Rallye smrti

Death Race

Plakát k filmu Rallye smrti

Rallye smrti /2008

Režie: Paul W. S. Anderson

Hrají: Jason Statham, Ian McShane, Joan Allen, Natalie Martinez, Max Ryan

Česká premiéra: 20.11.2008

USA premiéra: 22.8.2008

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook


Hodnocení redakce:
Hodnocení čtenářů: (118)
Moje hodnocení:

Hodnotit můžete až po přihlášení.

Diskuze (23)

Necenzurovaný trailer

Rallye smrti: Necenzurovaný trailer Rallye smrti: Necenzurovaný trailer Rallye smrti: Necenzurovaný trailer

Rkové trailery jsou teď hodně v módě. Část z nich pracuje s identickým střihem jako ukázky cenzurované, jen do něj zanese pár litrů krve a sprostých slovíček. Druhá skupina trailerů nakládá s materiálem volněji: míchá jej v opravdu novou klipovou potravu. Necenzurované avízo Rallye smrti spadá spíš do té druhé, pestřejší skupiny. Samozřejmě že znovu využívá riffů Guns 'n' Roses a vrcholí likvidací drzého chodce, jinak se ale záběry sekají trochu jinším způsobem. Není to na škodu. K Jasonu Stathamovi se víc dere Joan Allen, jíž jde i fuckování dobře od pusy, prim ale samozřejmě hrají automobilové ekapády. Brzda, plyn, výbuch, záludné manévry, střeva na chodníku... I rychlopalné zbraně jsou víc v pohotovosti, což lebkám kolemjdoucích asi nedělá zrovna radost. Mít šedou kůru mozkovou na tváři kámoše, hmm, to prostě není fajn. Paul W. S. Anderson tak dál slibuje adrenalinové a dost pálivé béčko, které koliduje mezi čistým trashem a vlastně docela drahým akčňákem z apokalyptické budoucnosti. Snad v kině nezařadí zpátečku.

Ke stažení flv verze.
Hodnocení redakce:
Hodnocení čtenářů: (186)
Moje hodnocení:

Hodnotit můžete až po přihlášení.

Diskuze (68)

Trailer

Rallye smrti: Trailer Rallye smrti: Trailer Rallye smrti: Trailer

Kurýr, Šílený Max a Destruction Derby v jednom? Zhluboka se nadechněte, vaše nejtajnější představy přicházejí na světlo… na zlatém podnose. V době, kdy Jason Statham přeskakuje z jednoho akčního rychlíku do druhého, prohání se žánry, kde mu oceloví oři všemožných značek a stylů podmanivě vrní pod rukama a ženy tají tamtéž, zhmotňuje se totálně béčkový výplach, kde se všechny tyhle motivy poctivě prolínají. A je to nevídané řešeto. Joan Allen přesedlává z nahánění Jasona Bournea do pohodlného křesla ředitelky věznice, která má drobnou slabost pro automobilové závody s jednoduchými pravidly: nejsou žádná pravidla. I proto se po improvizované trati prohánějí auta s kulomety a moderními udělátky, které jako by vypadly z fantazie nějakého šíleného designéra počítačových her. Je to jednoduché, je to úplně stupidní (zápletka působí skutečně sofistikovaně a důmyslně), ale na nic si to nehraje. A snad právě proto je to úplně k sežrání. Tam, kde výraz „hi-octane“ skutečně něco znamená, rodí se smršť přepálených vrutů, kotoulů a stylizovaných výbuchů, kterým špinavě kovový přídech nasazuje neodolatelně undergroundový punc osmdesátých let. Až na to, že jsme o dvě dekády dál a všechno jde natočit zpomaleně, sofistikovaněji a v testosteronovém švihu klipů z MTV. Trefné střihy na hudbu, trefné zvuky na střih, mezitím fešně nasvícené bitky a bouračky plné poletujích projektilů – to vše v přehledném koktejlu, který nabízí další a další chody, přestože už v půlce máte neodbytný pocit, že se určitě brzy vyčerpá. Ba ne, nevyčerpá. Mozky nechte před kinem a popcorn si rezervujte raději týden dopředu. To byla rada na závěr od člověka, kterého režijní vize Paula W. S. Andersona obvykle nechávají zcela chladným. Teď mu srdce plesá blahem.


© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.