Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
V bublině | The Bubble | 2022
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 01.04.2022
CZ premiéra: 01.04.2022
režie: Judd Apatow
hrají: Karen Gillan, Pedro Pascal, Maria Bakalova, Leslie Mann, David Duchovny

V bublině: Recenze


ikona
do_Od
David DuchovnyJudd ApatowKaren GillankomedieNetflixpandemierecenzeV bublině
Kupa zhýčkaných herců točí akční blockbuster během pandemie a věci se pochopitelně záhy vymknou kontrole. Povedla se Apatowovi natočit nová Tropická bouře? 

Zbouchnutá, Čtyřicítka na krku nebo i ten The King of Staten Island. Komedie Judda Apatowa nejsou moc těžké na rozlišení, koncept je přímočarý, humor jednoduchý, postavy se opakují, zápletky většinou taky a obsazení tvoří dvě nebo tři současné hvězdy Saturday Night Live, Apatowova manželka Leslie Mann a jedna nebo dvě polovyhaslé hvězdy, přes které se to celé prodá a které jsou často na celém filmu i to nejlepší. A byť nejnovější komedie V bublině plno těch věcí splňuje, je vlastně v rámci režisérovy tvorby dosti atypická.

 

Zaprvé, koncept je tu značně ujetý. Skupina rozhýčkaných hvězd akční série Cliff Beasts aka Jurský svět odjede do Velké Británie během pandemie natáčet šestý díl, protože ale covidová vlna zrovna vrcholí, musí souhlasit s tím, že se stanou součástí tzv. bubliny – ta začíná dvoutýdenní karanténou v hotelu a následně představuje výběr jen několika zaměstnanců hotelu, obsazení filmu a taky pár členů štábu, kteří jsou furt spolu.

Zbytek dvouhodinového filmu pak vypráví o tom, jak takové natáčení probíhá, přičemž si snaží utahovat si z Hollywoodu, covidu, herců, influencerů, velkých studií, zkrátka všech těch věcí, které byste asi od podobné komedie čekali. Potíž je v tom, že na rozdíl od Tropické bouře, s níž se film asi bude srovnávat nejčastěji, je tohle zbytečně dlouhé, má to příliš mnoho postav, takže se jim to nestačí pořádně věnovat, vtipy jsou plytké, a na každý dobrý nápad přichází pět špatných.

Dílčí úspěchy ovšem Apatowova novinka slaví taky. Tak například režisérova dcera Iris Apatow hrající vděčnou roli infuencerky z TikToku s ne-moc-velkým-přehledem, je kupodivu solidní posilou už tak hvězdného obsazení. To například čítá Pedra Pascala, Karen Gillan, Davida Duchovnyho, Freda Armisena nebo Marii Bakalovu. Někteří zde pak dostávají prostoru více, jiní zase méně, konkrétně zrovna Pascal ovšem potvrzuje, že má pro komedii silné vlohy, dvojice Leslie Mann a David Duchovny si své rozverné jiskření taky užívá a šokované výrazy Freda Armisena mně osobně taky stále baví, byť tady víc než jinde záleží na tom, jaký humor máte rádi a do jaké míry vlastně znáte ty typy postav, ze kterých si Apatow snaží strílet.

Radost mnohým udělají ale i četná camea, která už jsou v podobných projektech prakticky povinností. Většina z nich sice zapadá do toho schématu, že jsou naprosto zbytečná a často i velmi bizarní, i přesto jsem si však například tu minutku screen timu pro Daisy Ridley celkem užil. Zbytek spoilerovat nehodlám, nic tak famózního jako Tom Cruise v TB se nicméně nedostavilo. Většina vedlejší rolí naopak nestojí za řeč a jen potvrzují, že snímek trpí na jistou přeplácanost a vlastně mnohdy i bezradnost.


Přehrajte si trailer
Hlavní problém ale spočívá zkrátka v tom, že děj V bublině prostě není moc poutavý. Což je zvláštní, protože je prakticky totožný s tím, o čem vyprávěla Tropická bouře. Zde ale nefunguje napětí, zvraty ani gradace. Pokud teda za gradaci nepovažujete fakt, že váš postupné sledování snahy fiktivních herců z bubliny neustále utéct v průběhu filmu postupně čím dál víc ubíjí. Těch okolností pro to, aby snímek fungoval, by se zkrátka muselo změnit příliš mnoho. V téhle konstelaci tak zůstala Apatowova novinka zaseknutá někde na půli cesty mezi dobrou komedií/parodií a výpovědí o tom, jak to měl šoubyznys během pandemie těžké. Jak ale ostatně zazní i v samotném filmu, problémy zpovykané herecké smetánky v těchto časech jednoduše nikoho nezajímají, což je přesně důvod, proč vás nebude příliš zajímat ani tenhle film.

Verdikt

avatar5/10

do_Od

Judd Apatow natočil komedii o natáčení v pandemii. Místo nové Tropické bouře z toho ale vypadla jen změť nedopečených nápadů, bizarních scének a tanečních tiktoků, které jsou paradoxně na celém filmu to nejzábavnější. Být to o půl hodiny kratší, ubrat na postavách a přitlačit na humoru o současném Hollywoodu, mohl se z toho klidně stát nový kult. Takhle je to jen další zaměnitelný výplach z Netflixu, na který se do týdne zapomene.Hodnocení redakce

 • avatar3/10

  Spooner


Hodnocení čtenářů

 • avatar2/10

  the dark knight

 • avatar5/10

  l-e-t-o

 • avatar4/10

  decker

 • avatar4/10

  konvax

 • avatar6/10

  Nexus6

 • avatar7/10

  krumlajs

 • avatar4/10

  GuidoA.

 • avatar6/10

  Davhav

 • avatar2/10

  SHUTTER

 • avatar3/10

  Tranda-lina

 • avatar3/10

  Ravenous

 • avatar5/10

  KarelKroupa

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
 1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
 2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
 3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
 4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace