuster se tu neklube ani v nejmenším. 

Bumblebee: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Mám z toho smíšené pocity. Na jednu stranu není pochyb o tom, že se samotný trailer povedl a zaslouží si nadprůměrné čtyři hvězdy. Na druhou stranu (a to je mnohem důležitější) mě ale dost otrávilo, že se v Paramountu očividně nepoučili. Bumblebee měl být relativně komorním blockbusterem z ranku Železného obra, v němž by hrála prim jednoduchá osmdesátková zábava. Studio ale jako by si najednou vzpomnělo, že vlastně točí značkový blockbuster za 100 milionů dolarů, takže se nesmí opomenout epické bitevní scény a cameo Optima Primea. Z docela svěžího filmu tedy padáme zpátky do robotího bordelu, který navíc vypadá jako remake jedničky s Hailee Steinfeld místo Shii. Publikum tak bude mnohem těžší přesvědčit, že se neblíží obyčejní "Transformers 6". A i když by se mohli vyhmátnout nejmladší diváci (ti, kteří 11 let starou jedničku považují za pravěk), starší generace tu nedostává moc důvodů, proč zapomenout na pětku a vyrazit znovu do kina.

Bumblebee: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
imf

Symbolický návrat na začátek, ostatně čím jiným lákat po rozjíveném Posledním rytíři, než pravověrným retrem. Máme tu dokonce i soundbit o poutu mezi člověkem a strojem a Bumblebee by se z fleku mohl jmenovat Herbie, stačilo by jen převléct jedny pruhy za druhé. Tohle ovšem není disneyovka a Hailee vypadá jako tomboy přeci jen uvěřitelněji než svého času Lindsay Lohan. Až do první transformace má člověk i nějakou tu husí kůži, částečně z toho, že by spielbergovský první díl mohl mít důstojného prequelového kamaráda. Akční koláž v druhé půlce ale působí trochu ušmudlaně a my vlastně přestáváme tušit, co nám chce film nabídnout. Pokud to skutečně bude víc ve stylu Železného obra, s dobrými herci a komornějším scénářem, mohlo by to fungovat. Ale zároveň jsou tu poletující helikoptéry, naštvaný decepticon a další prvky, které mohou tyhle hračky rychle poslat do kanálu. Rozvážné tři hvězdičky, což na start kampaně a jakýsi polorestart (nebo spíš labutí píseň?) série vlastně není zas tak málo.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace