Mám slabost pro kaličské komedie a první Pařbu ve Vegas považuji za jeden z nejvtipnějších filmů tohohle století. Což jí dává slušnou šanci zařadit se mezi nejvtipnější filmy vůbec. Její pokračování už se tolik nepovedly, ovšem samotná značka a styl jsou dostatečně proslulé na to, aby je zkusil někdo kopírovat. Takže tu máme film, který sice s Pařbou ve Vegas nemá vůbec nic společného, ale český distribuční název se vás bude pokoušet přesvědčit o opaku. Naštěstí to tolik nevadí, protože do kin dorazila komedie řadící se k těm lepším. 

Pařba o VánocíchFotogalerie

Tentokrát se podíváme do Chicaga, kde Jason Bateman pracuje v takové obyčejné firmě zabývající se IT. To znamená, že tu má extrémně sexy kolegyni, které to pálí víc než všem dohromady, spoustu geeků, jimž šéfuje panic, pár zoufalců, co na svou práci buď extrémně kašlou, nebo jsou v ní až příliš snaživí a šéfuje mu dobrosrdečný T. J. Miller, jemuž zodpovědnost moc neříká. Zkrátka taková ta klasická sbírka komediálních figurek s potenciálem na hodinu a půl zabavit. Blíží se Vánoce, všichni chtějí mít klid, pak bohužel přijede Jennifer Aniston, vyhodí půlku lidí, seřve zbytek, že jsou idioti, všem vezme bonusy a zmlátí Millera, protože je to její brácha. Nechá se však ukecat a pokud se partě povede přesvědčit usedlého klienta, aby právě u nich investoval několik milionů, všechno bude zase OK. Když ale nevyjde klasické vyjednávání, padne rozhodnutí pozvat ho na večírek. A udělat všechno pro to, aby prožil nejlepší noc svého života! 

 

Základ pro film, v němž se bude hodně pít a páchat nepřístojnosti, by tu tedy byl. Mezi hromadou postav si každý najde svého oblíbence, většina herců přesně sedí do svých rolí a v momentě, kdy na párty dorazí Ježíš Kristus a veselou shodou náhod se začne mezi lidi rozprašovat koks, začne to být zajímavé. Naneštěstí nikdy tak moc, jak byste asi chtěli. V tom tkví největší problém Pařby o Vánocích. Je fajn, ale jenom fajn. Kouká se na to dobře, občas se člověk zasměje a skoro celou dobu se minimálně usmívá a příjemně baví, bohužel nikdy nepřijde žádný moment, který by film posunul do vyšší ligy. Žádné překvapení, nic odvážnějšího, nic divočejšího. Žádná scéna, kterou byste v hospodě s nadšením popisovali kámošům a ukecávali je, aby na to šli do kina s vámi, protože to musíte vidět ještě jednou. 

 

Hrdinové prožívají během noci víceméně vtipná, avšak víceméně obyčejná dobrodružstv. Jakoby se tvůrci báli pořádně to rozjet a i blbnutí s penisem a 3D tiskárnou nebo hraní si na Vina Diesela jsou nakonec ve výsledku slabší, než by si film zasloužil. Opakuji, není to nic hrozného, ale jednoduše tu chybí ty absurdní momenty, jako když Alan v Pařbě ve Vegas našel v koupelně tygra a ve skříni mimino. Je to strašlivá škoda, minimálně herci se totiž snaží, jak můžou. 

 

Přehrajte si trailer
31.7.2016 10:33

Každý rok se urodí několik bláznivých vánočních komedií a od úspěchu Pařby ve Vegas se pravidelně...

Jennifer Aniston si nejspíš řekla, že bude hrát jen mrchy, což jí v Millerových na tripu nebo Šéfech na zabití šlo výtečně a tady tomu není nijak. Hodně to celé dopředu táhne T. J. Miller, který v sobě spojuje hovadskost Setha Rogena s až dětinskou upřímností a snahou být za toho hodného. Ostatní střídají silnější momenty se slabšími (milostná scéna ve školce tam fakt být nemusela), ale potvrzuje se to, co si myslím už několik let. Jakmile má někde hlavní roli Jason Bateman, nikdy to není tak dobré, jak by mohlo být.

Špatné to ovšem taky není. Pařba o Vánocích těch 105 minut dokáže úplně v pohodě bavit, ale po jejím skončení nejspíš jsem měl pocit, že jsem dostal jakousi vystříhanou verzi. Zbytečně usedlou, krotkou a hrající na jistotu. A to je u komedie o tom, jak se parta lidí zlije na večírku do mrtva a dělá bordel, trošku problém. Bylo to OK, i když radši si pustím podvanácté tu Pařbu ve Vegas. Kdyby mi však někdo nabídl Pařbu číslo dvě nebo tří a Pařbu o Vánocích, asi bych měl celkem problém si vybrat, po čem sáhnout.