Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Benedetta | 2021
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 03.12.2021
CZ premiéra: 02.12.2021
režie: Paul Verhoeven
hrají: Charlotte Rampling, Lambert Wilson, Virginie Efira, Olivier Rabourdin, Clotilde Courau

Benedetta: Trailer 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
TedGeorge

Kolegové z redakce viděli Benedettu už v srpnu ve Varech, já ji zhlédnul o pár týdnů později na slovenskému festivalu Cinematik, a vy byste na ni měli zajít na začátku prosince při plánovaném nasazení do tuzemských kin. Z Verhoevena se po osmdesátce naštěstí nestal oplzlý dědek, jenž by diváky lacině šokoval hanbatými jeptiškami, ale i nadále je to výborný filmař, který umí tnout do živého jako málokdo jiný. Trailer sice není zrovna strhující (fakticky na sebe vrší jenom přístupnější scény s textovými prostřihy hrstky spokojených kritiků), ale v kině buďte připraveni na vše. Já po projekci přemýšlel o Benedettě skoro celou noc.

Benedetta: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Mr. Hlad

Upoutávka na Benedettu se hodnotí docela blbě, když už jsem ten film dvakrát viděl (a dvakrát si ho hodně užil) a vím, že v něm jsou věci, ze kterých se trailery stříhají dost obtížně. Takže se to celé tváří výrazně konzervativněji a vlastně i možná lehce uchcaně oproti tomu, co Paul Verhoeven poslal do kin. Ale dá se to pochopit, intenzivní milostný vztah jeptišek, krvavé vize s Ježíšem a postupný pád do šílenství (nebo cynické oddání se moci?) se takhle prodat nedají. Takže nakonec se nadprůměrně rychle stříhá a vcelku to funguje a sází se tam citace z recenzí upozorňující na kvalitu a kontroverznost. Když už jí nelze ukázat, tak je potřeba říct o ní divákům alespoň takovýmhle způsobem. V rámci možností a limitů nejde o špatnou upoutávku, ale do kina asi lákat úplně nebude. Tak nám v tomhle případě věřte a až to půjde, na Benedettu si zajděte.  

Benedetta: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Verhoeven je největší pán a je krásné vědět, že ho pořád baví bořit hranice a neustrnul v konzervativním vypravěčství, ač by na to měl v 82 letech víc než nárok. Příběhy zamilovaných jeptišek už máme samozřejmě nakoukané horem spodem, jen v trochu jiných žánrech a na jiných webech s výrazně vyšší věkovou přístupností, kde se to přeci jen musí v trochu větší míře roštovat, než jak to uvidíme v tomhle filmu - ale jistý pobuřující naturel má zjevně i tahle látka. Audiovizuálně sice nepůsobí kdovíjak pokrokově, její dobovost je ale adekvátně přesvědčivá, a pokud budou dramata hlavních postav kýženě rozehraná, můžeme dostat velmi dobrý film. Novou absolutní klasiku ve stylu Černé knihy nečekám, pořád se tu ale schyluje k potenciálně velmi slibnému počinu od klasika z největších.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace