Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Batman vs. Superman: Úsvit spravedlnosti | Batman v Superman: Dawn of Justice | 2016
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 25.03.2016
CZ premiéra: 24.03.2016
režie: Zack Snyder
hrají: Henry Cavill, Ben Affleck, Amy Adams, Jesse Eisenberg, Jeremy Irons

Batman vs. Superman: Úsvit spravedlnosti: Trailer ultimátní verze 2


Batman vs. Superman: Úsvit spravedlnosti: Trailer ultimátní verze


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Režisérská, rozšířená, ultimátní, necenzurovaná... ať už preferujete kterýkoliv výraz, v červnu prostě dorazí o 30 minut delší verze Batman vs. Superman. Snyderova novinka tak nabobtná na úctyhodné tři hodiny, v nichž se objeví pár nových vysvětlovaček a dějových linií. Samozřejmě nás čeká i výrazně drsnější akce. Nejvíc lidí se ale těší na Jenu Malone, která si konečně odbyla premiéru v novém traileru. Opravdu hraje Barbaru Gordon aka Batgirl? Účes a brýle sedí, takže by mělo být jasno. A ať už bude ve filmu provádět cokoliv, musíme doufat, že to alespoň trochu vyžehlí rozpačité přijetí kinoverze. Ne, globální dojem už nic nespasí, nový sestřih samozřejmě doputuje jen k fanouškům. Právě na těch ale prý Snyderovi záleží nejvíc, tak uvidíme, jak moc se bude ozývat "kinoverze je zmrvená studiem, ultimátní edice naprosto vládne!"

Batman vs. Superman: Úsvit spravedlnosti: TV trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Hit to bude. A nejspíš i pro řadu lidí velké rozčarování, jak lze vyčíst z prvních reakcí kritiků i rozpačitých diváků. Warneři se ale své nejlepší želízko nebojí opepřit i v poslední možnou chvíli, a tak útočí i za pět minut dvanáct s upoutávkou, která je sice krátká, přesto stihne nejen odtajnit spoustu neviděných záběrů, ale v rámci celé koncepce celkem svěžím způsobem zatočit ještě víc k psychologii Bruce Waynea... a pak i k supermanovskému mýtu. Bohužel následující digitální rubanice už nic moc strhujícího nenabídne, takže do kina můžeme zamířit s chladnou hlavou.

 

Batman vs. Superman: Úsvit spravedlnosti: Trailer 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

U Warnerů teď asi hodně litují vypuštění toho minulého, mdlého traileru. Finální upoutávka je totiž naprosto kulervoucí a zvládne hravě překrývat veškerá slabá místa, které nám na sebe zdrojový materiál už stihl prásknout. Takže minimum dialogů, nulová dialogová interakce mezi oběma ikonami, Luther upozaděn a jede jen sólo, tokačky s Wonder Woman v náznacích a Doomsday se na scénu nedere. A hle, najednou to funguje na výbornou. Postavení traileru na působivé akční sekvenci, při které Temný rytíř vykydlí jedno patro, je skvělou volbou, zvlášť když ji podtrhne strhující akční videoklip, co ani nevypadá jako přeplácaná comicsárna, ale spíš jako drsný akčňák. Špičková práce. Ale nebuďme úplní naivkové, co se výsledného bijáku týče...

Batman vs. Superman: Úsvit spravedlnosti: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Ale jo, nástup Woman Woman to na tu pátou vytáhnul. Nový trailer Batman vs. Superman má na Snydera překvapivě ukecaný rozjezd, který asi kdekoho rozhodí (Luthora bude půlka lidí nenávidět, co?), ale jakmile se přejde k akci, je daleko lépe. Zack to tam pere pod tlakem jako vždycky a hojně využívá finále Muže z oceli, od něhož se odpichuje k názorovému duelu mezi nejznámějšími pláštěnkáři. Bruce je z Kal-Ela zkrátka trochu nesvůj, jak už to ale bývá, tyhle dva rychle sjednotí společná hrozba. Jaká? Běžný divák bude kroutit hlavou nad obyčejným digimonstrem, fanoušci nicméně dostali vytouženou premiéru mocného arcizáporáka Doomsdaye. Jistě, celé to ještě potřebuje trikově poladit. Ale to je komiksová klasika, která tuhle překvapivě humornou představovačku Trinity zase tolik nepoškozuje.

Batman vs. Superman: Úsvit spravedlnosti: Comic-Con trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

PŘIDÁNY ČESKÉ TITULKY

Výborná trailerová práce. Ale pořád mě tak nějak mrzí, že ukazuje snyderovská digitální zvěrstva. Samozřejmě, je tu spousta parádních momentů. Affleck se uvádí více než důstojně, jeho osudová naštvanost vás spolehlivě zasáhne a v každém momentu traileru se šteluje do tak ikonické pózy, že musíte uznale pokývat hlavou. Akce je hromada a drží se v intencích Muže z oceli, takže spousta fanoušků může jásat a spousta může plakat. Já si trochu stýskám, protože v dobách, kdy si Batmana lahůdkově vodil Nolan, jsem doufal, že první setkání dvou comicsových ikon bude podobně zemité a nepřepálené. Ale člověk míní, Snyder mění. Upoutávka na jeho novinku je nicméně zatraceně našlapaná a rozhoduje o tom, že z bijáku bude megahit. Je navíc otázkou, jestli by vůbec mohla látka fungovat při jiném pojetí - přeci jen když máte do jednoho filmu narvat Amazonku s mečem, vlasatého Lexe Luthora, Batfflecka v kovovém kostýmu a mocného Kryptoňana, trikové orgie jsou nevyhnutelné.

Batman vs. Superman: Úsvit spravedlnosti: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Původně měla ukázka vylézt až v pondělí o šesté. I Zack Snyder si ale musel všimnout, že se půlka světa kochá, resp. debatuje o vypirátěné upoutávce, a tak vypustil do světa teaser v plnokrevné verzi. A v rámci svého ranku to určitě zabírá - jako dráždidlo na comicsový spektákl se spoustou voice-overů přes potemnělé plátno, s rozanimovanými symboly a s pár záběry na oba hrdiny to funguje. Většina redakce MovieZone ale Snyderovi po Muži v oceli nevěří, takže když se atmosféra nahání zejména skrze předigitalizovanou potemnělou oblohu, budí to rozpaky. Affleck sice vypadá správně nasupeně a oba kostýmy se jeví cool, oproti jiným teaserům - a nemyslím tím jen ty vzletně nostalgické na Hvězdné války - mi tohle přijde jako přeplácený a přetrikovaný geekfest. Nadšených pět hvězd nečekejte.

Batman vs. Superman: Úsvit spravedlnosti: Comic-Con teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

K dispozici pouze camrip... 

Potkali se u Kolína. Nebo spíš nad mrakodrapy. V oznamovacím teaseru, který dost možná uvidíme jen v téhle blitkoverzi, páč z Comic-Conu nezřídka přitékají ukázky jen v camripech, se Temný rytíř setká s Mužem z oceli. Oběma svítí oči. Superman to totiž nebude mít s Brucem Waynem vůbec snadné, jak tušíme z comicsu a loňské představovačky, ho Netopejr srazí na kolena. No a Batman bíle mrká, protože si pomůže technickými roboudělátky. Krátké fanboyovské lákadlo je upečeno tak akorát, aby nalákalo geeky, kteří musí cítit vzrušení, že se setkají dvě ikony. Naprosto to stačí i v té mrzké kvalitě. 

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace