Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Abraham Lincoln: Lovec upírů | Abraham Lincoln: Vampire Hunter | 2012
csfd  imdb
US premiéra: 22.06.2012
CZ premiéra: 19.07.2012
režie: Timur Bekmambetov
hrají: Benjamin Walker, Anthony Mackie, Dominic Cooper, Mary Elizabeth Winstead, Jimmi Simpson

Abraham Lincoln: Lovec upírů: Trailer 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Stále na něj zapomínáme a on se nám stále připomíná. Z letošního léta ve strachu utekla dvojka G. I. Joe, další z upozaděnějších blockbusterů se ale do zaječích nechystá. Abraham Lincoln: Lovec upírů hodlá udeřit mocnou silou masových scén a upířích střev, což jsou hlavní dvě devizy, které tlačí dopředu poslední upoutávky. Pár dní stará eRková se soustředila hlavně na proudy krve, které nám dopřeje Lincolnova sekyra. Dnes se nám pak blíže odhaluje měřítko Bekmambetova hororového fláku, ve kterém očividně nebude nouze o velikášské digitální záběry a vznosné proslovy hlavního hrdiny. Ano, je to přesně to, co rádi uvidíme na plátnech kin. A Abraham Lincoln tak nadále transformuje svoji auru z "totální blbost" na "cool epická blbost, která by si díky své jinakosti mohla přeci jen najít diváky". My mezi nimi rozhodně budeme.

Abraham Lincoln: Lovec upírů: Necenzurovaný trailer


Abraham Lincoln: Lovec upírů: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Libová blbina. Tohle prostě může být neskutečná řacha. Sice béčková až běda, zároveň ale braková tím maximálně hrdým způsobem, kdy se naschvál jde přes čáru a překračují se meze zdravého rozumu i dobrého vkusu. Ne, nemyslí se tím pouze samotná transformace tatíčka amerického národa Abrahama Lincolna v upírobijce. Ale spíš to, s jakou razancí vstupuje do války Severu proti Jihu, jak kosí potvory a nebojí se přeskakovat nad hořícími mosty, přičemž zálibně cvičí sekyrou a v rámci efektivity ji klidně přetvoří v supercool bouchačku (taky cítíte vibrace jak z Planety teror?). Má to přitom styl i neoddiskutovatelné řemeslné kvality, takže o béčko půjde jen v intencích šílených nápadů, kreativní odvahy a možností trochu odfláknout triky, aniž by za to tvůrce mohl někdo lynčovat. Baví to. I třetí trailer je prostě fajn.

Abraham Lincoln: Lovec upírů: International teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
st39.6

"Nevstoupíš dvakrát do téže řeky", říkal Hérakleitos, tehdá ale ještě netušil, že se objeví profese střihačů filmových ukázek, kteří se v té samé řece hodlají čvachtat do skonání věků. Dokud je to zábava, stěžovat si na to nehodláme a v případě Abrahama Lincolna to prča rozhodně je. Bekmambetov se možná bere trochu zbytečně vážně, ale soudě podle obou ukázek to vypadá, že se má čím chlubit. Očividně má v rukávu stále schovaných pár akčních es a nebojí se při jejich vytahování strašáků v podobě přívlastků jako "cheesy" nebo "over the top". Je to, sakra, film o tom, jak bývalý americký prezident s cylindrem na hlavě a s brutální sekyrou v ruce naháněl upíry! Edward s Jacobem se můžou jít bodnout, takhle si představuji pořádnou upíří romanci. Za epické hudby, dramatických explozí a přestylizovaných bitek. Pak už je člověku docela jedno, že té "romanci" chybí jedna zásadní přísada: ženská. A že to místy vypadá trochu lacině. To se pošteluje.

Abraham Lincoln: Lovec upírů: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
duro

Panečku, to bude nebetyčná ptákovina! Obávám se, že tahle kombinace témat je hodně přes hranu. Navíc je představený materiál mimořádně rozporuplný – příliš studiové interiéry vedle výpravných exteriérů a epické válečné vřavy, kvalitní triky vedle scén jak z televizní produkce, cool záběry vedle cheesy blbostí, které snad nikdo dospělý nemůže myslet vážně. Je tady ale hned několik „ale“. Možná se shodneme, že Timur je zábavnější Kazach než jeho krajan Borat. Tyhle příslovečné dorty peče už roky – a pokaždé chutnají. Někdy více, jindy méně, ale stravitelné jsou pokaždé. Není proto příliš bláhové chovat v sobě naději, že i tentokrát z toho vyleze něco opravdu zábavného. No a pak je tady Johnny Cash. To je ten pán, který do teaseru tak strašně frajersky cituje z Bible. S jakoukoli jinou hudbou by to bylo za tři, i to s přimhouřenýma očima. Ale originální výběr zvukové stopy prostě dokážeme ocenit.

P.S.: Taky se bojíte, že budete u toho jiného Lincolna čekat, až Daniel Day-Lewis vytáhne zpod kabátu širočinu a ufikne borovici?

© copyright 2000 - 2022.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace