Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
[REC] 3: Genesis | 2011
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: nestanovena
CZ premiéra: nestanovena
režie: Paco Plaza
hrají:

[REC] 3: Genesis: Recenze


ikona
duro
Třetí díl španělské hororové série je výrazně jiný. Lepší? 

Sluší se na úvod zrekapitulovat sérii, takže: REC je pecka a REC 2 je taktéž pecka. Hladce na sebe navazují a jedna druhou doplňují, přičemž rozvíjejí mytologii s tak trochu pekelným původem chodících mrtvol. Zároveň pumpují do diváka adrenalin a umí vyděsit jako máloco z posledních let. Po finále první části mnoho trenek změnilo barvu.

Motorová pila z trailerů se dostane k slovu jen na chvilku.REC 3 to všechno hází přes rameno. Jsme na svatbě. Úvodních cca 20 minut je nápaditě sestříhaných ze záběrů svatebních kameramanů. „Point of view“ opět bezvadně funguje. Poznáváme svatebčany a znepokojí nás pán pokousaný psem, který zanedlouho vrhne první šavli a začne se rozhlížet rudýma očima. Krásně nám to graduje. Zhruba ve čtvrtině filmu (snímek má bez závěrečných titulků všeho všudy 70 minut) dojde na první rozervané hrdlo.

 

A v tom okamžiku Paco Plaza odbočí. Jedna z postav prohlásí něco jako „proč to sakra pořád točíš?“, kamery padají k zemi a koncept „found footage“ končí a dál je film snímaný „normálně“. Je to logické a docela vtipné, ale okamžitě se mění tón a účinek na diváka. Realistický dojem je pryč. Z živých lidí se stávají filmové postavy, nebo spíš figurky, na kterých divákovi s přibývajícími minutami přestává záležet. Následuje necelá hodinka bloudění po svatebním zámečku a přilehlém kostele, občas proložená pokusy o humor a povinnými zombie kills.
 
Tvůrci se pokoušeli o rom-com-zom ve stylu Braindeadu. V centru děje stojí láska novomanželů rozdělených zombie hordou a snažících se dostat k sobě. Problém je v tom, že romantická linie nefunguje, protože jsme se s milenci seznámili až na svatbě a o jejich vztahu nevíme nic. V zmíněném Braindeadu jsme si s Lionelem a Paquitou prošli celým tokáním od prvních nesmělých pohledů až po první polibek. Dvojice překonala útrapy, aby mohla být spolu a až pak ruku v ruce vyrazila strouhat hnisavé maso. V REC 3 vám budou ženich a nevěsta naprosto lhostejní.

 


Přehrajte si trailer
Není to ani moc dobrá komedie či vydatný krvák. Několik vtipných nápadů (na svatbu se vetře agent z organizace na ochranu autorských práv) a náznaků jatek (v kostele je uložena zbroj svatého Jiří, což je ideální pomůcka, když chcete projít houfem lačných mrtvol) zůstává hrubě nevyužito. Motorová pila z trailerů se dostane k slovu jen na chvilku. Hustota zombie kills je vyšší i v průměrné části The Walking Dead, navíc tam jsou gore efekty nesrovnatelně kvalitnější.

Bohužel, je to tak: REC 3: Genesis je nepovedená zbytečnost, která kazí jméno výtečně rozjeté sérii. Doufejme, že REC 4: Apocalypse jí renomé alespoň trochu napraví.

Verdikt

avatar4/10

duroHodnocení redakce

 • avatar5/10

  Spooner


Hodnocení čtenářů

 • avatar6/10

  luksa

 • avatar5/10

  tombac

 • avatar4/10

  kyller

 • avatar4/10

  radekch

 • avatar4/10

  Phil cze

 • avatar4/10

  the dark knight

 • avatar4/10

  Marc

 • avatar3/10

  jarmil

 • avatar4/10

  pearl_jam

 • avatar5/10

  Mildík

 • avatar5/10

  konvax

 • avatar4/10

  Davies182

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
 1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
 2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
 3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
 4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace