Říše hraček

Mr. Magorium´s Wonder Emporium

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (1)
Plakát k filmu Říše hraček

Říše hraček /2007

Režie: Zach Helm

Hrají: Natalie Portman, Dustin Hoffman, Jason Bateman, Matt Baram, Ted Ludzik

Česká premiéra: 27.12.2007

USA premiéra: 16.11.2007

Na DVD od: 14.5.2008

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Říše hraček

V kostce: "Pohádkový příběh o kouzelném hračkářství a o tom, že v každém z nás je pořád kus dítěte, se evidentně inspiroval Karlíkem a továrnou na čokoládu. Bohužel tentokrát není příběh tak zábavný a šíšlání Dustina Hoffmana je poněkud otravné. Natalii Portman to tu sice sluší, ale co na tom, když film nemá duši a od začátku do konce působí zoufale uměle. Dětem se ale nejspíš líbit bude, protože tu většinu času něco svítí blíká nebo dělá jiné psí kusy. "

Galerie obrázků filmu Říše hraček

Galerie je zatím prázdná.


Recenze filmu Říše hraček

Říše hraček byla už při uvedení prvního plakátu a navždy bude srovnávána s Karlíkem a továrnou na čokoládu. Důvod je jednoduchý – Dustin Hoffman s excentrickým úšklebkem ve tváři prezentuje barevný svět, který má své pozoruhodné pohádkové zákony a je dost divný na to, aby to vystačilo na jeden celý film. Zatímco však u Karlíka prýští nápady ze všech scenáristických pórů, Říše hraček se prezentuje poněkud strnule. Jedna hračka dělá různé věci, je to legrační a zábavné a druhá hračka dělá zase ...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Říše hraček


DVD a Blu-ray filmu Říše hraček

Zatím nevyšlo.


Související články

20.3.2017 12:48 Monstra proti oscarové hvězdě Rubrika: Novinky Diskuze: 1 příspěvků
1.3.2017 07:51 Téma: Jackie Chan: Americký sen o čtyřech dějstvích Rubrika: Novinky Diskuze: 9 příspěvků
30.1.2017 08:01 Nejlepší plakáty roku 2016 Rubrika: Novinky Diskuze: 3 příspěvků
3.1.2017 17:00 Affleck s Batmanem nespěchá Rubrika: Novinky Diskuze: 15 příspěvků
22.11.2016 17:45 O čem bude nový Tomb Raider? Rubrika: Novinky Diskuze: 16 příspěvků

Na obzoru   (autor: Mr. Hlad)

Tim Burton udělal s Karlíkem a továrnou na čokoládu terno. Nejen že uspokojil své příznivce, kteří mu jsou nyní ochotni odpustit i Planetu opic, ale do kin se na jeho osobitou pohádku s šíleným Johnnym Deppem přišlo podívat sakra hodně lidí. Není tedy divu, že se objevuje první variace na Burtonovo téma „divný majitel divného obchodu.“ Debutující režisér Zach Helm, který má za sebou zatím jen scénář k prý velmi dobrému Stranger Than Fiction, hodlá vyprávět příběh mladé dívky Molly, která pracuje v fantastickém, bizarním a vůbec dost pochybném hračkářství. Jeho majitel, dvě stě čtyřicet tři let starý Edward Magorium, se však z neznámého důvodu rozhodne, že zahořklá Molly se stane dědičkou celého hračkářského impéria. Bohužel o dobře prosperující hračkárnu má zájem i někdo jiný. Na první pohled jde o jasnou vykrádačku Burtonova Karlíka, ale je tu pár věcí, které naznačují, že by to celé nemuselo vůbec být tak špatné. Zaprvé to vypadá, že v Helmově filmu nebudou mít hlavní roli děti, což je v současnosti pro fantastický snímek velké plus (přesto tu budou, tak nejásejte předem). Mnohem podstatnější však je obsazení, které je bezpochyby luxusní. Natalie Portman v blbých filmech zkrátka nehraje, Dustin Hoffman si také umí vybírat a Jason Bateman je komik, jehož jméno byste si měli dobře zapamatovat, protože se s ním budete setkávat čím dál tím častěji. Zatím to tedy vypadá na pořádný fantasy úlet, jehož kvality se dají dopředu těžko odhadnout. Hodně toho může Helm zkazit jako debutující režisér, ale hodně zachránit jako talentovaný scénárista. Pokud se mu podaří vybalancovat svůj snímek tak, aby neskončil jako prachsprostá kopie Karlíka a zároveň nevypadal jako Grinch, mohlo by to být fajn.

© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.