Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Avengers | The Avengers | 2012
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 04.05.2012
CZ premiéra: 03.05.2012
režie: Joss Whedon
hrají: Samuel L. Jackson, Scarlett Johansson, Robert Downey Jr., Chris Hemsworth, Jeremy Renner

Avengers: Blu-ray trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Epic! U Avengers už netřeba spousty slov. Superhrdinský hit letošního roku se chytře chopil jednoslovného výraziva, které popisuje mohutný blockbuster jako „awesome epic brilliant smash-hit“ a láduje mezi to záběry, které jsme si užili v kině, ale v trailerech na ně v zájmu uspokojeného diváctva prozíravě nedošlo. Před očima tak tentokrát máme Ruffalovu transformaci v Hulka, Capovy taktické povely i monstrózní výjevy z bitvy, ve které Iron Man naplno využil celý svůj arzenál. Není těžké odtud vyždímat esenci hlasitého popcornového nášupu, který dobyl pokladny kin s cameronovskou vehemencí. Tím spíš je jisté, že po milionech si ho budou lidi kupovat i domů – v kinech se totiž okoukat nestihl.

Avengers: Japonský trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

"I want these motherf**king aliens off this motherf**king planet!" No dobře, tohle Nick Fury na kameru asi neřekne. Vsadím ale boty, že to svému novému týmu vysvětlí někde mimo záběr. A dodá, že si létající letadlovku nekoupil jen tak pro parádu, takže je čas dát se do práce. Thor, Kapitán Amerika, Iron Man, Hulk, Černá vdova a Hawkeye tak seberou svoje luky, kladiva a štíty, a půjdou šmejdu z vesmíru osobně vysvětlit, že tahle modrá koule už je zabraná. No, půjdou.... Jak potvrzuje nový japonský trailer, spíš poletí. Náš superhrdinský tým tu poprvé vidíme na palubě Quinjetu, což není zdaleka jediný nový výjev. Invaze mimozemských lodí, trefná poznámka Marii Hill, impozantní pohled na Furyho těžkotonážního miláčka... Dokonce i ten Jeremy Renner konečně promluví a objeví se jedna blond postava, o jejíž účasti ve filmu jste možná vůbec neměli páru. Zkrátka velice příjemná další upoutávka, jíž trochu sráží hřebínek roztahaná představovačka a opětovné nahrazení finální koláže známým týmovým záběrem. Když se ale při opakovaných zhlédnutích soustředíte jen na ty správné pasáže: Masakr!

Avengers: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

A pořádně se přitvrzuje! Velkolepý plnohodnotný trailer na to jde pěkně zeširoka. Nejdřív dostane prostor každá postava, verbování to je hodně chytlavé a s trefenou podstatou příchodu každé z oblíbených figur. A pak se začnou dít věci. Monumentální hudební doprovod spojí supehrdiny v jedno těleso a ukazuje záblesky z jak se patří třaskavé akce. Barvy možná jsou televizní, ale podání triků stoprocentně blockbusterové, což se vztahuje i ke zvuku a celkové dynamice akce. Paráda. Těch pár záblesků totálně namlsá, a to nás přitom teprve čekají ty největší fanouškovské radosti - třeba Hulk chytající Iron Mana, kamerová okružní jízda kolem všech zbrojících hrdinů a... závěrečné krakenovské pomrknutí. Fucking epic! Ano

Avengers: SuperBowl TV Spot


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
duro

Jo! Konečně! Dlouho očekávaný marvelovský grupáč až doteď budil dojem whedonovského hláškostormu, který v závěru nazdobí něco málo akce a explozí v jedné velkoměstské dekoraci. Tvůrci si zřejmě to nejlepší šetřili na SuperBowl... nebo prostě až teď dospěly postprodukční práce do stádia, kdy nám můžou předvést pořádné trikové maso. Ano, ty efekty ještě potřebují dopilovat. Ale přesto srdce komiksového popcornožravce plesá při pohledu na bortící se mrakodrapy, Hulka hrajícího volejbal s „mimozemskými“ létavci a Železňáka v divoké přestřelce s... čím vlastně? Je to kosmická loď? Na tom v podstatě nezáleží. Důležité je, že teď už věříme nejen v řízné dialogy, ale i v patřičně velkolepou akci. Vypadá to, že se Marvel plácl po kapse. A ke všemu to pořád budí dojem, že to zvládne být cool a zábavné i mimo těch výbuchů a sypoucího se zdiva. Cape, není ta jedna hvězda na štítu málo? Co takhle ještě čtyři?

Avengers: Německý teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
duro

Hezky. Němčina k partě nadlidí překvapivě pasuje... a zbytek je taky fajn. Samozřejmě, pokud čekáte ultimátní akční náhul, zřejmě jste neviděli žádnou z dosavadních produkcí Marvel Studios. Ani jedna z nich se nedá považovat za dechberoucí jízdu, kde jedna adrenalinová scéna stíhá druhou. Právě naopak, každý z „prologů k Avengers“ se soustřeďoval spíš na příběh v pozadí a vztahy, a ke konci vypálil jednu pompéznější akci. A tak tomu očividně bude i tentokrát. Všechno, co je v traileru explozivně efektní, nepochybně pochází z velkolepého finále, ve kterém se Loki definitivně naštve a předvede ulicím New Yorku středověk. Co bude tvořit nějakých 90 minut předtím? Už ne origin story, ale sbližování chlápků (a jedné holky) z oněch „prequelů“. Samozřejmě, jak napovídá bušení kladivem do štítu, neobejde se to bez dokazování, kdo má větší... tržby. Otázkou je, zda nám to vadí. Hm. Zamysleme se. Nabubřelá ega svádí souboj v hláškovací smršti Josse Whedona. Do toho Black Scarlett občas někoho přesvědčuje nejen smrtícími chvaty, ale čistě ženskými zbraněmi. A Sam Jackson dokazuje, že v jeho podání je i patetický proslov drsňárna. Hm. Víte co? Vsaďme se, že ty dialogy budou vlastně mnohem víc cool než finální smršť skla, betonu a šrotu, původně známého jako policejní vozy.

 

Avengers: Retrospektivní trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Pozor na spoilery z Thora a Kapitána Ameriky.

Tak přeci. Čekání na to, až Marvel vytáhne kompilaci všech svých před-avengerských comicsáren, bylo dlouhé. Trochu pochopitelně ji přineslo až DVDčko Kapitána Ameriky, u kterého si kromě jiných bonusů můžete užít právě tohle dvouminutové ohlédnutí za filmovým zrodem všech důležitých superhrdinů. Je to hláškující superinženýr, naštvaný bůh hromu, upřímně se tvářící legenda a dokonce i naštvaný vědec (samozřejmě jen ve své zelené, nenortonovské podobě). Ke slovu se ale nejvíc dostává velký kápo s páskou přes oko, který pečlivě spájí dosavadní příběhy. Ano, všechny cesty vedou k Avengers. K nejvýbušnější comicsárně příštího léta, jejíž střípky se přisypou hned potom, co vám Sam Jackson dovypráví vše potřebné. Nový materiál z filmu tu sice nenajdete. I tenhle kratičký sestřih ale pulzuje na tolik dobře, že tu čtvrtou hvězdu zaslouží. A ne jen kvůli tomu, že si vzal Joss Whedon na plac tu správnou bundu...

Avengers: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Moc hezký nástup. Nebo rovnou nálet. Explozivní přivítání v městské zástavbě avizuje, že tahle marvelovka by měla být rozmáchlejší nejen co se týče počtu prezentovaných postav. Black Widow, Iron Man, Thor, Captain America, stále trochu utajovaný Hulk a dosud pořádně nepředstavený Hawkeye se vrhnou do své první velké mise se slušným množství výbušnin za zády. S triky se nešetří a hrdinům to v tom randálu hodně sluší. Jednoočko Nick Fury je ani nemusí dlouze představovat, protože tyhle novodobé parťáky dobře známe – nemůže nás proto překvapit, že dobírat si ostatní bude Tony Stark, idealistické srdce bude bušit pod brněním Capa a Scarlett Johansson v černém kostýmku vyhraje soutěž o nejhezčí zadek před Thorem (nestudoval jsem ho, ale fanynky ho mají rády). O charaktery mít prostě starost nemusíme, protože o ně bude pečovat specialista přes nosné postavy Joss Whedon. A protože trochu televizní look, postavený na tlumených barvách, přehlušují hodně líbivé akční střípky, je první upoutávka pěkně masitá a veskrze slibná. Tohle by mohla být velká show, i bez podpory samonosných Nine Inch Nails a s okoukaným záporákem.

Pod odkazem Stáhnout link na HD stream od Applu.

SKALPEL TRAILERU ZDE

Avengers: Pre-teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Mr. Hlad

Krátká ukázka, která završovala zážitek s celovečerním Kapitánem Americou, to konečně dotáhla v pořádné kvalitě na web. K dispozici v čistoskvoucím HD je zatím jen její sestřih (neboli miniteaser). Ale my si i tak rádi počkáme na plnohodnotný teaser. Tohle superhrdinské defilé je totiž moc fajn a slibuje ultimátní comicsovou rachotu

Avengers: Comic-Con Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Sotva se dali herci z odvážné týmovky dohromady, už je tu první ukázka? Z téhle časové posloupnosti vám musí být jasné, že v Marvelu spíš sází na postupné budování značky a s dvouletým (!) předstihem nabízejí jen rozpohybované logo. Akorát do něj mluví Samuel L. Jackson, což klip, s kterým se čarovalo před fanboyi z Comi-Conu, posunuje do roviny klasického avizovacího teaseru ve stylu T3, Šifry mistra Leonarda nebo druhých X-Menů. Jasně, na tyhle grafické výmysly jsme většinou dost přísní, možná až moc. Smůla tkví v tom, že podobně jako u Temného rytíře, není ani nové designové povyražení příliš vzrušující. Nevystačí si filištínsky s málem, tak jako to zvládl třeba první teaser na Star Trek. Ani si s logem nevyhrává trochu důmyslněji, jak jsme viděli u výše zmíněných popcornových sequelů. Proto se video drží jen v mezích „rozhýbali nám název a padlo k tomu pár slov“, čímž se propagační účel splní… ale do trailerové historie se tenhle drobek navždy vklínit nemůže. Hvězdičky jsou i tak spíš doplňkem. Moc dobře víme, že kamery zatím spí ve skladu, herci teprve dostanou finální verze scénáře a ještě je třeba marketingově odchytit křty Kapitána Ameriky a Thora. Na nějaké soudy směrem k The Avengers je tedy ještě dost času, stejně tak na relevantní teasery. Minimálně rok a čtvrt si počkáme.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace