Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Anonym | Anonymous | 2011
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 28.10.2011
CZ premiéra: 10.11.2011
režie: Roland Emmerich
hrají: Rhys Ifans, Vanessa Redgrave, David Thewlis, Joely Richardson, Xaver Samuel

Anonym: International trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Ale tak jo, Rolande. Tady máš podmínečnou čtvrtou hvězdu. Anonym se dohrabal do polotrailerové podoby a hned je to celé o poznání zajímavější. První mezinárodní upoutávka stručně a přehledně představí zápletku i hlavní postavy, nabídne pár lahodných záběrů a ještě u toho stihne navnadit na jeden řádný masakr. Emmerichův odskok k dramatu už sice začíná být otravný tím, že se neuchýlí k jinému hudebnímu podkresu. Nutno ale říct, že napotřetí z něj ždímá nejvíc, a trailer navíc získává i tím, že je tak nějak... upřímný. Epické výjevy jsou značně utlumeny a na jejich místo nastupují herci, z nichž hlavně Ifans vyvolává hodně velký respekt. Je samozřejmě otázkou, jestli bude pod Emmerichovým vedením válet celý film. Třeba scéna s "dešťovou slzou" ale naznačuje, že to tentokrát nebude úplně bez nápadu. Pokud Emmerich malebnou stylizaci dostatečně zkrotí a podřídí ji solidnímu příběhu, mohl by Anonym nakonec i překvapit. Po dnešku v to rozhodně věřím o špetku víc, než když se minule plácalo do větru.

Anonym: Teaser 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Krucinál, to je zmatek. První teaser Anonyma měl jasný úkol. Ukázat velkolepost Emmerichova nového politického thrilleru, nechat nás nasát středověkou atmosféru a vyvolat dojem, že se někde v útrobách téhle přehlídky efektů skrývá i zajímavý příběh. Inu, první dvě věci se docela povedly. O té třetí nás potom má lépe přesvědčit teaser číslo dvě, která ale zajímavým způsobem selhává. Jak? Hlavní problém spočívá v tom, že téměř nemáte šanci se zorientovat mezi postavami. Kdo teda hraje Shakespeara? Kdo jde proti němu a proč? Kdo ty hry opravdu píše a kdo to právě skončil o hlavu kratší? Konspirace znalí nejspíš budou tohle všechno vědět. A je otázka dvou minut si ony informace dohledat. Obyčejný divák, na kterého tohle bafne v kině, se ale bude akorát chytat za hlavu a přemítat nad tím, co to ten Emmerich proboha zkouší. Neříkám, že Anonym nakonec nemůže být povedený film. Jestli ho ale Columbia brzy nezačne propagovat pochopitelnějším způsobem, mohla by řada diváků zbytečně utéct kinařům z lopaty.

Anonym: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
duro

Vítejte! History Channel vás zve ke sledování pořadu „Dobová velkoměsta“, ve kterém díky pokročilé digitální grafice zrekonstruujeme světové metropole v časech jejich největší slávy. Jako první je tady Londýn na sklonku vlády Alžběty I. Prohlídka začíná: Vlevo vidíte Tower... Ne, počkat. Roland Emmerich? Ale ano. Byli jsme naivní, když jsme od v Evropě produkovaného, zajímavě obsazeného a navýsost neemmerichovsky znějícího „dobového polit-thrilleru o tom, že Shakespeare vlastně nebyl autorem svých slavných fláků“ čekali komorní drama. Ve skutečnosti udeří další digitální orgie. Nebo se nás o tom první teaser snaží přesvědčit – nešťastně, možná i lživě a vlastně zbaběle. Není vyloučeno, že ty počítačové omalovánky budou jediné rozmáchlejší záběry ve filmu. Tvůrci upoutávky je však narvali do sestřihu, jako by se báli, že to slavné jméno nemůže provázet nic skromnějšího. A tak nám řvou do obličeje, že to bude velkofilm, možná dokonce válečný. Na druhou stranu to, co nás zajímalo především (tedy jestli se Rolandovi tentokrát podařilo zfilmovat zajímavý příběh), se nedozvíme. CGI všechno přebije, a tak si zápletku můžeme jen skládat z chaoticky rozházených útržků. Ano, Anonymous pořád budí zvědavost. První trailer však navzdory solidní atmosféře (hudba opět dělá divy) spíš varuje. Doufejme, že nedostaneme jen pitomou, za vlasy přitaženou báchorku, zamaskovanou dalšími lavinami Emmerichova velikášství.

Titulky ke stažení ZDE.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace