Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Alenka v říši divů | Alice in Wonderland | 2010
csfd  imdb  
US premiéra: 05.03.2010
CZ premiéra: 04.03.2010
režie: Tim Burton
hrají: Johnny Depp, Mia Wasikowska, Anne Hathaway, Michael Sheen, Alan Rickman

Alenka v říši divů: International trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Burtonova Alenka je tu potřetí, ale nelekejte se. U Disneyho nestihli sestříhat nějakou zbrusu novou upoutávku, jen k předchozímu traileru přilepili zhruba půlminutový úvod. I to však tentokrát stačí k tomu, aby další výprava do říše divů neskončila v klipech. Rozšířený trailer totiž v člověku překvapivě nevyvolává pocit, že bude v březnu kupovat lístky na zmalovaného Johnnyho Deppa a jeho digitální kámoše ve filmu Za sedmero podivnými horami. Do víru dění se vrací sama Alenka, jejíž cesta do kouzelného světa konečně vypadá jako nefalšovaná spásná mise. Kašlat na problémy s nafouklou královnou a jejími bolavými nožkami, naše hrdinka se musí zachránit před zrzounem, co pase po družce, a honorací, která by v jeho manželském loži nejradši viděla právě ji. Celá nová sekvence potěší minimálně kvůli dobarvení příběhu, jehož výchozí bod vám zatím mohl unikat, pak už je to ale ta samá písnička jako minule…

Alenka v říši divů: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Jejdanánku, to je zase humus! Vlastně bych mohl opakovat to, co minule. Nejsilnějším zjištěním je totiž podiv, že se s Timem Buton po letech rozcházíme. Jeho estetické cítění uhnulo trochu jiným směrem. Když se jím vydáte, možná vás hodně rychle začne tlačit u žaludku. Drak, roztomilí hlodavci… dejme tomu. Ale velká hlava Heleny Bonham Carter mě už teď straší ve snech, a to jsem jí ještě neviděl odehrát všech osmnáct jamek na golfovém greenu (i ta jedna z traileru stačí). Anne Hathaway by mohla okamžitě zběhnout do trojky Halloweenu a Johnny Depp definitivně doráží do sfér, kde se jeho šišlání, ksichtění a všelijaké další pitvoření nedá snést. Aneb jak rychle se z největší hollywoodské hvězdy může stát podivná kreatura, která pod Burtonovým vedením buď krákorá jako Sweeney Todd, nebo se otravně pitvoří. Uff. U Disneyho si pochopitelně najali špičkové trailer-makery, takže můžete slyšet svistot hbitých nůžek i adekvátně velkolepou podkresovou hudbu, jenže ani to nepřebije znechucení z vizuálu. Samozřejmě platí, že pokud se vám v říši divů líbí, nebojte se k hodnocení přičíst alespoň sedm a půl hvězdičky. Najdete trailerovou laskominku. Ale lidem, kteří se kvůli traileru začne pídit po kinedrylech, to asi nevysvětlíte.

Titulky ke stažení ZDE.

Alenka v říši divů: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Když Honza Hřebejk poněkolikáté vsadil na Jaroslava Duška, Evu Holubovou a Bolka Polívku, začalo publikum nespokojeně bučet a vyžádalo si nová jména. Když Tim Burton roztočí svůj stopadesátýdruhý film s Johnny Deppem a svoji manželkou Helen Bonham Carter, v zásadě se to respektuje. Proč? Inu, Johnny je hvězdou nejvyšší velikosti, jeho spolupráce s oblíbeným režisérem vyloženě neselhávají a Burton navíc vždycky táhne oči hlavně k vizuální stránce. To se pak snáze tolerují opakující se jména (a spolupráce režisérů s manželkami se koneckonců tolerovaly vždycky - komu jinému by měli filmaři dávat role než ženám, které jim přes rok vaří, žehlí a perou špinavé ponožky :-). A i když skupina diváků lamentujících nad tím, že mistr vykrádá sebe sama, opakuje se a točí vlastně pořád jedno a to samé, neustále roste, vlnu negativních emocí vždycky přehluší tsunami pozitivních reakcí. Tentokrát ale bude dost možná všechno úplně jinak. Burton se totiž zmocnil klasiky z nejklasičtějších a jal se probádat, jak hluboko vede králičí nora. Asi tam našel počítače, protože právě ty budou zjevně udávat tón jeho nejnovější „pohádce pro děti každého věku“. Barevné harampádí z říše divů se podivně digitálně vlní, šklebí a celkově prohýbá, pastelové barvičky se valí ze všech stran, Johnny Depp morfuje a králíci se chytají za svoje chlupatá ušiska. Podívaná to je nepochybně svižně střižená, ale ani v té rychlosti ne dvakrát poutavá – a to zejména po vizuální stránce. Samozřejmě na závěry je času dost, přesně deset měsíců, během nichž se přivalí ještě spousta fotek, ukázek a jiných propagačních vykutáleností. Ale my všichni Burtonem nakažení, kteří jsme už chtěli změnu, teď možná obrátíme, protože tváří v tvář novým trikovým hokus pokusům (které mi bohužel občas evokují rodinná díla Roberta Rodrigueze) se možná ještě budeme modlit za brzký comeback starého dobrého Tima. Rozčepýřeného chlapce, co si šlechtil svoje černo-bílé, expresionismem silně poznamenané, vidění světa.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace