Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Aliens vs. Predator 2: Requiem | 2007
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 25.12.2007
CZ premiéra: 27.12.2007
režie: Colin Strause, Greg Strause
hrají: John Ortiz, Steven Pasquale, Johnny Lewis, David Paetkau, Reiko Aylesworth

Aliens vs. Predator 2: Requiem: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Alieni už dorazili do Ameriky. Pantáta Predátor si jejich hostinu samozřejmě nemohl nechat ujít, a tak se nám tu znovu hroutí lidské schránky a vyřvávají hlasivky. Zámořský trailer se vykašlal na počítadlo (beztak na něm byly na můj vkus příliš velké skoky), vypůjčil si od necenzurovaného traileru vesmírné intro a pak se vydal do lesa na houby. Zbytek znáte: Povodit, pohoupat, ukonejšit, že strašidýlka neexistují, a pak nekompromisně zaříznout. Děti, dospělé, kvílející ženštiny a samozřejmě i národní gardu, která si to přihrnula do města jen proto, že vesmírné potvory zažádaly o poslední chod. Pořád se mi nezdá, že by Strauseovci třímali tuhle řežbu v rukou kdovíjak pevně. Pokouší se spíš o poctivou ruční práci, v níž se efekty plýtvají hlavně na krev a ne na opulentní eye-candy záběry. Jenže úpornou snahu a ohromný fanouškovský zápal se jim daří ládovat i do trailerů, které si nikdy nezapomenou hrát. Po totální řezničině a vtipném odpočtu se dílo završuje stylovým odkazem na vánoční premiéru. Funguje to na mě výtečně, jakkoliv jsem to samé už párkrát viděl někde jinde. AVP si tu pátou ošmudlanou hvězdičku pro jednou zaslouží. Útoky ve vodě mě děsí už od Vetřelce: Vzkříšení, o to víc si pak vychutnávám Predátora, kterak kosí své protivníky za zvuků ambientní hudby.

Aliens vs. Predator 2: Requiem: International trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
imf

Ale ale... kluci nesmíte na nás tak zhurta, jinak budou zas recenze plné zklamaných nářků. Po digitálním řetízáku z minula přichází o poznání pomalejší mezinárodní trailer, který s až malebnou vlezlostí popisuje venkovské městečko s 5476 obyvateli. Když se tahle číslovka objeví poprvé, máte ten znamý nepříjemný pocit, že dlouho nevydrží. A taky že ne! Prostřednictvím důvěrně známých i zcela nových scén (Podívej, zlato, za oknem žádný bubák není) se z čísla odkrajují jednotky, desítky, ba dokonce tisíce duší. K redukci stavu přispívají slizcí vetřelci, nemilosrdní predátoři, jejich vražedná dvojkombinace (Predalien toho ve filmu stihne zabít zdaleka nejvíc) a samozřejmě stará dobrá americká armáda, jejíž invence končí u letecké pumy o rozměrech vašeho obýváku. Bratři Strauseové zjevně utrácejí peníze uvážlivě a skoro mi připadá, že ten umělohmotný "look" je tentokrát mnohem přijatelnější. Viz spousta lákavých záběrů (Alien skrz okno policejního auta) a hlavně chytrého maskování, které naznačuje, že i ten skromný rozpočet by mohl autorům stačit k velkolepé podívané. Jen si všimněte, že tam pořád prší a je tma jako v pytli. Teď už to jen zbytečně nekazit střihem a laciným moralizováním. Už od momentky s visícím "naháčem" na stromě, která dokazuje úctu minimálně k prvnímu Predátorovi, se docela těším. Pokud se tohle nepovede, rozhodně to nebude kvůli absenci dobrých úmyslů.

Aliens vs. Predator 2: Requiem: Necenzurovaný trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Chmmm, překvápko. Galaktické potvory se nezmůžou na žádný čerstvý obrázek z natáčení, zato si to hned šinou na planetu Zemi s eRkovým trailerem. A je to peklo vážení! P – E – K – L – O. Absolutní. Ale ne v tom smyslu, v jakém předpokládáte. Predátoři i Vetřelci si dali dostaveníčko na místě, kde se zrovna motá slušná řádka ozbrojených civilistů. Na tom by nebylo nic zvláštního, kdyby se trailer nezbavil na jejich úkor nesmírně stylovým způsobem dětské přístupnosti, jež udusila jedničku. Zapomeňte na rating PG-13, tohle bude eRko tak výživné, že se jím budou strašit děti na Mikuláše. To, co se na monitoru děje z počátku připomíná nevzhledný bordel. Divné triky, zakamuflovaní Vetřelci, Predátor s bičem... ale už od začátku cítíte, že bratři Strausové odebrali oběma zrůdám dudlíky a nechali je řádit. Stačí pár reminiscencí filmových předchůdců, a pak už se rozstřelují hlavy, roztékají obličeje a probodávají všemožné tělní dutiny. Od čtyřicáté šesté sekundy se na vás povalí jedna mrtvola za druhou, což vás prostě musí přesvědčit o tom, že tupá, bezduchá a laciná, ovšem stejně tak i zatraceně krvavá a zábavná jatka se vrací do módy. Tím spíš když z toho maglajzu nakonec vyleze brutální inferno s krvavými cákanci v každém druhém políčku a odleželým „Fuck You“ na závěr. Rytmické porcování všeho, co se hýbe, neproběhlo v žádném traileru s takovou samozřejmostí. Proto čtyři hvězdy a jistota, že Mr. Hlad bude mít po téhle ukázce na tváři úsměv roztažený od ucha k uchu. Díky za to, Strausovci! Ježíše na vás, vy zvrhlá hovada!

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace