Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Becky | 2020
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: nestanovena
CZ premiéra: nestanovena
režie: Jonathan Milott, Cary Murnion
hrají: Joel McHale, Kevin James, Lulu Wilson, Amanda Brugel, Robert Maillet

Becky: Recenze


ikona
Spooner
beckyJoel McHalekevin jameslulu wilson
Je příběh teenagerky masakrující bandu záporáků zábavným béčkem, nebo podivným mišmašem? 

Kdybyste se mě zeptali, koho považuju za největšího komediálního zoufalce Hollywoodu, asi bych vám bez rozmyšlení řekl Kevina Jamese. Tělnatý komik se možná jeden čas dokázal držet jako parťák Adama Sandlera, jakmile to ale se svým buranským a jednoduchým humorem zkoušel sólo, vzešlo z toho většinou totální komediální dno. Jeden čas mu sice humor „jsem tlustej a pořád komicky padám na držku“ u diváků procházel, nakonec i toho nejobyčejnějšího amerického vidláka začal jeho styl nudit a Jamesovy komedie už prakticky nikoho nezajímají. Stejně jako spousta jiných komiků se proto rozhodl přehodit výhybku a ukázat se v o něco vážnější roli. A to rovnou záporné. Jeho novinka Becky už ovšem z trailerů vypadala hodně bizarně a vlastně jsem nevěděl, jestli se jedná o nepovedenou parodii ze Saturday Night Live, nebo to myslí tvůrci opravdu vážně. A podobné pocity mám bohužel i po zhlédnutí snímku.

Becky je třináctiletá holka, která na tom po smrti své matky není po psychické stránce zrovna nejlíp. A jelikož si její otec už našel novou partnerku, jejich vztahy nejsou ideální. Společně pak mají strávit nějaký čas v jejich rodinném domku u jezera, jenže dovolenou brzy naruší nečekaní hosté. Konkrétně banda uprchlých trestanců v čele s Dominickem, jehož hlavním poznávacím znamením je vytetovaný hákáč na hlavě. Zloduši si do domu přišli pro ukrytý klíč, jenž jim má pomoci v cestě za svobodou, a hodlají při jeho nalezení jít přes mrtvoly. Klíč má však u sebe právě Becky a ta nehodlá nechat vyhrocenou situaci jen tak. Za pomoci pastiček a všemožného náčiní se proto rozhodne záporáky brutálně pozabíjet.

Snímek by se tak mohl snadno stát brutální verzí Sám doma, která se nebude brát příliš vážně a bude patřičně zábavná a odlehčená. Jenže v tom je právě hlavní problém filmu. Režijní dvojice Jonathan Milott a Cary Murnion jakoby vůbec nevěděla, co chce točit, a tak nám zpočátku předkládají téměř vážně pojaté béčko, jež se snaží hlavní hrdince dostat snad i malinko pod kůži, aby se v druhé polovině zlomilo v opravdu brutální výplach, jenž zde však nakonec působí dost divně. Film totiž nefunguje ani v jedné z těchto rovin, chybí mu jakýkoliv styl, nadhled či aspoň humorný moment, u něhož by divák věděl, na čem je. Tady ale není nic, jen naprosto laciné a rutinně natočené béčko, jež v akčnějších pasážích vypadá místy nechtěně směšně.

Hlavní teen hrdinka pak není dvakrát zajímavá, a když se z ní stane mašina na zabíjení, člověk vlastně neví, co si má myslet. Ano, v případě Hit-Girl v Kick-Ass divák slintal blahem, protože Matthew Vaughn dokázal svou pecku prošpikovat právě oním stylem a nadhledem, díky níž byla slavná postava prostě cool. A hlavně člověk věděl, že má díky tatínkovi už dost zkušeností. V Becky divák sice chápe hrdinčinu motivaci, vraždící lesní MacGyver dávající si některé své nepřátele bez větších problémů se z Becky ale stane z ničeho nic a je to prostě trochu moc. A rozhodně to není tak zábavné a cool, jak si asi tvůrci představovali. A nepříliš uvěřitelná Lulu Wilson tomu se svými přehrávajícími grimasami příliš nepomáhá.

No, a pak je tu ještě zmiňovaný Kevin James, jemuž sázka na vážnější notu příliš nevyšla. Pokud jste totiž naivně doufali, že se z něj stejně jako z Vince Vaughna v Bloku 99 stane najednou obří mašina na charisma, tak jste vedle. Ne, Kevin James je pořád necharismatický valibuk, který srandovně běhá a hrát prostě moc neumí. A navíc se časem ukazuje, že tento rádoby chytrý hlavoun zloduchů, jenž pořád vypráví o svém dokonale propracovaném plánu, je vlastně velký zoufalec, co toho moc nepředvede a jeho „perfektní“ plán dokáže narušit náctiletá holka.


Přehrajte si trailer
Jediná věc, jež se dá na Becky pochválit, je tak opravdu velká brutalita, v níž se tvůrci velmi vyžívají a ani s ní nešetří. Sice tu v kombinaci s malou dívkou a režijním (ne)stylem působí malinko divně, jako fanoušek filmového vyvražďování za použití naprosto běžných předmětů ovšem musím zdejší nápadité odškrtávání záporáků aspoň trochu ocenit. Jenže jen povedené gore tuhle zoufalou béčkovou nudu nezachrání. Ze snímku, co mohl být ulítlým béčkovým kultem, se zkrátka nakonec stal podivný mišmaš, v němž toho moc nefunguje. A kariéru Kevina Jamese rozhodně nespasí. Díky bohu.

Verdikt

avatar4/10

Spooner

Becky je se svým otcem a jeho novou přítelkyní v milované chatě u jezera. Navštíví je ale banda uprchlých trestanců hledající tajemný klíč. A hlavní hrdinka se je rozhodne všechny povraždit. Místo krvavě zábavné variace na Sám doma ovšem dostáváme podivnou rutinní slátaninu, které bolestivě chybí nadhled a Kevin James v ní hraje jednoho z nejsměšnějších záporáků poslední doby. A ani to hezky brutální a nápaditě vyřizování účtů to bohužel nezachrání.Hodnocení čtenářů

  • avatar4/10

    slord

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace