Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Bratři | 2023
csfd  
US premiéra: nestanovena
CZ premiéra: 26.10.2023
režie: Tomáš Mašín
hrají: Oskar Hes, Jan Nedbal, Tatiana Dyková, Matěj Hádek

Bratři: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Spooner

Až nečekaně sebevědomá a dravá trailerová práce. Sice si stále nejsem jistý, zda mohou být Bratři oscarovým materiálem a vizuálně se zatím jedná jen o trochu lepšího seriálového Krále Šumavy, upoutávka však dokáže tyto obavy velmi snadno přehlušit. Tady totiž někdo konečně nakoukával zahraniční trailery poctivě a dočkali jsme se díky tomu svižně sestříhané kousku v takřka hollywoodském hávu. Bratři mají zatím hezky hutnou atmosféru, adekvátně zvolenou hudbu a v neposlední řadě parádní gradaci, díky níž se přestřelkami v poslední třetině nešetří. A samozřejmě je tu i silné téma, díky němuž se o příběhu a kontroverzi okolo Mašínů bude mluvit možná ještě víc než o samotném filmu. Dokáže nabídnout režisér správně intenzivní zážitek se silnými otázkami? Asi nejlepší a nejsebevědoměji střižený tuzemský trailer poslední doby vyvolává slušné naděje.

Bratři: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
k0C0UR

Rage against the Mašín! Legendy antikomunistické činnosti se prostřílejí na západ konečně i na filmovém plátně. A vypadá to docela solidně. Hlavně Václav Neužil pasuje do téhle thrillerové dobovky jako ulitý, vous mu sluší a mentorsky působí naprosto ideálně. Mlaďasi vedle něj se jeví jako trefná kombinace ušoplesků a zároveň mladých testosteronových řízků, kteří neváhají tasit kolty a do toho myslet na maminku. Trailer se při tom moc hezky snaží, rytmizuje a vytahuje kdejaké střihové finesy, trochu se mi ale zdá, že předbíhá působivost materiálu samotného, což trochu zamrzí. Ve výsledku to zkrátka vyznívá jako takový trochu plakátový antikomunistický patos, to ale neznamená, že by nešlo o dobovku, která stojí za pozornost. 

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace