Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Alpha Dog | 2006
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 12.01.2007
CZ premiéra: 19.04.2007
režie: Nick Cassavetes
hrají: Emile Hirsch, Justin Timberlake, Ben Foster, Bruce Willis, Sharon Stone

Alpha Dog: Trailer 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Tak jako každá redakce, i my máme své černé koně. Alpha Dog je jedním z těch tajných favoritů, o nichž si sebevíc týdnů před premiérou nedovolí nikdy pochybovat. Hutné herecké obsazení, dobré trailery a vynikající režisér jsou až příliš pádnými argumenty k odvržení případných obav z odkládané premiéry. Alpha Dog už díky bohu překonal mizérii a dočkal se nového distributora, který mu kvůli „defloraci“ v kinech zarezervoval druhý lednový pátek. Nepřímo tím zabil případný finanční úspěch, ale tak už se s natahovanými projekty zachází. Druhý trailer nabízí povětšinou stejný obrazový materiál, ladí jej ale do jiné grafiky a kompletně odlišného hudebního aranžmá. Trochu vysmátějšího, nadrženějšího (vejlupci honěj spoooustu roštěnek) a ne tak nakašírovaného (ženský voice-over mě v minulé ukázce strašil víc než představa Náhlovského s brokovnicí), na druhou stranu minulý trailer si s hudebním podkresem vyhrál o pár procent působivěji. Napodruhé Alpha Dog možná až příliš tlačí na kouzlo závěrečné gradace, ta naštěstí využívá dostatečně chytlavých beatů a akurátně pečlivého střihu. Nepatrný pokles, který ale na slabší čtyři hvězdičky pořád stačí.

Alpha Dog: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
k0C0UR

Johnny Truelove měl rád pořádek. Měl rád dodržování termínů, nerad ustupoval z harmonogramu. Když dealujete drogy, čas jsou peníze. A tenhle poslední zákazník to vzal na lehkou váhu. Co naplat, takový člověk musí dostat ponaučení. Aby si Johnny pojistil vrácení dluhu a pokusil se vyjednat i nějaký úrok, unáší mladšího bratra výše zmiňovaného „vojebávače“. Co má být drsným únosem s drsnými pravidly, se však mění v táborový kamarádský dýchánek. Uneseného Zacka si totiž všichni zamilují a rozhodnou se ho zasvětit do tajů pořádných pařeb… Zhruba takovou šablonu načrtávají dvě a půl minuty ukázky k tomuto ostře sledovanému teenagerovskému dramatu a nutno říci, že tak dělají vskutku působivě. Emile Hirsch alias únosce je pod vedením Nick Cassavetese hodně překvapivým drsoněm, který si nebere přehnaně servítky a do své „práce“ gangstera vkládá ty správné ingredience. Neboli krátce řečeno – je hodně přesvědčivý. Materiál neskrývá žádné originální záludnosti, je „pouze“ naprosto skvěle sestříhán do velice stravitelné formy, která podle mého geniálně nastiňuje celkový feel filmu. Ať už jde o melancholický rozjezd, ve kterém se mísí chuť Vanilkového nebe s kontrastní udýchanou dokumentární rovinou, či téměř „mannovskou“ (světla nočního města + to unavené hudební podbarvení) celou druhou polovinu, kde, ač uvidíte skotačivé teenagery v těžkém postpubertálním rozpuku, má to jakousi vážnou notu a rozhodně to nespěje k pěkným věcem. Ponaučení? Neberte drogy, neunášejte sousedy a vůbec, snažte se nebýt v životě svině. Dřív či později na vás dojde a sežerete si to i s chlupama, i když za vás budou orodovat rodiče s tvářemi Bruce Willise a Sharon Stone. Hodně drsná a působivá pecka za vydatné čtyři hvezdičky.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace