Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
47 Róninů | 47 Ronin | 2013
csfd  imdb
US premiéra: 25.12.2013
CZ premiéra: 02.01.2014
režie: Carl Rinsch
hrají: Keanu Reeves, Ken Watanabe, Cary-Hiroyuki Tagawa, Tadanobu Asano, Rinko Kikuchi

47 Róninů: Trailer 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Tak jasně, všichni víme, že to bude komerční průšvih. Druhý trailer 47 Ronin ale přesto zvládá prodat obstojnou fantasy rubačku, která by na domácím kině nemusela být úplně k zahození. Keanu se totiž pořád ještě umí zatvářit jako hrdina numero uno. A Poslední samuraj na magických steroidech tím dostává alespoň trochu schůdnou fazónu, která se zuby nechci snaží zalíbit západnímu publiku. Zrovna tahle upoutávka přitom film prodává docela obstojně. Stále ji ale chybí nějaká jiskra nebo cokoliv, co by 47 Ronin odlišilo od tuctů podobných asijských přehlídek jedniček a nul. Za trailer tedy slušné 4 hvězdy. Tragickou situaci už ale nejspíš nezachrání ani sebelepší střihačké běsnění.

47 Róninů: Ruský trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Hm. Takže tam bude spousta digitálních monster. A dál? Trailerová kampaň 47 roninů je čím dál tím unylejší a už vlastně moc není kam klesat. Že by nás potěšila nějaká představovačka hrdinů nebo vymakanější nástin děje? Kdepak, minutové akční sestřihy se zahrnují zplašenými pixely, které nemají sebemenší šanci obšťastnit západní publikum. Podobné filmy přitom propadávají jeden za druhým (kde je dnes konec Pěstem ze železa nebo Kletbě zlatého květu?), takže se opravdu máme čeho bát. Keanu si tak comeback nejspíš neužije a nadějná režijní kariéra Carla Rinsche skončí ještě předtím, než vůbec stihne začít. Smutná to bilance.

47 Róninů: International trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Nějak mám pocit, že tudy cesta nevede. 47 Ronin bychom vlastně mohli chválit za to, že vypadají spíš jako asijský megabijájk, a ne jako tradiční hollywoodský blockbuster. Jenže právě to by jim v očích diváků mohlo zlomit vaz. Podobná katanová veledíla se na nás hrnou skoro pořád, a tohle z nich nevyčnívá zhola ničím. Jistě, jsou tu odhodlané oči Keanu Reevese. Na ale dnešní náctiletí těžko uslyší, a všichni víme, že ty potřebuje Universal nahnat do kina nejvíc. Staří pardi pak situaci nezachrání,protože ti by mnohem raději viděli čistější ruční práci, než další dvousetmilionovou přehlídku CGI, v níž bude teleportování v bitkách na denním pořádku. Zkrátka to celé nějak nesedí do konceptu nákladné sváteční podívané, a tohle poslepované minutové promo diváky dozajista nenasbírá. Snad příště s trochou osobitosti.

47 Róninů: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Mr. Hlad

„Ty vole do tohohle jsme narvali skoro dvě stě mega? No, tak to budeme muset těm lidem do hlav nějak narvat.“ Trailer na 47 Ronin má všechno a člověk by řekl, že je toho možná až trošku moc. Ještě před pár lety tvůrci všude vyřvávali, že půjde spíš o historický film, kde jediným náznakem fantasy bude samuraj, který měří přes dva metry. A teď? Hlavní hrdina krájí démony, japonské kouzelnice se mění na draky a Keanu Reeves opět využívá svůj „pohled vyvoleného“ natrénovaný z Matrixu. To vše v hodně efektních kulisách. Dohromady je to solidní mišmaš, ale mám trochu strach, že obyčejného Lojzu od kina spíš odradí, než aby ho nalákal, na druhou stranu prostředí východní fantasy je zajímavé, upoutávka velmi slušně šlape a jsou tu náznaky několika scén, jež by ve finále mohly na plátně stát za to. První dojem je zkrátka veskrze pozitivní.

© copyright 2000 - 2022.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace