Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Bourneovo ultimátum | The Bourne Ultimatum | 2007
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 03.08.2007
CZ premiéra: 30.08.2007
režie: Paul Greengrass
hrají: Matt Damon, Joan Allen, Julia Stiles, David Strathairn, Scott Adkins

Bourneovo ultimátum: DVD


ikona
k0C0UR
 

Asi jste to už párkrát četli, nicméně opakování je matkou moudrosti. Nehledě na to, že zážitek z DVD tomu zhola nic neubírá: třetí Bourne je natolik vyvážený a „absolutní“ film, že už nemá ve svém stylu čím překvapit. Všechno je na svém místě a „pouze“ se tedy dokončuje rozjetá jízda bez chyb v neskutečně dravém a stupňovaném tempu. Kamera tepe v rytmu maratonce, smyčce Johna Powella burací jako o život a někde v tom shluku barev a zvuků poletuje mladík s odhodláním navždy uzavřít kapitolu, která mu tak zásadně zazmítala se životem. Emoce z něj prýští na sto honů a Paul Greengrass ve svém téměř dokumentaristickém hledáčku reflektuje praskání nervů, kostí a dlaždiček s takovou salvou nadšení a nápadů, že je toho na jedno zhlédnutí až příliš. Matt Damon je Jason Bourne stejně jako je Dustin Hoffman Rain Manem. Jasonem by však chtěl být každý z nás – a o to je to celé lepší. (9/10)

Už jste si možná zvykli, že jednodisková provedení velkých filmů nemusí být nutně na škodu - v případě že si s nimi autoři dají práci a vyplní kapacitu disku smysluplnými detaily až po okraj. Třetí Bourne je přesně tím případem, kdy se má spousta lidí potřebu vypovídat a nejsou to žádné „falešné reklamní řečičky“. Důkladnou analýzu startuje hned audiokomentář, kde se 1) Paul Greengrass téměř nezastaví, jak překotně se vám snaží vylíčit historky z natáčení i zajímavé technické detaily 2) někdo poctivě vyřádil s českým překladem, tudíž je to možná první audiokomentář, který si k filmu opravdu rádi pustíte.

Pokud pod návalem přínosných faktů a informací nezemřete blahem, tělo vám rozhýbe Matt Damon ve svých výcvikových kurzech. První, nazvaný Autoškola, se „překvapivě“ soustředí na Damonovo umné točení s volantem a kvedlání s řadící pákou. Pozoruhodné a fascinující, kolik je toho herec ochoten teoreticky i prakticky vstřebat kvůli jedné roli. A pravděpodobně se budete hodně divit, v jakém poměru se scény točily s kaskadérem a samotným Damonem. Vyčerpávající, ale nikoliv únavné, stejně jako druhý pohled do „výcvikového tábora“ nazvaný Plánování úderů. Damon si zakope a zaboxuje ve velkém stylu, což je poměrně paradoxní vzhledem k tomu, jak bezkontaktně ve výsledku souboje probíhají (a ještě paradoxnější vzhledem k tomu, jak kontaktně vypadají ve filmu). Je to ale šikula, ten Greengrass ;).

Od choreografie k autům se přesunete ve featurette nazvané Honička v New Yorku, od aut k zeměpisu zase v procházce všemi důležitými městy, které jsou ve trojce zvěčněné (úsměvné je zejména to, že Moskvu hraje Berlín s umělým zasněžením). Ve výčtu pak kromě vystřižených scén zbývají už jen dokumenty Muž v pohybu a Pronásledování na střeše, kde si třeba zopakujete i to, co jste mohli vidět na mnoha místech na Internetu už tolikrát – Damona proskakujícího oknem.

Zbylo vám ještě pod stromečkem místo a v kapse pětistovka, kterou chcete rozumně investovat? Běžte do toho, Ultimátum na DVD se povedlo.

Obraz: 2,35:1
Zvuk: Dolby Digital 5.1 - anglicky, česky, polsky
Titulky: české
Cena: 499,-

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace