Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Americká nakládačka | An American Pickle | 2020
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 06.08.2020
CZ premiéra: nestanovena
režie: Brandon Trost
hrají: Seth Rogen, Sarah Snook, Maya Erskine, Jorma Taccone, Joanna Adler

Americká nakládačka: Recenze


ikona
Spooner
american pickleamerická nakládačkaBrandon Trosthbo maxSeth Rogen
Dvojitá porce Setha Rogena = dvojitá porce zábavy? Bohužel ne. 

Služba HBO Max sice s velkou pompou odstartovala už před pár měsíci, co se originálního obsahu týče, žádná sláva to není a streamovací platforma v tomto ohledu nesahá Netflixu, Amazonu a spol. nejen po kotníky, ale takřka ani k nehtu u malíčku. Seriálovou tvorbu se zde budou snažit tento týden nakopnout sci-fi Raised by Wolves od Ridleyho Scotta, na filmovém poli je ovšem zatím prakticky pusto prázdno a čeká se zde asi na Snyder Cut Justice League. Jejich jediným snímkem tak zatím zůstává komediální Americká nakládačka, jež v traileru zaujala zejména dvojrolí Setha Rogena a slibovala celkem osobitou odpočinkovou zábavu. Jenže to úplně nevyšlo.

Příběh pojednává o Herschelovi Greenbaumovi, Židovi z fiktivní chudé východoevropské země Schlupsk, který se rozhodne manželce zajistit lepší život a ve dvacátých letech minulého století emigrují do Spojených států. Jenže při nešťastné nehodě v místní okurkárně spadne do kádě s lákem, kde je následně uvězněn. Díky účinkům láku je Herschel dokonale zakonzervován, a když je po sto letech v současném New Yorku konečně probuzen, nezestárl ani o den. Šokovaný hrdina se tedy musí vyrovnat s moderním světem a vyhledá svého jediného žijícího příbuzného, typického mileniála Bena, jenž posledních pět let trávil výrobou své přelomové aplikace. Po prvotní radosti však zjistí, že spolu nemají buranský Herschel a na první pohled pohodový Ben nic moc společného a situace mezi nimi se začíná vyostřovat.

Už z prvních minut je pak jasné, že by Americká nakládačka chtěla být osobitou a svěží komediální podívanou s nějakým tím šťouchancem do moderní společnosti. Jenže tyto naděje se po slibném úvodu ve Schlupsku docela rychle rozplynou. Film má totiž do originality a neotřelosti ve výsledku vážně daleko, je jen další variací na téma „muž z minulosti poznává současnost“ a nemá vás absolutně čím překvapit. Rozdílnost mezi mužem se zamrzlými názory na společnost a trendy mileniálem tu není vytěžená na sto procent a rýpance na moderní dobu nejsou tak satirické a drsné, jak by si asi tvůrci přáli. 

Ano, pár sympatických scén se tu i díky Rogenovu typickému humoru objeví a několikrát se člověk pousměje. Herschelovo buranské vtipkování o životě ve východní Evropě s narážkami na okolní země, jež až příliš připomíná mnohem vtipnějšího a více nekorektního Borata, tu moc nefunguje a je tu často roubováno dost na sílu. A právě i díky kazašskému reportérovi se divák nemůže zbavit dojmu, že už tyhle fórky viděl zpracované daleko lépe. Seth Rogen pak obě role zvládá s přehledem a snaží se prodat i tu nejslabší hlášku, i když jeho východoevropský přízvuk tahá za uši.

Jenže je na to v podstatě sám, chybí mu interakce s jakýmikoliv dalšími vedlejšími postavami (ty tu v podstatě neexistují) a režisér Brandon Trost se také příliš nepředřel. Jeho režie nevyjde ze šedivé rutiny, humorným scénám chybí ten správný náboj a ani jeho práce s postavami není kdovíjaká. To se projevuje zejména v závěrečné třetině, kdy bychom se měli dostat ústřední dvojici trochu pod kůži. Místo toho se dočkáme hlavně plytkého moralizování a čím dál větší nudy.


Přehrajte si trailer
U Americké nakládačky jsem měl místy pocit, že se stejně jako hlavní hrdina trochu zasekla v čase. Snaží se působit svěže a neotřele, přitom je však jen mixem několikrát viděného. A navíc v mnohem rutinnějším a celkově nudnějším podání, o němž vlastně ani není moc co psát. Ano, Rogen se snaží, seč mu síly stačí, a několik vtipných záblesků se zde najde. Jenže z tohoto námětu se dalo vymáčknout mnohem víc než jen průměrná jednohubka, u níž si člověk stačí třeba i uvařit či vyžehlit.

Verdikt

avatar5/10

Spooner

Herschel Greenbaum je po nehodě v okurkárně na sto let zakonzervován v láku. Nyní se ale probouzí a zjistí, že svět opravdu není jako dřív. A že si se svým jediným příbuzným, mileniálem Benem nemá moc co říct. Seth Rogen dvojroli bez problémů zvládá, jinak je ovšem Americká nakládačka spíše rutinní komedií bez jediného svěžího nápadu, která uteče jen díky hodně krátké stopáži. Za pár hodin si z ní však nebudete pamatovat prakticky nic.


Podobné filmy


Hodnocení čtenářů

 • avatar5/10

  scroochy

 • avatar4/10

  Revan

 • avatar6/10

  speedy.mail

 • avatar6/10

  Cross

 • avatar5/10

  PraSiteL

 • avatar6/10

  Ragnarok

 • avatar6/10

  the dark knight

 • avatar5/10

  Nexus6

 • avatar5/10

  krumlajs

 • avatar6/10

  GuidoA.

 • avatar7/10

  Spiker

 • avatar7/10

  mimomisu

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
 1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
 2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
 3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
 4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace