Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
2Bobule | 2009
csfd  
US premiéra: nestanovena
CZ premiéra: 22.10.2009
režie: Vlad Lanne
hrají: Kryštof Hádek, Tereza Voříšková, Lukáš Langmajer, Lubomír Lipský st.

2Bobule: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
k0C0UR

Marie Poledňáková strikes back! A co je na tom hrozně, ale opravdu hrozně smutné, nejmenuje se Marie Poledňáková, nýbrž Vlad Lanné, který ze záhadných důvodů přebral režijní žezlo po Tomáši Bařinovi. Ano, tomu Tomáši Bařinovi, kterému jsme upsali duši za první vinné dobrodružství, které sice mělo problémy zejména s konzistencí, nicméně atmosféru dodalo chutnou a omamnou. Tak proč tu dnes skloňujeme jméno Marie Poledňákové? Protože režisér i scenárista druhých Bobulí ztratili podobným způsobem soudnost a dělají z pokračování předchozího hitu přehlídku estrádních výstupů podobnou stylu Poledňákové. Tatam je mladický elán a originální způsoby, jak natočit uvěřitelný film pro mladé. Zavolejte Jirku Korna, Jirku Krampola, Janu Švandovou a Jana Antonína Duchoslava, ti tomu dodají ohromnou šťávu! A nechte dospělého Lukáše Langmajera, který hraje roli věčného proutníka, pobíhat po place s pěnou na holení na hlavě a pronášet hlášky ve stylu „hó hó, jsem děda mráz“, protože mu to přidává na sex-appealu. Ach jo. Neoriginální a suché 2Bobule na první i druhý pohled pouze sbírají dílčí motivy a okatě a zcela bez okolků je vykrádají a lepí dohromady tak, že lze jen těžko věřit, že scénář by mohl opravdu dávat nějaký smysl. Ani trailer totiž nedává a navíc se opět setkáváme u toho, že je to všechno zase jednou česky ostudně trapné. Že se to stane právě u Bobulí, to by asi čekal málokdo. Slovy Jirky Korna: Je tohle normální?

2Bobule: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
k0C0UR

Ponoukat diváka k tomu, aby si prodloužil léto, když se léto teprve pořádně rozjíždí, je přinejmenším podivné. V podstatě se dá říct, že tahle hláška bude mnohem lépe sedět k traileru, kterého se dočkáme odhadem někdy začátkem září. Ale zpět k dnešní novince, která se (prozatím?) zbavila melancholických nálad kapely Kryštof a jede si melancholické nálady své. Pod zelenkavými vinohrady se v malých kuličkách ukrývá spousta potenciálně opojného materiálu, v rovině doprovodné pak spousta romantického piánka, které má navodit tu správnou prosluněnou „atmošku“. Což se poměrně daří, i když jde pouze o prostou koláž záběrů, která bez širších kontextů působí poněkud stroze. Kdesi mezi jemnými řezy malebné krajinky pak občas problikne Tereza Voříšková v nápadně-nenápadném snovém alpha blendingu a zdatně korunuje svou výsostnou pozici mladického sexuálního symbolu, který v tuzemsku raší v podobném měřítku jako v Americe Megan Fox. Tentokrát už to nevypadá na jen tak obyčejné „nevinně o víně“, ale o celkem rázný tah na branku, kde se to světskými radovánkami jenom hemží a hranice oplzlosti se posunují. Však si vzpomenete u traileru. Zatím pocitově za tři a řemeslně za dvě (moc nápadů se sem opravdu neprocpalo). Finální volba je na vás.

© copyright 2000 - 2023.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace