Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Batman | The Batman | 2022
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 04.03.2022
CZ premiéra: 03.03.2022
režie: Matt Reeves
hrají: Robert Pattinson, Andy Serkis, Zoë Kravitz, Paul Dano, Jeffrey Wright

Batman: International Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Nemyslím si, že to bude film roku, i když se hodně rád budu plést. Přesto mě fascinuje, že z toho tříhodinového macka vybírají tvůrci další a další nové záběry, a přitom všechny vypadají skvěle (viz níže uvedený televizní spot... ale ani u něj to nekončí, najdete jich v hloubkách webu mnohem víc!). Nepolevuje se. Že by to fakt byla událost sezóny, nejen na poli komiksů? Možné to nepochybně je, ale obezřetnosti mě zbaví až nadšené recenze i divácké reakce. Každopádně výtvarná jistota, s jakou se Reeves chopil látky (v poměrně skromném rozpočtovém rámci), je fascinující. Nevšiml jsem si slabšího záběru nebo vachrlatého momentu. Potěší i to, jak sem zjevně padnou všichni herci. Když to srovnáte s promy na komiksy třeba podle Zacka Snydera, přetékající greenscreenem a topornými herci, je to jako nebe a dudy.

A tady je spot se spoustou nových záběrů zejména s Catwoman:

Batman: Trailer 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
do_Od

Luxus, ale předchozí trailery byly přece jen o něco stylovější. A styl je pro mě zejména u trailerů pořád to nejdůležitější. Takže i když dost šmrncovní, víc jak čtyři hvězdy nedám. Samotný materiál ovšem vypadá božsky, ve třetí a nejspíš i poslední (?) ukázce dostáváme hned celou řadu nových záběrů, vydáváme se hlouběji pod masku Bruce Waynea, vidíme více z Catwoman, Riddlera, dozvídáme se, že Alfred má tajemství, a v centru všeho stojí Waynovic rodinka. Producenti se nechali slyšet, že jejich cílem bylo překonat Nolanova Temného rytíře, a režírující Matt Reeves do toho zjevně šel fakt naplno. Nechci vynášet předčasné soudy, zatím ale vše z toho, co jsem viděl, nasvědčuje tomu, že nový film bude útočit nejen na pozici nejlepšího Batmana, ale dost možná i budoucí film roku. Ta kamera, to obsazení, ty inspirace... očekávání jsou až na stropu a já je odtama odmítám sundat. Tak snad mě tahle parádní skvadra nezklame.

Batman: Japonský trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Da Bad-man incoming! Japonský trailer v podstatě kombinuje teaser, postavený na Riddlerovi a bezmála psychopatickém mlácení pobudů, s plnohodnotným trailerem, takže tu máme stejné pózy Catwoman a závěrečné chechtání Penguina v podání Colina Farrella - jen to vystřízlivění a hrdinský nástup maskovaného mstitele není podáno tak působivě jako v předchozí mocné ukázce. Pro nás je nicméně zásadní, že premiéra se blíží, a i když netem kolují informace o hádkách studia s režisérem nad koncem nebo monstrózní stopáži (hlavně ať to proboha zase nemá přes 140 minut, to je hrozná móda!), evidentně je tu zaděláno na další velkou komiksovou událost a hit nejen v pokladnách kin. Stylizace funguje i se slovy japonského spíkra a otravnými grafickými předěly, což je vlastně hodně dobré znamení.

Batman: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Spooner

Chápu, že mnozí z vás budou básnit o traileru roku, vlastně vám to přeju a ani se moc nedivím. Já jsem ale asi po dokonale atmosférickém a mrazivém teaseru čekal ještě o trochu víc. Materiál i vizuál vypadají v některých záběrech opravdu náramně a sázka na kriminální styl ve stylu Sedm a spol. se Reevesovi zatím nejen po atmosférické stránce taky vyplácí. Jen to prostě tentokrát tolik nerve koule. Trailer působi malinko roztříštěně, má problémy s tempem a hudební podkres už napodruhé také nešlape tak dokonale jako v minulém kratším případě. A Pattinsonovi ten na*ranej mód zatím stoprocentně nežeru. Warneři však stále trailerovou stránku zvládají na jedničku a hezky šponují fanouškovské nadšení, minule si ovšem nastavili laťku tak vysoko, že tentokrát už se husina zkrátka nedostavila.

Batman: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Matt Reeves sice nemá ani zdaleka dotočeno a premiéru chystá až za rok, přesto se zvládl spolu s marketingovými kumpány vytasit s ukázkou, o které se bude ještě pár týdnů hodně mluvit. Udělal podle ní totiž tu nejrozumnější věc, jakou mohl - razantně se odklonil od Nolanových Temných rytířů a vyrukoval se špinavou, temnou a po všech stránkách načernalou vizí, jaká nemá moc srovnání. A s Pattinsona udělal věrozvěsta pomsty, jak kdybychom koukali na novou verzi Vrány. Trochu psycho... trochu hodně. A ono to fakt funguje! Z ukázky samozřejmě nelze nic zásadního vyvozovat, i tohle skromnější a soustředěně depresivní podání ale v ukázce zabírá (i díky skvělému hudebnímu doprovodu), a i když se tu Warneři možná až příliš snaží přiblížit syrovosti Jokera, než že by cílili na klasické blockbusterové publiku, dojmy z tohohle oznamovadla mohou být více než syté. Sem s tou pomstou!

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace