Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
127 hodin | 127 Hours | 2010
csfd  imdb
US premiéra: 05.11.2010
CZ premiéra: 03.02.2011
režie: Danny Boyle
hrají: James Franco, Lizzy Caplan, Kate Mara, Amber Tamblyn

127 hodin: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Natáčení filmu je jako procházka růžovým sadem - právě takový pocit nasávám už nějakých deset let z projektů Dannyho Boylea. Jeho rukopis je nesmírně lehký, energický, v mžiku vtáhne a snadno díky tomu i nakonec strhne. Vypadá to jako strašná brnkačka, spojovat rozličné záběry z digitální kamery, hrát si s montáží a naoko halabala vyprávět svůj oblíbený příběh. Boyleův talent se v tomhle směru vytrvale rozvíjí, protože každý další jeho film má po formální stránce větší švih a náboj. Pak záleží hlavně na látce a jejím uchopení – což je i hlavní nástraha horolezecké one-man show, v níž si chce James Franco vyřvat Oscara. Na adresu sympatického hezouna už přilítla spousta pochval, osobně mu ale v rámci krátkého klipu jeho zoufalství úplně nevěřím. Stejně jako se mi úplně (a ano, hnidopišsky) nepozdávají skály okolo něj, v nichž osobně vidím spíš papundekl než tvrdé kamení. Ale tyhle námitky se můžou v kině snadno rozplynout v prach a tváří v tvář Boyleově rukopisu bych tomu i sám rád věřil. Emoce totiž z jeho snímků letí sami, hodilo by se je narvat i do strhujícího díla, které v hlavě zůstane dýl než 127 hodin.

Níže odkaz na streamované HD.

127 hodin: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Už první informace o novém projektu Dannyho Boylea byly jedním velkým spoilerem. Dozvěděli jsme se, že oscarový autor Milionáře z chatrče zpracuje skutečné události, které prověřily naturel dobrodruha Arona Ralstona. Ten si tak dlouho zahrával s přírodou, až mu při jedné eskapádě spadl na ruku balvan a on musel 127 hodin bojovat o holé přežití. A vybojoval si ho způsobem, za který by se nestyděl ani Ash z Raimiho Evil Dead. Od začátku je zřejmé, že Boyle nachystal velkou one-man show pro Jamese Franca. Právě takhle obvykle na papíře vypadají životní role – a teaser zatím nenabízí nic, co by nás mělo nutit k obezřetnosti ve vztahu k hlavnímu hereckému tahounovi. A problematicky se nejeví ani všechno ostatní. Boyle půjde zjevně ještě dál, i když zase malinko jinačí stopou, ve svém osobitém, energickém a „lehkonoze“ dynamickém stylu, který okamžitě vcucne do podmanivých obrazů. Už kamerový průlet během letu do laguny je fantastický a v sekundě vystihne veškerou volnost a adrenalin, jež musí lomcovat těly mladých šílenců. Otázkou je, jestli bude podobně strhující i dlouhé sezení u jednoho zaklíněného chlapíka, co má ruku pod šutrem. Nebudeme se po chvíli nudit? Zvlášť když většina z nás zná i drastickou pointu? Boyle si ukrojil velké sousto a je na něm ho sugestivně schroustat. První vycenění zubů každopádně chytlo.

Titulky ke stažení ZDE.

© copyright 2000 - 2022.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace