Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Bourneovo ultimátum | The Bourne Ultimatum | 2007
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 03.08.2007
CZ premiéra: 30.08.2007
režie: Paul Greengrass
hrají: Matt Damon, Joan Allen, Julia Stiles, David Strathairn, Scott Adkins

Bourneovo ultimátum: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Bourne se vrací domů na samé hraně pěti hvězdiček. Vlastně by stačila drsnější finální koláž a trochu dynamičtější úvod a slintali bychom za plný počet. Bourne si totiž nebere servítky. Čímkoliv jiným než stoprocentní filmovou podívanou v srpnu zklame. Do nabité konkurence letních akčňáků Jason ještě vstupuje s vlastním pokusem o kulervoucí automobilovou honičku. Padající naleštěný stříbrňák je pouhou předzvěstí, to pravé pozdvižení nastane až v momentě, kdy si Bourne pohraje s policejní károu. Pochopíte při tom, že Greengrass svůj styl nezměnil, ale že přikývl radám producentů a vmísil do svého realistického stylu i nějakou tu digitální udičku pro mladší diváky. Nic jiného než přidušené „Wow“ u ní říct prostě nelze. Zbytek se ovšem drží „pouze“ typických Bourneovských standardů, s velkým manévrovacím prostorem pro Davida Strathairna a typickou vychytávkou s telefonem. Stále stejně vzrušující klasika, ale pětku z toho prostě nevymáčknu.

Bourneovo ultimátum: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
k0C0UR

Prvotní nadšení z návratu starého známého ještě nestačilo vyprchat a už nám klepe na vrátka v druhé vlně. A konečně je možnost podívat se na něj pod HD lupou! Přichází US teaser s totožným konceptem jako minule, ale odlišnou výplní po flashbackové vlně, která během pár vteřin stačí ze smutného Bournea udělat nas*aného Bournea. Nepřijdete o svůj oblíbený balkónový skok, ani jízdu na motorce, k tomu se přidává ostřelovací scéna „mám vás na mušce, i když vám volám“, notoricky připomínající druhý díl (je ale jen tak nastříhaná, za flintou stojí někdo jiný) a nějaký ten hand-combat, který máme tak rádi. Plus pár kosmetických serepetiček, aby se neřeklo, že se US a International Teaser ničím neliší. Je toho v podstatě stále velmi málo, navíc jen ve velmi rozdrobených fragmentech, aby se daly dělat hlubší závěry, na druhou stranu - je to stále dost, aby nám začaly cvakat zuby, jen se Jason zjeví na monitoru a řekne něco o tom, že se mu nelíbí, jak to tu chodí. Pamatuje si totiž úplně všechno a vyplývá z toho, že se na něj vlastní agentura vyflákla. Ale fuj, to se nedělá! Tady máš čtyři hvězdičky na uklidněnou a do premiéry si s nimi můžeš hrát.

Bourneovo ultimátum: International teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
k0C0UR

Vítej mezi námi, Jasone. Dlouho jsi nás nechal čekat, dlouho trápil a dráždil. Těšili jsme se na tebe jako na příjezd vlastní rodiny po letitém odloučení. Vždyť tvoje druhé dobrodružství zahnízdilo se už krátce po svém zrodu navždy v našich srdcích prostřednictvím zlatavého VIM, což je privilegium, kterého se dostalo jen málu vyvoleným. Byla to dlouhá doba… ale její přečkání za to stálo. Jsi ve formě, Jasone. Jako zamlada kosíš tolik sexy způsobem a kroutíš končetiny horám bezejmenných vládních zřízenců, kteří se ti chtějí dostat na kobylku, protože jsi opravdu řádná osina v jejich pozadích. Ladně si přeskakuješ z balkónu do okna protější budovy, projíždíš centrem města na motorce a naše srdce plesají radostí, protože tvůj tatínek Paul Greengrass (Douga Limana už definitivně vyšachoval do pozice otce nevlastního) nezapomněl nic ze svých učebnicových hrátek s naším libidem. Překypuješ tichým testoronem, vyčkáváš na svou pravou chvilku a když je třeba, za doprovodu dravé muziky běžíš jako o život. Jako už pokolikáté… a přitom stále tak atraktivně, jako by to bylo poprvé. Necháme tě zase chvíli odpočívat, ale už teď nám nezbývá než zvolat: Vrať se brzy! A přivez ze své dovolené ještě špetku dobrodružství navíc, ať už ti těch pět hvězd můžeš napařit bez výčitek.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace