Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Balerína | Ballerina | 2016
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 03.03.2017
CZ premiéra: 02.03.2017
režie: Eric Summer, Éric Warin
hrají: Elle Fanning, Dane DeHaan, Maddie Ziegler, Carly Rae Jepsen

Balerína: Recenze


ikona
Rimsy
Francouzský animák pro malý holky? Rimsy time. 

Je to tak. Za kacířské řeči o Loganovi jsem musel vyrazit na animák o malých holkách, které se chtěj stát baletkami. Je vůbec potřeba, aby tahle „recenze“ pokračovala nějak dál? Je to pro holky. O baletu. Mohlo to vzniknout asi jenom proto, že to natáčeli Francouzi. Za oceánem by si na tohle nejspíš netroufli a já bych pak dostal nějaký menší trest. Ale kohouti si řekli, že mi to osladí. Tak tady to je.

 

Hlavní figurou za tímhle dílkem je Eric Summer, což je francouzský režisér, kterého neznáte, jelikož k tomu nemáte důvod. Podílel se na řadě televizních seriálů, v čele s případy komisaře Moulina. Teď se rozhodl rozvířit stojaté vody animovaných filmů o baletu a vzhledem k mizivé konkurenci se mu to nemohlo nepodařit. Gratulujeme.

Příběh, na kterém se Summer také podílel, je protkán klasickou myšlenkou, jak je důležité následovat svoje sny. To je případ Félicie a Victora, dvou sirotků, kteří uprchnou z dětského domova do Paříže, aby mohli své sny naplnit. Félicie se touží stát baletkou, Victor zase slavným vynálezcem. Oba se velmi rychle dostanou do prostředí, které jim realizaci jejich snů umožňuje, ale tak snadné to samozřejmě nebude. Přesto se Félicie i brutálně friendzonovaný Victor nevzdávají a snaží se stát špičkami ve svých oborech.

 

Zajímavý je casting, kterého si v českém dabingu bohužel neužijete. Sorry. Ale za zmínku stojí, že se v titulních úlohách představí třeba Elle Fanning, Dane DeHaan, zpěvačka Carly Rae Jepsen či hvězdná puberťačka Maddie Ziegler, kterou ve svých klipech proslavila Sia. Tuzemský dabing je ale snesitelný a bez problémů plní potřeby. Zato na vizuálu je vidět, že se snažit dostát záoceánským disneyovských standardům, a tak přestože občas překvapí pěknou krajinou, většinou se zaměřuje na gumové křepčící postavy. Obdobně nepřekvapí ani soundtrack, který kombinuje moderní hity (hlavně od dabingem zaháčkované Jepsen) s baletními klasikami v čele s nezbytným Labutím jezerem.

 

Nebudu lhát, nebavil jsem se. Pro dospělého nenabízí Balerína nic, čím by se vyčlenila z řady uniformních animáků. Děti si užijí občasného fyzického humoru, jasně zdůrazněného poselství a především se spoustě holčiček opráší jejich sen být hvězdou baletních jevišť. Ale pokud ve vás nedřímou dětská traumata z nepovedených plié, bez zhlédnutí Baleríny se určitě obejdete.

Verdikt

avatar5/10

Rimsy

Francouzská Balerína skrze předvídatelný příběh přináší od začátku jasně deklarované poselství, že svých snů je třeba se držet. Což neurazí, ale ani nijak nepřekvapí.Hodnocení čtenářů

 • avatar7/10

  Rokle

 • avatar7/10

  malylada

 • avatar3/10

  jeff87

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
 1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
 2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
 3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
 4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace