Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
500 dní se Summer | (500) Days of Summer | 2009
csfd  imdb
US premiéra: 17.07.2009
CZ premiéra: nestanovena
režie: Marc Webb
hrají: Zooey Deschanel, Joseph Gordon-Levitt, Patricia Belcher, Olivia Howard Bagg

500 dní se Summer: International Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
k0C0UR

Letních romancí není nikdy dost. A zvláště těch přízemních, kdy se nesejdou dva čtyřicetiletí lidé z politiky a módního návrhářství, ale dva mladí úředníci (střední třída taky potřebuje lásku! :). Tedy… tak sejdou-nesejdou. I ve třetí ukázce totiž Joseph Gordon-Levitt řeší, jak přimět Zooey Deschanel, aby s ním po sexu ve sprše a společně strávených víkendech skutečně chodila a neříkala mu věci jako „nechci se vázat“ a „neznamenalo to pro mě nic citového“. A i potřetí je to příjemné v tom smyslu, v jakém filmy o neortodoxních mladých párech bývají. Spousta hrdličkování, hezcí lidé (přičemž Joseph Gordon-Levitt je tomu Ledgerovi podobný takřka neuvěřitelně!) a romantika poněkud pokrouceného charakteru. Ukázka se line striktně na vlně „pocitové popmusic“ a nabízí kompletní exkurzi po celém vztahu včetně pádů, vzletů, vrcholů a… pádů. Bez brzdícího voice-overu a podobných serepetiček. Hrdinové si vystačí sami a vypadá to, že to zvládnou s klidem a pohodou i v celovečerní stopáži. Jen houšť, něco takového tu moc chybí!

500 dní se Summer: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Asi bych mohl jen vzít původní popisek, překlopit ho do nového článku a bylo by vyřízeno. Traileroví masteři to dělají také tak. K původnímu teaseru přilípli delší (možná až moc dlouhý) úvod, zahodili otravný voice-over, ale jinak nic moc nového nepřidali, takže si koledují o identické hodnocení. O opatrnou pochvalu, vzpomínku na největší romantické klasiky a lehké upozornění, že tyhle „free-cool“ romance v Hollywoodu zas tak často nevycházejí. Jenže jakmile se člověk zakouká do očí Zooey Deschanel, přízemní obavy jdou stranou. Některé fragmenty z jinak průměrného traileru jsou vyloženě neodbytné a avizují lovestory, ve které opravdu o něco půjde. V úderném „I want her back“ je tolik odhodlání, že to slibuje film, u něhož se dychtivě mačkají palce a… a nezívá se… Tak snad to klapne.

500 dní se Summer: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Tuctová synopse... a přesto to z teaseru vypadá na nečekanou romantickou svěženku. Jak já rád tahle překvápka! Ne že by se tu rýsoval zaláskovaný letní hit nebo snad klasika velikosti My Sassy Girl a Lásky nebeské, ale nebuďme hned maximalisté. Všechno co ze sebe vyzařuje nějakou energii, co jen neubíjí svou zaměnitelností a sterilitou, k tomu se vyplatí přistupovat s trochou optimismu. 500 Days of Summer rozhodně nebude kdovíjak originální, protože bude nalézat poezii v těch „malých obyčejných“ věcech, které lemují každý vztah. Může to vést k další z vlezlých diblíkoidních komedií, ale taky k romantickému uragánu, jenž se se stylizací zrovna nepáře a prská na plátno všechno, od bizarních vizí až po muzikálová čísla. První ukázka je každopádně ve svém feelingu velmi příjemná, tulí se a mrouská jak kočka zabydlená v čerstvě rozkvetlém velkoměstském parku. A svůj podíl na tom určitě mají i oči Zooey Deschanel a nápadně „ledgerovský“ úsměv Josepha Gordona-Levitta. Proč ale teaser brzdí unavený voice-over, evokující spíš senilitu starců než lásku mláďat? Kdo tohle vymyslel, kruciš?

© copyright 2000 - 2023.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace