Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Bílý šum | White Noise | 2022
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 30.12.2022
CZ premiéra: 30.12.2022
režie: Noah Baumbach
hrají: Adam Driver, Don Cheadle Jodie Turner-Smith, Greta Gerwig, Alessandro Nivola

Bílý šum: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
do_Od

Dobrý, sice daleko odlehčenější satira, než jsem původně od Baumbacha čekal, ale ve výsledku to vlastně vůbec nevadí, protože se tím film aspoň odliší od tematicky podobného Don't Look Up s DiCapriem. Je vidět, že se tu na zápletce ala Drtivý dopad akorát s jinou katastrofou bude řešit spousta věcí, z ukázky ale nemám pocit, že by film měl být přeplácaný, nebo nesourodý, naopak to vypadá až překvapivě koherentně, a to i vizuálním podáním, které opět film maličko vytahuje nad žánrovou konkurenci. Na ukázce mě nejvíc baví celková hravost se střihem i hudbou, paradoxy mezi dialogem a obrazem, ale i vytažení hlášek typu, že se svět dělí na zabijáky a ty, co umřou. Jestli podobným humorem bude protkaný i zbytek filmu, tak je tu zkrátka zaděláno na solidní podívanou, což by ale nemělo překvapovat nikoho, kdo viděl i zbylou tvorbu režiséra.

Bílý šum: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Netflix tradičně výrazně přitvrzuje směrem ke konci roku, aby vše před účetní uzávěrkou vypadalo růžově, rodinky strávily rekordní počty hodin před obrazovkou a dokonce se nabrousily zbraně vstříc boji o Oscary. Noah Baumbach zvládl pokrýt naposledy všechny tyhle cíle, a proto si ho Netflix logicky hýčká. Kdysi těžce nezávislý newyorský autor to dokázal díky skvostné Manželské historii s Adamem Driverem, tady si ho tedy znovu přizval, a jelikož ho obdařil vzezřením někde mezi Pavlem Liškou a Jiřím Maryškem, sexbombu Scarlett Johansson vystřídala přeci jen jeho vlastní partnerka Greta Gerwig, ano, ta slavná režisérka Malých žen a blížící se Barbie. Baumbach tu našlapuje vstříc blockbusterovému Hollywoodu, a i když je teaser sympaticky náznakově atmosférický, na větší dopad by potřeboval ze zápletky a jejích hrozeb prodat přeci jen trochu víc. 

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace