Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Absolvent | The Graduate | 1967
csfd  imdb
US premiéra: nestanovena
CZ premiéra: nestanovena
režie: Mike Nichols
hrají: Dustin Hoffman, Annie Bancroft, Katharine Ross, William Daniels

Absolvent: DVD


ikona
Cival
absolventanne bancroftdustin hoffmangraduatemike nicholsvim
Seznamte se s paní Robinsonovou 

Na novinových stáncích teď můžete utratit půlku výplaty. Edice časopisu Reflex FilmX doplnila obvyklé portfolio evropských arťáren a filmů Padra Almodóvara o tituly, které se můžou chlubit nejen luxusní pozicí na filmových databázích, ale i statutem V.I.M. Vedle Absolventa takto před týdnem vyšlo Město Bohů, FilmX za týden vytáhne i reedici Smithova debutu Clerks (psali jsme i o DVD). V jiné ediční řadě narazíte například na universalácký skvost Mys hrůzy od Martina Scorseseho a čerstvě i na Vertigo Alfreda Hitchcocka. Za 49 korun si nelze přát víc!

Zpět k Absolventovi. Proslulý snímek Mikea Nicholse už dříve vyšel v Lidových novinách, teď si jej můžou (v elegantní grafické úpravě) opatřit i ti, kteří poprvé zameškali. Vyšperkují tím sbírku o klenot, který se ani za půl století neošoupal. Absolvent je stále nespoutanou výpovědí o nevýrazném mladíkovi, který se shodou okolností vzepřel zajetým společenským pořádkům. Benjaminu Braddockovi stereotypy středostavovských amerických rodinek od počátku nechutnaly, jako zamlklý panic to ovšem nedokázal a nepotřeboval říkat nahlas. Pak se ovšem nechal svést čtyřicetiletou alkoholičkou (vpravdě žádostivá Anne Bancroft) a zamiloval se do její čisté a nezkažené dcerky. A už věděl své…

Absolvent je nadčasovou a univerzální oslavou životní upřímnosti, která hraničí až s naprostou zuřivostí, lze jej přitom bohatě interpretovat, jak v konetxtu let šedesátých, tak z pohledu ryze aktuálního (přečtěte si VIM od Witch!). Fascinující je zejména rychlost, s jakou Nichols svůj film zinscenoval, energie montážních sekvencí a to, jak se dravost hlavní postavy otiskuje do strhujícího formálního výrazu celého filmu. Vedle Absolventa jsou nové Nicholsovy filmy naškrobenou staropanenskou nudou. Věk holt nezastavíš – tedy alespoň věk tvůrců. Jejich nej filmy naštěstí zůstávají věčně mladé.

Na levném DVD dostanete i pár bonusů - pětiminutovku o filmu, rozhovory po pětadvaceti letech s tvůrci a delší interview s Dustinem Hoffmanem. Plus trailer.

P.S.: V dubnu vyjde i Hledám Amy!

Zvuk: Dolby Digital 5.1 - anglicky, česky
Datum vydání: 19. 2. 2009
Cena: 99 Kč

© copyright 2000 - 2020.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se na MovieZone zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace