Star Wars: Poslední z Jediů | Star Wars: The Last Jedi | 2017
csfd  imdb
US premiéra: 15.12.2017
CZ premiéra: 14.12.2017
režie: Rian Johnson
hrají: Daisy Ridley, Adam Driver, Carrie Fisher, Mark Hamill, Oscar Isaac

Star Wars: Poslední z Jediů: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Mr. Hlad

Pokud si nějaká filmová značka může dovolit vykašlat se na kampaň, jsou to Hvězdné války. Lidi prostě přijdou. Přeci jenom bych se ale cítil jistější, kdyby první pořádná upoutávka vypadala trochu líp než tohle. Na jednu stranu tu je naznačeno dost hodně zásadních scén a smrdí to skoro až spoilery, zároveň to ale celkem skřípe ve velkoleposti. Všechny epické záběry z vesmírné bitvy vypadají přebarvičkovaně (skoro až připomenou Skrytou hrozbu) a v těch papírově nejsilnějších momentech, jako je „střet“ Leyi a Kylo Rena, vlastně necítím vůbec nic. Když se objevila první upoutávka na sedmičku, mrazilo mě v zádech. Tohle vypadá dobře, draze a prostě jako film, na který v zimě člověk půjde. Ale zároveň taky jako trailer, který vznikl hlavně proto, že vzniknout prostě musel. A nikdo se vlastně moc nesnažil udělat z toho velkou událost. Pořád je to dobré, ale koule to úplně nerve. A který trailer by měl, když ne tenhle? Na ty čtyři hvězdy mi to naštěstí pořád stačí. 

Star Wars: Poslední z Jediů: Promo z D23


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Asi to na mě furt skvěle funguje, když se mi pár hodin po zhlédnutí traileru zdál sen, ve kterém jsme s kolegou Tomášem Chválou sepsali naše první dojmy z projekce Epizody 8 a vydali je knižně (!), v brožuře o asi třiceti stranách, s doslovem KarlaR, nad nímž jsme se pohádali, protože Karel v něm tvrdil, že minulou epizodu jsem si dal v klidu v kině až se čtvrtletním odstupem, což mě samozřejmě rozčílilo. Výjevy z tohohle proma už ale moje hlava zvládla (do velké míry podvědomě) rozpracovat v epickou sci-fi řež, která jestli naplní promopovídačky o jiném směru a překvapeních v rámci Star Wars univerza, udělá nám spoustu radosti. Zbytek jsou sice klasické plky o tom, jak je všechno bájo a jak jsou všichni v rámci té milionové továrny jedna velká rodina, energie a náboj materiálu samotného a půvab kulis, v nichž vzniká, vás ale naladí velmi pozitivně.

Star Wars: Poslední z Jediů: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Poctivá teaserová robota s jasným Star Wars rukopisem. Nejen povídání o správném dýchání vám může evokovat legendární dráždidla, jako bylo třeba to Breathe k Epizodě II, v nichž se ukazovalo poměrně málo, ale efekt pro fanoušky byl maximální. Platí to i tentokrát, kdy se lze trochu cukat, že toho vidíte dlouho jen poskrovnu, jakmile se ale začne Rey ohánět na skále světelným mečem, když Cameron pobíhá chodbou, Finn se léčí a Kylo zase zatíná svůj rudý meč, můžete se začít tetelit blahem. Staré známé Star Wars kulisy nikdy nepůsobily živěji, a to je Abrams minule nabil slušnou dynamikou, a všelijaké vizuální pudrování od Riana Johnsona (Looper, baby, Looper!) vyznívá velmi pozitivně a až klipově osvěžujícně. Nadšen jsem byl už u manévrů stíhaček a kluzáků, poslední slůvko ukázky mě ale dohnalo vyloženě k euforii. Parádní, popcornová i osudová práce.

Star Wars: Poslední z Jediů: Announcement teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

A jedeme dál! Pásy se znovu točí... a produkce nám chce nabulíkovat, že se začalo hned scénou návaznou na finále epizody 7. KarelR se dušuje, že to tak rozhodně není a tenhle moment, kdy se síla probudila, byl nasnímán před rokem, kdy se Luke cpal do Abramsova vzkříšení ságy. Je to ale celkem šumák. Velký časový odskok mezi novými díly očekávat nemůžeme, přestože jsme na něj byli z dřívějška zvyklí, mnohem podstatnější ale pro nás je vědomí, že se nová továrna na miliardy dolarů zhmotňuje a že Rian Johnson má mnoho předpokladů k tomu, aby výsledek nezvoral.

© copyright 2000 - 2017.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se na MovieZone zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace