Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Avatar: The Way of Water | 2022
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 16.12.2022
CZ premiéra: 15.12.2022
režie: James Cameron
hrají: Sam Worthington, Zoe Saldana, Sigourney Weaver, Stephen Lang, Kate Winslet

Avatar: The Way of Water: Trailer 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
imf

Je to nádhera. Ano, v době unavené digibordelem může někdo mít na modré vodníky averzi, ale z aranžmá záběrů a emocí, které Cameron do pixelů pumpuje, pozná i rekreační divák, že se tu hraje jiná liga. Tohle bude ten velkofilm v původním slova smyslu a nahánění do kina tu dává smysl. Otázkou je, kolik pamětníků má ještě zájem se na Pandoru vrátit, protože kouzlo neviděného v kombinaci s lákadlem extra dimenze ve 3D, tím už prostě podruhé nepřekvapíte, zvlášť když Cameron dějově jenom naznačuje a jako by schovával money shoty a "wow" hlášky až do kina. Celkově má trailerová kampaň staromilský feeling (nepřekvapilo by mě, kdyby si to Jim stříhal sám), kdy se vůbec netlačí na pilu. Otázkou je, jestli takhle Disney naláká do kin potřebné stamiliony duší, ale Cameronovi se asi neříká ne. Minimálně než vyprodukuje komerční průšvih. Všechno je jednou poprvé, ale já furt doufám - po všech těch letech čekání - že to bude oldschool pecka, co velkým obloukem obejde všechny bolesti a nemoci moderních blockbusterů. Držme si palce, ale co se týče výdělků, myslím, že spoléhat na Top Gun efekt je tentokrát spíš zbožné přání.

Avatar: The Way of Water: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

První ezo/emo minuta mě úplně nebere. Nejsem úplně cílovka jemného dojímání se nad krásami Pandory, zrozením nového života a úvahami nad tím, jak moc se opravdu daří propojovat se s mystickými sílami na dálné planetě. Fascinace technologickou stránkou je ale od první sekundy na max, protože trikové podání je nejen ve všech těch podvodních scénách parádní. Textury jsou opravdu dokonalé, a když do nich po minutě začnou naskakovat mohutné, monstrózně velkolepé záběry z avatarovských námořních manévrů, je to prostě lahůdka. Jasně, trailer na jedničku byl co do kulervoucnosti někde jinde a případná finální upoutávka nás může rozšmelcovat ještě o fous víc, ale když tu Cameron vypustí potvory okřídlené a podvodní, pozve si roboty a ještě nateasuje na obří futuristická plavidla, je moje namotání na sequel maximální. 

Avatar: The Way of Water: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

James Cameron je zpět, po nestoudných třinácti letech. A samozřejmě se vrací na Pandoru, kde si vysnil svět plný modrásků, dobyvačných lidí a nejrůznějších potvor, které nejpůsobivěji roztáhnou svoje křídla nebo vycení zuby v imaxovském 3D. Právě na něj evidentně cílí tenhle teaser, který po vzoru první ochutnávky z jedničky ladí atmosféru a láká hlavně na krásy daleké planety a opulentní velkofilmové způsoby, jak je nasnímat. V tomhle evidentně půjde Cameron ještě dál a tuplem na plátně to v teaseru funguje famózně, kdy máte pocit, že se řítí opravdu ohromná kinoudálost: Tučný trikový blockbuster, v němž bude naivní romanticko-rodinný sci-fi rámec propojen s těžkotonážní akcí, jakou známe jen od Camerona, z Propasti a mnohých dalších. Jestli to bude zase stačit k pobláznění celého světa těžko soudit, ale do premiéry bych tohohle mnohokrát korunovaného krále rozhodně nepodceňoval.

 

 

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace