Saxána a Lexikon kouzel

Saxána a Lexikon kouzel

Plakát k filmu Saxána a Lexikon kouzel

Saxána a Lexikon kouzel /2011

Režie: Václav Vorlíček

Hrají: Petra Černocká, Jan Hrušinský, Jiřina Bohdalová. Helena Nováčková, Petr Nárožný

Česká premiéra: 15.9.2011

USA premiéra: nestanovena

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Hodnocení redakce:
Hodnocení čtenářů: (103)
Moje hodnocení:

Hodnotit můžete až po přihlášení.

Diskuze (41)

Trailer

Saxána a Lexikon kouzel: Trailer Saxána a Lexikon kouzel: Trailer Saxána a Lexikon kouzel: Trailer

Ne, tohle není laciná kopie Saxany 2 od Asylum. Tohle opravdu JE Saxana 2! Díky bohu za teasery, které nás na to připravily, protože plnohodnotný trailer pokračování slavné pohádky redefinuje pojem neředěné peklo. Původní idea se sequelem Saxany není zas tak přitažená za vlasy. Jenže to by se musela realizovat tak před deseti lety, kdy by nikoho ani nenapadlo vyrábět české CGI postavičky. A raději by se spolehl na klasické triky, které by za všech okolností musely působit lépe než to, co se nám Václav Vorlíček snaží prodat dnes. Ale čert vem tyhle "světové triky". Trailer Saxany nedokáže nalákat ani obsazením, ani nástřelem příběhu, ani ničím jiným. Je to jen smutná kolekce nezajímavých scén (nostalgie na nule!), které mají kliku v tom, že si je někdo přijde prohlédnout díky názvu filmu. Ano, diváci se do kin jistě pohrnou. Kolik jich tam ale zamíří díky téhle upoutávce, a kolik lidí spíš donutí zůstat doma?

Hodnocení redakce:
Hodnocení čtenářů: (120)
Moje hodnocení:

Hodnotit můžete až po přihlášení.

Diskuze (37)

Teaser

Saxána a Lexikon kouzel: Teaser Saxána a Lexikon kouzel: Teaser Saxána a Lexikon kouzel: Teaser

Symbol Satanovy církve v traileru na dětský film? Stát se to v USA, náboženské organizace, které hlasitě protestují i proti máchání kouzelnými hůlkami v Potterovi, by rozpoutaly třetí světovou válku. V České republice to samozřejmě nikoho netankuje. Tím spíš, že už dávno před tímto záběrem pochopíte, že jste se ocitli v Pekle. Klasický český teaser s nic neříkajícími, z kontextu vytrženými a nenavazujícími záběry a „hláškami“ je tentokrát osolen o... no, jak to říct slušně. Zkuste si vzpomenout na rozhovory s Václavem Vorlíčkem, v nichž tvrdil, že premiéra Saxány se posouvá, aby mistři triků předvedli práci na úrovni svých hollywoodských kolegů. Potom se na teaser podívejte znovu a uvědomte si, že ti panďuláci nejsou jen animované storyboardy. Já osobně nechápu, proč se tu někdo pokouší o něco, ceho nemůže dosáhnout ani za sto let (i kdyby mu těch sto let zbývalo). Kdysi to přece šlo i bez upachtěného napodobování cizích vzorů. Kam se poděla soudnost kdysi špičkových tvůrců?


Hodnocení redakce:
Hodnocení čtenářů: (110)
Moje hodnocení:

Hodnotit můžete až po přihlášení.

Diskuze (49)

Dvě promo videa

Saxána a Lexikon kouzel: Dvě promo videa Saxána a Lexikon kouzel: Dvě promo videa Saxána a Lexikon kouzel: Dvě promo videa

I když u nás v redakci padaly ty nejošklivější přívlastky na libovolný český film, mě vždycky připadla role zastánce, který se na všem snažil najít alespoň trochu toho dobra. A prakticky celý letošní rok mi dává za pravdu, že se snad v tuzemském rybníčku blýská na lepší časy. Tedy blýskalo. Po úžasném výstupu sexuálně unaveného Jiřího Macháčka v Nestydovi totiž přichází nová generace mladých čarodějnic, které po vzoru Ace Ventury 3 a dalších přebírají v dnešní době žezlo od bývalých žánrových králů. Ano, i značka sama o sobě se vždycky dobře prodává a nemusí být nutně hájena původními dresovými barvami. Takže, nádech… přichází Saxana číslo dvě, aby vykřesala poslední naději pro Václava Vorlíčka, jehož kariéra poslední léta stagnuje a potřeboval by aspoň ještě jeden velký hit – už kvůli starým časům. Jenže… kde nic není… a dál už to znáte. První dva promo materiály, jejichž zdatnou hrdinkou se zdá spíše Jiřina Bohdalová, nabízejí sérii rozverných taškařic z ranku Marie Poledňákové a jejích Krokodýlů, kteří potřebují zkrotit. Bondovské téma (první spot) působí neuvěřitelně úsměvně v kontrastu s tím, jaká obrazová montáž pod ním probíhá – doporučuji zapuzovat zejména ve chvíli, kdy Jiřina Bohdalová urve kliku od záchodu a poslušně se odporoučí do dveří vedoucích z vlaku (i četba comicsu s názvem Crackman mi vyvolává slušné žaludeční potíže). A v tomhle švihu jedeme, přátelé, skoro celé dvě minuty. Bizarní kostýmní výjevy se střídají s pohádkovými pády do studny na matrace, občas kolem proběhne trpaslík a vůbec se zdá, že původní Saxana, která snesla označení „dospělá pohádka“, degradovala na zábavu pro ty úplně nejmenší – s typem humoru, který notně připomíná poslední Vorlíčkův celovečerák Mach a Šebestová (a to není dobré). Zbylé dvě minuty jsou pak věnovány vysvětlování technické stránky věci a pokud se úspěšně přebrodíte přes všechny ty vertexy, polygony a textury (opravdu tomu děti budou rozumět?), můžete se směle přesunout ke spotu číslo dvě. Ten sice nenabízí mnoho nového, ale legrace druhu „guilty pleasure“ vám stejně nabídne dost a dost. Hlavně – jak říká Cival – nechceme vás ušetřit ani vteřiny tohohle neředěného pekla.

 


© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.