Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
30 dní dlouhá noc | 30 Days of Night | 2007
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 19.10.2007
CZ premiéra: 01.11.2007
režie: David Slade
hrají: Josh Hartnett, Melissa George, Danny Huston, Mark Rendall, Manu Bennett

30 dní dlouhá noc: Necenzurovaný trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Další trailerový pozdní sběr... a další zvláštní úkaz. Přimícháte-li do ukázky nových čtyřicet sekund, může se stát, že z obstojného klipu ukujete pecku o mnohonásobně vyšší nutriční hodnotě. Přesně to se přihodilo i v eRkové představovačce Sladeovy drsňárny. Nenamlsá vás samotná brutalita a ztlumený kontrast rudé krve a „modře“ zasněžené půdy, ale perfektní šponování atmosféry. Pár sekund se přidalo v každé ze známých pasáží, a tak potvory cení zuby do ticha i do rytmického hučení s hmatatelnějším efektem. Dvě minuty jste ale vlastně v klidu. V napjatém klidu, který nepotrvá věčně. Atmosféra strachu ne a ne se zředit. Když do takovýchhle napjatých mračen brutálně zajedou britští Muse, když jejich důvěrně známé kytary podpoří akčnější finální koláž, mají Sladeovi hoši bez reptání vyhráno. Timing je rozhodující a tady přidaná půlminuta náramně pomáhá k tomu, aby se protikladný tah všech trailerových „kapitol“ slil v jedno zkrvavené pohlazení po krku. Nepodceňujte Davida Sladea. I když jeho horor vypadá ateliérově a pravděpodobně moc nevydělá, zaslouží si zaostření na datum premiéry. Bude se nač dívat. Třebas tříminutový klip, jenž se nám nepodařilo od traileru odstřihnout, vám vtluče do hlavy překvapivě drsňácké porcování malé holčičky. Sekyrou. Do hlavy. Jen tak dál, Davide! Až se ti malinko zklidní kamera, může z tebe vyrůst blockbusterový Goliáš.

30 dní dlouhá noc: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
k0C0UR

Připomínat, kterak se adaptace komiksů v současné době těší obrovské popularitě, je asi stejně účelné jako pokoušet se donutit Zdeňka Trošku, aby přestal točit filmy. Všichni víme, která bije a ví to i Sam Raimi. Proto sáhl do kapsy, zaplatil režiséra a pár známých tváří a jal se adaptovat další sled obrázků do filmové formy. A první ochutnávka vskutku nevypadá zle. Zdeformovaných tváří a upíří tématiky už máme sice dost a ani kovově modré exteriéry na popředí dravé prošedivělé bouře nejsou v dobách Matrixů a Underworldů nikterak originální - přízvisko „cool“ jim však bezpochyby připnout můžeme, protože atmosféru nastiňují opravdu chutnou. Zvláště když s v jejich hraničním sevření protřepává adreanlinem nabušený koktejl, který si náladou nezadá ani s takovým velikánem, jakým jsou Hory mají oči. Můžete tvrdit, že tohle všechno už jste někde viděli a že tajuplné dialogy plné rádoby mysteriózního žvatlání vás nezvedají ze židle. Budete mít pravdu, ale ruku na srdce – přiznejte si, jestli tohle nevypadá aspoň o chlup líp než všechny upírské horory z poslední doby. Škoda jen, že se v těch dvou minutách nenajde více konzistence a dobré momenty musejí často přenechávat místo těm úplně průměrným. Pro ilustraci - úsek s nervózním zvukovým skřípením nemá daleko ke genialitě, ale vzápětí ho střídá celkem zbytečná montáž na osvědčenou „lidovku“. Mimochodem, Muse bezpochyby vyhrávají titul nejvíce využívané kapely k trailerům posledních pěti let.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace